Savaitgalį sužaistos pirmosios atkrintamosios rungtynės į 2017 m. rankinio pasaulio čempionatą

2016-06-12

Birželio 10 – 12d. Įvyko pirmieji atkrintamųjų rungtynių susitikimai, kurie vyko Švedijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Serbijoje, Islandijoje, Slovėnijoje, Baltarusijoje ir Danijoje. Šis atrankos ciklas susideda iš dviejų vienos poros rungtynių, todėl šį etapą ekipa praeiną arba laimėjusi abu susitikimus, arba turint geresnį įvarčių santykį.

maxresdefault

Pirmuose susitikimuose savo jėgas aiškinosi net 9 poros, 18 komandų. Švedija – Bosnija ir Hercegovina, Čekija – Makedonija, Lenkija – Olandija, Rusija – Juodkalnija, Serbija – Vengrija, Islandija – Portugalija, Slovėnija – Norvegija, Baltarusija – Latvija ir Danija – Austrija.

Čekija nugalėjo svečius iš Makedonijos įtikinama persvara ir vienu žingsniu yra kitame etape. Makedonijai nepakako net ir 8 Kirilo Lazarovo įvarčių 28:22 (14:10).

Serbijos ir Vengrijos susitikime stipresni tik vienu žingsneliu buvo vengrai. Išvykoje Vengrijos rinktinė sugebėjo palaužti šeimininkų komandą ir taip žengė labai didelį žingsnį pasaulio čempionato link 25:26 (8:13).

Namų arenoje rungtyniavę slovėnai įtikinamu skirtumu nugalėjo svečius iš norvegijos ir įsirašė pirmąją pergalę į savo sąskaitą šiame atrankos ciklo etape. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 10:8. Antroje rungtynių dalyje šeimininkai didino persvarą ir laimėjo pirmąjį susitikimą rezultatu 24:18 (10:8). 

Lenkijos ir Olandijos pirmajame susitikime buvo stipresni ir pirmąją pergalę įsirašė Lenkijos rankininkai, kurie savo varžovus nugalėjo rezultatu 27:21 (11:9).

Švedijos bei Bosnijos ir Hercegovinos susitikime didesnių staigmenų nebuvo ir pirmąjį susitikimą savo namų arenoje laimėjo švedai rezultatu 27:19 (12:9).

Kaimynai baltarusiai susitiko su kitais mūsų kaimynais – latviais. Latvijos rankininkai pateikė staigmena ir puikiai pasipriešino Baltarusijos komandai. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu 13:13. Antroje pusėje tik keliais įvarčiais pranašesni buvo šeimininkai baltarusiai ir laimėjo rungtynes rezultatu 26:24 (13:13).

Rusai nesunkioje kovoje nugalėjo Juodkalnijos rinktinę rezultatu 29:22 (13:9). Rezultatyviausias Rusijos rinktinės gretose buvo – Sergejus Shelmenko pelnęs 7 įvarčius.

Papildyta 22:45 val.

Islandijos ir Portugalijos susitikime pranašesni buvo šeimininkai islandai, kurie nugalėjo savo varžovus iš Portugalijos rezultatu 26:23 (13:10). Islandų gretose rezultatyviausias buvo jų lyderius Aronas Palmersonas pelnęs šešis įvarčius.

Papildyta 23:30 val.

Danijos rinktinė su Mikeliu Hansenu akistatoje su Austrijos rinktine pasiekė lengvą pergalę rezultatu 35:27 (15:12). Rezultatyviausias danų rinktinės žaidėjas buvo – Kasper Sarup pelnęs net aštuonis įvarčius. Austrijos rinktinėje septyniais įvarčiais pasižymėjo Robert Weber.

Antrieji ir atsakomieji atkrintamųjų rungtynių susitikimai vyks birželio 15 d. 

 

Varžybų rezultatai