Rungtynes su Portugalija prisiminęs G.Babarskas: Quintana buvo vienas geriausių vartininkų pasaulyje

2021-03-05

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė šiuo metu Vilniuje ruošiasi Europos čempionato atrankos kovoms su Izraelio rankininkais.

DSC05523Vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška džiaugėsi tuo, kad pavyko susirinkti anksčiau ir patikrinti nemažą dalį naujų žaidėjų.

„Pradžioje susirinko daugiausiai Lietuvoje žaidžiantys rankininkai. Taip pat turime du jaunus linijos žaidėjus iš Vokietijos Eimantą Grimutą ir Džiugą Jusį. Dar turėjome tik porą treniruočių, po keleto dienų vaizdas bus aiškesnis. Nemažai žaidėjų prisijungs ir tiesiai Izraelyje“, – teigė treneris.

Laukiantis varžovas Izraelis Lietuvai yra šiek tiek pažįstamas, kadangi su juo žaista prieš porą metų, tačiau jų dabartinis žaidimas, anot trenerio, gerokai patobulėjęs.

„Pasikeitė daug žaidėjų ir dabar jie tikrai žaidžia gerą rankinį. Pasaulio čempionatas parodė, kad dabar ir Afrikos komandos jau žaidžia, tad silpnų varžovų nelieka

Už varžovus esame šiek tiek vyresni, galbūt šiek tiek didesni, tad jeigu dar ir galvas įjungsime – viskas bus gerai.“, – kalbėjo M.Andriuška.

Prie rinktinės stovyklos jau prisijungė ir Prancūzijoje „Chambery“ ekipoje žaidžiantis Gerdas Babarskas. Praėjusiame cikle šis žaidėjas rungtyniavo tik ką atsigavęs po koronaviruso, o rungtynių su Portugalija metu dar patyrė ir traumą.

„Sugrįžtam su nuotaikom, kad norime kovoti ir nesvarbu, kas yra varžovas. Džiugu, kad šįkart pavyko pasijungti nuo pat pradžios, tad situacija visai kita nei praėjusį sykį“, – teigė G.Babarskas.

Paklaustas apie tai, ką reikėtų patobulinti rinktinės žaidime, lyginant su maču prieš Portugaliją, Lietuvos rinktinės žaidėjas su liūdesiu prisiminė, kokias įspūdingas rungtynes tuomet sužaidė prieš kelias dienas netikėtai anapilin iškeliavęs portugalų vartininkas Alfredo Quintana.

„Su Portugalija amžinatilsį jų vartininkas buvo tiesiog puikus, o mūsų realizacija buvo prasta.

Žinia dėl Quintanos mirties labai sukrėtė. Mes ir su „Porto“ ekipa dažnai žaisdavome draugiškas rungtynes, susidūrėme su juo ir rinktinėse. Man tai buvo vienas geriausių vartininkų pasaulyje ir visam rankinio pasauliui tai buvo labai skaudi žinia“, – prisiminė rankininkas.

Lietuvos rinktinė išvykoje su Izraeliu žaist kovo 9 dieną, o kovo 14 dieną rinktinės dar kartą susitiks jau Vilniuje. Abejas rungtynes tiesiogiai transliuos LRT Plius kanalu.

 

Varžybų rezultatai