Savaitgalį Pasvalyje rankininkai kovos dėl LRF taurės

2015-02-26

Šį savaitgalį Pasvalyje, „Pieno žvaigždžių“ arenoje (Taikos g. 22) kunkuliuos rankinio aistros – šeštadienį ir sekmadienį dėl Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžysis pajėgiausios šalies (finalinio ketverto) vyrų ir moterų rankinio komandos.

Vasario 28 dieną (šeštadienį) 12 val. pirmajame moterų pusfinalyje susitiks Kauno raj. „HC Garliava SM-CASCADA“ ir trijų pastarųjų metų taurės laimėtojos bei daugkartinės šalies čempionės Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkės.

„Mūsų tikslas vienas – apginti titulą. Jokių kitų minčių net negali būti. Esame pasiruošę rimtai kovai. Norime pratęsti pergalių seriją, juk pastaruoju metu Lietuvoje nepralaimime, tad būtų negražu nutraukti šią tradiciją“, – sakė Kauno „ACME-Žalgiris“ ekipos treneris Antanas Skarbalius.

Visgi, jis pridūrė, kad būtina kovoti susikoncentravus nuo pirmos iki paskutinės rungtynių sekundės.

„Juk LRF taurės varžybose nugalėtojas paaiškėja iš vienų rungtynių, tad klysti negalima, nes kiekviena klaida gali būti pražūtinga. Mūsų merginų požiūris į sportą – profesionalus, tad tikiu savo komanda“, – pabrėžė A. Skarbalius.

Jis užsiminė, kad šį sezoną komanda neišvengė netekčių. Po kelio operacijos reabilitaciją atlieka mūsų vartininkė Amanda Jasiulevičiūtė, nykštį susižeidė Viltė Lubytė ir motinystės atostogų išėjo Neringa Palionytė.

Pasak „HC Garliava SM-CASCADA“ trenerės Ritos Urnikienės, pusfinalio varžovas – itin pajėgus, tačiau nuotaikos – kovingos.

„Šį sezoną žalgiriečių dar nesame įveikę. Juk tai viena iš brandžiausių komandų. Bus sunku, tačiau bandysime daryti viską, kas tik priklauso nuo mūsų. Mūsų silpnoji pusė – neturime tiek daug, kiek varžovės, lygiaverčių žaidėjų“, – aiškino R. Urnikienė.  

14 val. į mūšį stos Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegija“ ir Vilniaus „LEU ŠVIESA-EGLĖ“.

„Lūkesčiai – dideli. Nors praėjusią savaitę sirgo net septynios žaidėjos ir neturėjome visaverčių treniruočių, tačiau mąstome tik apie pergalę ir revanšą už šio sezono pralaimėjimus Lietuvos moterų čempionate. Minėtose pirmenybėse su Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegija“ susitikome du kartus jų arenoje ir abu kartus pralaimėjome rungtynių pabaigoje vienu ir keturiais įvarčiais. Manau, kad tai lygiaverčių varžovių dvikova ir šįkart gali būti visko“, – kalbėjo Vilniaus „LEU ŠVIESA-EGLĖ“ ekipos treneris Karolis Kaladinskas.

Jis užsiminė, kad šios rungtynėms ruošiasi itin atsakingai.

„Šią savaitę po ligų į treniruotes grįžo visos žaidėjos. Žaidėme ir draugiškas rungtynes su LEU vaikinų komanda ir pralaimėjome vos vieno įvarčio skirtumu. Treniruočių ir žaidimo kokybė mane tenkina“, – sakė treneris.

Iš „LEU ŠVIESA-EGLĖ“ ekipos sezono metu dėl traumų iš rikiuotės iškrito trys žaidėjos: vartininkė Gintarė Krapukaitienė (plyšo kryžminiai kelio raiščiai), taip pat Margarita Daublytė (plyšo kelio raiščiai) ir Gabija Gadliauskaitė (lūžo koja).

Anot Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegijos“ trenerio Andrejaus Perovo, papildomos motyvacijos ir geros nuotaikos suteikė trečiadienį Lietuvos moterų rankinio čempionate laimėtos rungtynės (44:36) prieš Kauno raj. „HC Garliava SM-CASCADA“ ekipą.

„Jei jau dalyvauji varžybose, visada nori laimėti. LRF taurės varžybų pirma užduotis – bent 1-4 įvarčiais nugalėti pusfinalio varžoves, o finale jau tikriausiai tektų susigrumti su žalgirietėmis. Vienose šio sezono rungtynėse po pirmojo kėlinio pirmavome prieš „ACME-„Žalgirio“ ekipą. Prie didelės sėkmės, visko gali nutikti. Tik nereikia iš anksto nuleisti rankų“, – pabrėžė A. Perovas.

Sezono metu Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegijos“ ekipa dėl kryžminių kelio raiščių plyšio neteko Klaudijos Šidlauskytės.    

Pusfinalio porų nugalėtojos sekmadienį 14.30 val. finale kovos dėl LRF taurės. Dvikova dėl trečiosios vietos nevyks, tad šeštadienį pralaimėjusios komandos vyks namo.

Vyrų varžybų tvarkaraštis

Šeštadienį 16 val. pirmajame pusfinalyje susitiks Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ ir HC „Vilnius“, nuo 18 val. antrajame pusfinalyje grumsis Pasvalio „Rankininkas/SM“ ir penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“.

Pusfinalio porų nugalėtojai sekmadienį nuo 16.30 val. susikaus LRF taurės turnyro finale.

Priminsime, kad Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ ketvirtfinalyje įveikė šalies pirmenybių bronzos medalininkus Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkus. Pirmoji ketvirtfinalio dvikova, vykusi Alytuje, baigėsi keturių įvarčių – 29:25 kauniečių pergale. Nors granitiečiai namuose nusileido „Almeidos-Stronglaso“ rankininkams dviejų įvarčių skirtumu – 22:24, tačiau dėl geresnio dviejų rungtynių santykio prasibrovė į LRF taurės turnyro finalinio ketverto varžybas.  

2013 metų LRT taurės turnyro nugalėtojai Vilniaus VHC „Šviesa“ rankininkai šįkart neįveikė net ketvirtfinalio barjero. „Šviesos“ atstovus iš 2014-2015 metų LRF taurės turnyro eliminavo kita sostinės ekipa – HC „Vilnius“. Pirmas ketvirtfinalio rungtynes rezultatu 32:30 laimėjo svečiuose žaidęs HC „Vilnius“, tad „Šviesai“ išvykoje reikėjo pergalės solidesniu taškų skirtumu, tačiau to padaryti nepavyko – VHC „Šviesa“ laimėjo vos minimalia persvara – 29:28. Taigi, to nepakako ir po rungtynių pabaigą skelbiančios sirenos džiūgavo HC „Vilnius“ atstovai.

Klaipėdos „Dragūnas“ rankininkai ketvirtfinalyje iš tolesnės kovos eliminavo Varėnos „Ūlą“. Klaipėdoje dragūniečiai pergalę šventė vieno įvarčio skirtumu – 29:28, o Varėnoje penkiais įvarčiais – 30:25.

Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipa nugalėjo Kauno „LSU-Lūšį“ (Kaune rezultatu 26:22, Pasvalyje – 31:26).

Tiek moterų, tiek vyrų LRF taurės turnyro finalines kovas kovo 1 dieną tiesiogiai transliuos „SportoTV.lt“.

Šiandien pateiksime platesnę vyrų varžybų analizę bei trenerių komentarus.

Varžybų rezultatai