Rinktinės treneris: visą dėmesį skiriame savo komandai, o ne Rusijos pašalinimui

2022-03-03

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė ketvirtadienį žais labai svarbias 2022 m. Europos čempionato rungtynes su Šveicarijos nacionaline komanda. Abi varžovės dar neturi pergalių, todėl rungtynės gali turėti lemiamą reikšmę galutinėje turnyro lentelėje. Ypač po to, kai Europos rankinio federacija (EHF) paskelbė, jog iš visų varžybų šalinamos Rusijos rinktinės, tarp jų ir su Lietuvos rinktine vienoje atrankos grupėje rungtyniavusios Rusijos rankininkės. Dėl dviejų kelialapių į Europos čempionatą 1 grupėje liko kovoti Lietuva ir Šveicarija bei dvi pergales turinti favoritė Lenkijos rinktinė.

„Nesinori akcentuoti EHF sprendimo pašalinti iš varžybų Rusijos rinktinę. Visą dėmesį mes skiriame savo komandai ir pasirengimui dvejoms rungtynėms su Šveicarija. Ketvirtadienį su šveicarėmis žaisime namuose, o jau šeštadienį susitiksime išvykoje. Tai, kad padidėjo galimybės iškovoti kelialapį į Europos čempionatą, papildomos motyvacijos kaip ir neprideda, nes kiekvienos rungtynės vilkint Lietuvos rinktinės aprangą yra ypatingos ir žaisti nacionalinėje rinktinėje yra didžiausia motyvacija. Visos į rinktinę atvykusios žaidėjos yra labai motyvuotos ir nusiteikusios aikštelėje atiduoti visas jėgas“, – tvirtina Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

LTU_RUS_2Lietuvos rinktinė antradienį sužaidė kontrolines rungtynes su Klaipėdos „Viesulo-Dragūno“ komanda. Pasak rinktinės trenerio, rungtynėse buvo bandomos situacijos, kuriamos specialiai susitikimui su šveicarėmis.

„Du svarbiausi akcentai, kuriuos repetavome draugiškose rungtynėse – išbandyti paruoštas kombinacijas puolime ir gynyboje sumodeliuoti kaip mes pasitiksime pagrindines varžovių metikes. Akcentavome ir žaidėjų komunikaciją aikštėje. Neturime aukštų žaidėjų, todėl bandysime nestandartinį žaidimą – ilgai ir kantriai laikyti kamuolį atakoje, daugiau žaisti viena prieš vieną, sieksime rezultato provokuodami varžovių klaidas. Su šveicarėmis laukia atkaklios ir sunkios rungtynės, kurios parodys mūsų charakterį“, – sako K. Kaladinskas.

Lietuvos rinktinėje šįkart nežais vienos iš komandos lyderių – Vokietijoje rungtyniaujanti Greta Kavaliauskaitė ir Islandijoje žaidžianti Roberta Stropė. Be to į nacionalinę komandą treneris negalėjo pasitelkti su Lietuvos jaunimo U20 rinktine į pasaulio čempionato atrankos turnyrą Austrijoje išvykusių žaidėjų.

„Rinktinėje vyksta nuolatinė žaidėjų kaita. Per kiekvieną rinktinių langą mūsų sudėtis vis kinta ir jos pastovios neturime. Todėl negalime nuolat šlifuoti mūsų žaidimo pagal iš anksto numatytą planą, o turime kaskart ieškoti taktinių schemų prieš kiekvienas rungtynes atskirai. Rinktinių langai yra trumpi ir negali visko nušlifuoti iki tobulybės. Bet kiek įmanoma, tiek treneriai, tiek žaidėjos darom viską, kad kuo geriau pasiruoštume rungtynėms ir pasiektume gerą rezultatą“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris.

Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių susitikimas ketvirtadienį prasidės 19.00 val. Įėjimas į „Švyturio“ areną nemokamas. Pagal patvirtintas taisykles, žiūrovams arenoje privaloma dėvėti respiratorius.

LTU_SUI_plakatas

Varžybų rezultatai