Savaitgalį Lietuvoje ir Estijoje prasideda Baltijos lygos sezonas

2022-09-22

Rugsėjo 24 d. prasideda Baltijos rankinio lygos (BHL) sezonas. Pirmąjį varžybų savaitgalį vyks 9 rungtynės. Namuose varžovus priims Kauno „Granitas-Karys“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Tuo tarpu Vilniaus „Šviesa“ ir Vilniaus „Amber“ svečiuosis Estijoje.

BHL šį sezoną rungtyniaus 12 komandų – penkios iš Estijos, keturios iš Lietuvos ir trys iš Latvijos. Lygoje debiutuos Vilniaus „HC Amber“ ir „HC Tallin“ klubai, po pertraukos į lygą grįžta Rygos „ASK Zemessardze“. Komandos suskirstytos į dvi grupes, pagal praėjusį sezoną pasiektus rezultatus.

A grupėje rungtyniaus Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Karys“, „Viljandi HC“ ir „Mistra“ (Estija) bei „ASK Zemessardze“ ir „HC Ogre/HYDROX“ (Latvija).

B grupėje žais Vilniaus „Šviesa“ ir Vilniaus „HC Amber“, „Polva Serviti“, „SK Tapa“ ir „HC Tallinn“ (Estija) bei „ZRHK TENAX Dobele“ (Latvija).

Sviesa_Granitas_11

Apie artėjantį BHL sezoną oficiali lygos svetainė pakalbino naująjį lygos vadybininką Tadą Jansoną.

Kokia sistema vyks varžybos ir kodėl šį sezoną nuspręsta keisti sistemą?

Praėjusį sezoną vyko du ratai ir visos komandos tarpusavyje susitiko dukart – namuose ir svečiuose. Bet stipriausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos patyrė per didelį krūvį, nes reikėjo žaisti ne tik Baltijos lygoje, bet ir nacionaliniuose čempionatuose bei Europos taurių turnyruose. Geriausi klubų rankininkai atstovauja ir savo šalių nacionalinėms rinktinėms. Dėl pernelyg didelio rungtynių skaičiaus per didelį krūvį patyrė ne tik žaidėjai. Buvo pernelyg didelės ir klubų finansinės išlaidos. Todėl nuspręsta, kad artėjantį sezoną varžybos vyks grupėse, tada aštuonios komandos pateks į ketvirtfinalį, o čempionai paaiškės finalinio ketverto varžybose.

Kada prasidės reguliarusis BHL sezonas?

Reguliarusis BHL sezonas startuos rugsėjo 24 d., o baigsis 2023 m. vasario 26 d. Po keturias geriausias grupių komandas pateks į ketvirtfinalį. Baltijos lygos čempionai paaiškės balandžio 15-16 d. vyksiančiose finalinio ketverto varžybose. Teisę organizuoti finalinį ketvertą įgis reguliariojo sezono nugalėtojai.

Kiek keitėsi BHL dalyvių sąrašas?

Lygoje šį sezoną debiutuos „Amber“, ir „Tallin“ klubai, po pertraukos į lygą grįžta „ASK Zemessardze“. Jie pakeis praėjusiame sezoną lygoje žaidusius „HC Vilnių“, „Latgols Ludza“ ir „Kehra“ klubus. Tvirtinant lygoje dalyvausiančių klubų sąrašą, buvo kreipiamas didelis dėmesys ne tik į komandos konkurencingumą aikštėje, bet ir į klubo vadybą, viešuosius ryšius, darbą su sirgaliais. Šį sezoną turėjo žaisti trylika komandų. Tačiau prieš pat sezoną pasitraukė Alytaus „Varsa“ ir liko 12 komandų.

Kokios naujovės laukia BHL gerbėjų?

Visos BHL rungtynės bus transliuojamos BHL „Youtube“ kanale. Oficialioje lygos svetainėje ir socialiniuose tinkluose „Facebooke“ ir „Instragram“ bus rengiami rungtynių anonsai ir rungtynių apžvalgos, geriausiųjų rankininkų rinkimai. Čia galėsite sekti visas karščiausias lygos naujienas. Apžvelgsime ir kaip BHL klubams sekasi EHF Europos taurės turnyre.

Laukia įdomus ir intriguojantis BHL sezonas. Įdomu, kas mes iššūkį praėjusį sezoną dominavusioms Estijos komandoms, kiek sustiprėjo titulą sieksiantys susigrąžinti Lietuvos klubai, kaip į lygą įsilies Latvijos rankinio tradicijas siekiantis sugrąžinti Rygos ASK klubas. Baltijos šalys turi ką parodyti visai Europai, kad mūsų regione rankinis yra mylimas ir turi gilias tradicijas. Todėl visus kviečiame į rankinio arenas palaikyti savo mylimas komandas artėjančiame BHL sezone.

Visas rungtynes galite stebėti BHL YOUTUBE kanale.

BHL_Calendar_September

Varžybų rezultatai