Rezultatyvus Virbauskas ir Bernatonio įvarčiai į „Barcelonos“ vartus

2023-04-11

Rankinis.lt apžvelgia užsienio klubuose rungtyniaujančių Lietuvos rankininkų žaidimą.

Deividas Virbauskas_Ademar nuotrauka

Ispanijos čempionate rezultatyvus Deivido Virbausko žaidimas padėjo „Ademar“ komandai iškovoti svarbią pergalę kovoje dėl kelialapio į EHF Europos lygą. Aštuntą vietą užimantys „Ademar“ rankininkai svečiuose 35:29 įveikė artimiausią persekiotoją „Huesca“ ekipą. D.Virbauskas pelnė 8 įvarčius ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Žanas Gabrielius Virbauskas prie pergalės pridėjo 2 įvarčius. „Ademar“ komandą nuo penktos pozicijos, kuri garantuoja kelialapį į Europos lygą, skiria vos taškas.

Brolių Virbauskų įvarčius galite pamatyti rungtynių apžvalgoje.

Ispanijos „Asobal“ lygoje dešimtą vietą užimanti „Benidorm“ komanda su Rolandu Bernatoniu išvykoje 34:45 pralaimėjo jau anksčiau čempionės titulą užsitikrinusiai „Barcelonai“. R.Bernatonis į Čempionų lygos nugalėtojų vartus įmetė 4 įvarčius ir savo komandoje buvo vienas rezultatyviausių. Šį sezoną Europos lygoje rungtyniavusią „Benidorm“ komandą nuo penktos pozicijos skiria 6 taškai. Iki Ispanijos čempionato pabaigos lieka šeši turai.

R.Bernatonio įvarčiai į „Barcelonos“ vartus vaizdo apžvalgoje.

Prancūzijos čempionato turą dėl traumų praleido abu „Starligue“ komandoms atstovaujantys lietuviai. Be Gerdo Babarsko žaidę „Aix“ rankininkai svečiuose 29:32 pralaimėjo „Dunkerque“ septynetui. Į dešimtą vietą nukritusią „Aix“ ekipą nuo penktos pozicijos ir kelialapio į Europos lygą skiria jau 8 taškai. Svarbią pergalę iškovojo dėl išlikimo aukščiausioje Prancūzijos lygoje kovojanti „Istres“ komanda, kuriai dėl traumos negalėjo padėti Lukas Simėnas. Priešpaskutinę penkioliktą vietą užimanti „Istres“ svečiuose minimaliu skirtumu 26:25 išplėšė pergalę iš laipteliu aukščiau esančio „Chartres“ klubo. Atsilikimą nuo išlikimą garantuojančios keturioliktos vietos „Istres“ sumažino iki 2 taškų. Iki čempionato pabaigos lieka 7 turai.

Prancūzijos antrojoje lygoje „Bordeaux Bruges“ komanda, kurios vartus gina Lukas Gurskis, svečių aikštelėje 24:30 pralaimėjo vienam lyderių „Tremblay“ klubui. L.Gurskis atrėmė 7-is metimus iš 24-ių (27 proc.). „Bordeaux Bruges“ komanda nukrito į dešimtą vietą, nes antrosios lygos naujokams dėl finansinių pažeidimų Prancūzijos rankinio federacija skyrė 4 taškų baudą.

Vokietijos čempionate abi lietuvių atstovaujamos komandos praėjusį savaitgalį nežaidė. „Melsungen“ komanda su Aidenu Malašinsku užima vienuoliktą vietą. „Stuttgart“ klubas, kuriam dėl traumos vis dar negali padėti Jonas Truchanovičius, išlieka penkioliktoje pozicijoje.

Vokietijos antroje lygoje nutrūko šešių „N-Lubbecke“ komandos su Benu Petreikiu pergalių serija. „N-Lubbecke“ išvykoje 25:30 pralaimėjo keturioliktą vietą užimančiai „Dormagen“ ekipai. B.Petreikis pelnė įvartį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. „N-Lubbecke“ išlieka antroje vietoje, garantuojančioje kelialapį į pirmąją „Bundeslygą“. 11 vietą užimanti „Grosswallstadt“ su Povilu Babarsku namuose minimaliu skirtumu 28:29 pralaimėjo „Ludwigshafen“ ekipai. P.Babarskas įvarčių nepelnė. Kitame ture „Grosswallstadt“ ir P.Babarskas svečiuose susitiks su „Elbflorenz“ komanda, kurioje žaidžia Mindaugas Dumčius. Į penkioliktą vietą pakilęs „Elbflorenz“ namuose rungtynių pabaigoje 26:25 išplėšė pergalę iš artimiausio persekiotojo „Hagen“ klubo. M.Dumčius įvarčių nepelnė, bet atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Septynioliktoje pozicijoje esantys Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižės „Motor“ rankininkai savo aikštelėje 26:29 pralaimėjo „Bietigheim“ ekipai. Jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrė priešpaskutinę devynioliktą vietą užimanti „Rostock“ komanda su Romu Aukštikalniu. „Rostock“ namuose 21:24 nusileido vienam lyderių „Eisenach“ klubui. R.Aukštikalnis nepasižymėjo. Nuo saugios septynioliktos pozicijos „Rostock“ ekipa atsilieka 6 taškais.

Austrijos čempionate Hardo „Alpla“ komanda su Karoliu Antanavičiumi išvykoje minimaliu skirtumu 23:24 pralaimėjo Vienos „Aon Fivers“ ekipai. K.Antanavičius įvarčių nepelnė. Šis pralaimėjimas lėmė, kad „Alpla“ komanda reguliariajame sezone užims ketvirtą vietą, nes likus vienam turui, jau neturi galimybių pavyti laipteliu aukščiau esančio „Aon Fivers“ klubo.

Baigėsi reguliarusis Islandijos čempionato sezonas. Į atkrintamąsias varžybas pateko visi trys lietuvių savo gretose turintys klubai. Paskutinį kelialapį iškovojo Hafnarfjorduro „Haukar“ komanda, kurios vartus gina Matas Pranckevičius. „Haukar“ namuose 36:23 sutriuškino autsaiderį „Hordur“ ir užėmė aštuntą vietą. Septintoje pozicijoje finišavo „Selfoss“ komanda, kuriai atstovauja Vilius Rašimas ir Karolis Stropus. „Selfoss“ svečiuose sužaidė lygiosiomis 31:31 su „FH Hafnarfjordur“. K.Stropus pelnė 3 įvarčius. Šeštą vietą užėmė „Stjarnan“ komanda, kurioje žaidžia Rytis Kazakevičius. „Stjarnan“ išvykoje 29:33 pralaimėjo „Afturelding“ ekipai. R.Kazakevičius pelnė 2 įvarčius. Ketvirtfinalyje „Haukar“ susitiks su reguliariojo sezono nugalėtoju „Valur“ klubu, „Selfoss“ rungtyniaus su „FH Hafnarfjordur“, o „Stjarnan“ su „IBV Vestmannaeyjar“.

Varžybų rezultatai