Rinktinėje debiutuosianti K. Sparnauskaitė: „Džiaugiuosi sulaukusi šanso“

2019-09-21

Lietuvos moterų rankinio penktadienį rinkosi Vilniuje, kur pradėjo pasirengimą atrankos į 2020-ųjų metų Europos čempionatą varžyboms. Rugsėjo 25 dieną lietuvaitės išvykoje susitiks su Vengrijos rankininkėmis, o 29 dieną laukia akistata namuose su Juodkalnijos rinktine.

moterų rinktinės trefkėPrie rinktinės vairo šiose rungtynėse debiutuos vyriausiasis treneris Karolis Kaladinskas. RSK „Eglės“ klubui bei jaunimo rinktinėms vadovavęs zarasiškis į Lietuvos moterų rinktinės stovyklą pakvietė būrį jaunų perspektyvių rankininkių.

Savojo šanso debiutui moterų rinktinėje sulaukė ir Kauno rajono „Cascada – HC Garliava SM“ ekipoje rungtyniaujanti dvidešimtmetė Karolina Sparnauskaitė. Jau pernai Karolina buvo viena iš Garliavos komandos lyderių, o šį sezoną pradėjo išties puikiai – tapo naudingiausia LRF supertaurės rungtynių žaidėja, o jos ekipa iškovojo pirmąjį titulą šiame sezone.

Karolina, ar jau tikėjaisi sulaukti šio kvietimo į Lietuvos moterų rankinio rinktinę?

Ne, nesitikėjau, tačiau gavus šį kvietimą tikrai nudžiugau. Žaisti Lietuvos rinktinėje buvo vienas iš mano tikslų ir dabar su dideliu nekantrumu laukiu, kada galėsiu debiutuoti.

Ar su vyriausiuoju komandos treneriu jau kalbėjotės apie tavo funkcijas komandoje?

Šiek tiek šia tema su treneriu kalbėjomės, tačiau kol kas tikslaus mano vaidmens neaptarėme. Svarbiausia man išnaudoti gautas galimybes ir padėti komandai siekti savo tikslų.

Kaip manai, kuo galėtum būti naudingiausia komandai?

Manau, mano stipriosios pusės yra gera, kibi gynyba ir universalumas puolime, todėl tikiuosi, jog surasiu savo vietą ir moterų rinktinėje.

Tapai naudingiausia žaidėja Molėtuose vykusiose supertaurės varžybose. Ar galima teigti, jog šiuo metu esi optimalios formos?

Sezono pradžioje ne tik su komanda, bet ir individualiai, todėl jaučiu, jog šiuo metu mano fizinė yra tikrai nebloga. Turbūt tai ir padėjo gerai pasirodyti Molėtuose. Be abejo, sezonas dar tik prasideda ir reikia tikėtis, jog žaidimas su laiku tik gerės.

Lietuvos rinktinės laukia itin galingos Vengrijos ir Juodkalnijos komandos. Koks nusiteikimas komandoje juntamas prieš šias rungtynes?

Taip, mūsų laukiančios varžovės tikrai labai stiprios, tačiau, manau, jog mūsų komandoje nėra išankstinio blogo nusiteikimo. Jei merginos per šias rungtynes sužais taip kaip gali, jeigu būsime pasiruošusios gerai psichologiškai, tikrai galime pasipriešinti net ir tokioms komandoms kaip Vengrija ar Juodkalnija.

Varžybų rezultatai