Rankinis sugrįžta – dėl pirmojo trofėjaus kausis „Dragūnas“ ir „Šviesa“

2020-08-06

Po pertraukos į Lietuvą sugrįžta rankinis – rugpjūčio 29 dieną Vilniaus Tauro sporto mokykloje įvyks Lietuvos rankinio federacijos (LRF) supertaurės varžybos.

Šį kartą Vilniuje susitiks tik vyrų komandos, kadangi jų sezonas prasideda anksčiau nei moterų, todėl pastarosios dėl šio titulo kausis jau rugsėjo mėnesį.

Pirmą kartą dėl LRF supertaurės kovos Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkai, kurių varžovu bus titulo savininkas Klaipėdos „Dragūnas“.

 

Atjaunėjęs „Dragūnas“ favoritais laiko varžovus

JuškėnasSustabdžius praėjusį sezoną „Dragūnas“ buvo pirmoje Lietuvos rankinio lygos vietoje ir nors oficialiai čempionu paskelbtas nebuvo, tačiau būtent jie užėmė vietą LRF supertaurės varžybose.

Klaipėdos klubas ateinantį sezoną pasitinka netekęs dviejų tos pačios pozicijos žaidėjų. Rungtyniauti į užsienį išvyko Lukas Simėnas ir Lukas Vanagas.

Vyriausiasis komandos treneris Artūras Juškėnas atskleidė, kad į šių žaidėjų vietą kol kas pamainos ieškoma iš jaunimo tarpo.

„Be abejo, kad tai mums yra didelė netektis. Į šią poziciją pasikvietėme jauną žaidėją Roką Palskį, kuriam dar tikrai prireiks laiko prisitaikyti. Taip pat prisijungė keli jauni žaidėjai iš mūsų sporto mokyklos.

Šiuo metu dairomės ir daugiau pastiprinimo, tačiau kai šalyje vis dar gana neaiški situacija, nesinori rizikuoti, bet galimybės stiprintis dar tikrai neatmetame“, – kalbėjo A.Juškėnas.

Pasirengimą sezonui „Dragūnas“ įprastai pradeda itin anksti. Ne išimtis buvo ir šis tarpsezonis. Klaipėdiečiai kartu sportuoja jau nuo liepos pradžios.

„Šiuo metu vyksta intensyvus pasirengimas sezonui – supertaurė yra viena iš sudedamųjų to dalių. Jau rugsėjį prasideda ir Baltijos rankinio lyga, tad to laiko daug nėra likę“, – teigė „Dragūno“ vyriausiasis treneris.

Būtent būsimus varžovus LRF supertaurės varžybose A.Juškėnas įvardino, kaip pagrindinius šio sezono favoritus.

„Iš dabartinių padėčių „Šviesa“ tikrai atrodo kaip favoritė. Aišku, mes vis dar išsaugojome kelis lyderius, bandysime ruošti jaunimą ir žiūrėsime, kas iš to gausis“, – teigė klaipėdietis.

 

„Šviesos“ stiprybė – stabilumas

raimondas maldžiusVilniaus klubas per pastaruosius kelis sezonus išgyveno stiprų pakilimą, o viską galiausiai vainikavo praėjusiais metais Alytuje laimėta LRF taurė.

Būtent pergalė šiame turnyre vilniečiams atvėrė kelią kautis ir dėl pirmojo šio sezono trofėjaus. Vyriausiasis komandos treneris Raimondas Maldžius teigė, kad pergalė čia – būtų puikus sezono startas.

„Nors pagrindiniai titulai yra iškovojami pavasarį, tačiau pradėti sezoną pergale tikrai norėsime ir mes, ir „Dragūnas“. Mums tai bus apskritai pirmas bandymas kovoti dėl šio titulo, tad motyvacijos tikrai netrūks“, – tvirtino strategas.

„Šviesa“ taip pat jau yra pradėjusi pasirengimą naujajam sezonui, tačiau, kaip teigė treneris, šis tarpsezonis ir pasiruošimas vis dar yra neeilinis.

„Yra daug įvairių nuomonių, kaip ruoštis sezonui po tokios ilgos pertraukos. Mes pradėjome prieš pora savaičių ir iš pradžių dėmesį skyrėme daugiau reabilitacijai, net nelabai to pavadinčiau fiziniu pasirengimu. Jį pradėjome tik dabar. Vėliau jau šlifuosime daugiau ir savo žaidimą salėje“, – atskleidė R.Maldžius.

„Šviesa“ yra viena iš mažiausiai pakitusių komandų Lietuvos rankinio lygoje. Jai pavyko išlaikyti visus savo lyderius, o komandą papildė tik keletas jaunų žaidėjų, į kuriuos kol kas daugiau žiūrima, kaip į perspektyvą ateičiai.

„Džiugu, kad pavyko išlaikyti branduolį. Kol kas sunku kažką kalbėti apie ateinantį sezoną, tačiau iš perėjimų, kuriuos matau kitose komandose, galiu teigti, kad bus bent 5 panašaus pajėgumo klubai. Stiprinasi „Granitas-Karys“, „Varsa“ ir aišku „Dragūnas“, kad ir netekęs lyderių visada yra labai pavojingas“, – konstatavo treneris.

Varžybų rezultatai