Savaitgalį – čempionų lyga su P. Babarsku ir A. Malašinsku

2015-09-25

Savaitgalį antrasis čempionų lygos turas, kuriame varžysis ir klubai su lietuviais. Aidenas Malašinskas keliaus į Rumuniją, o Povilas Babarskas Slovėnijoje lauks svečių iš Kroatijos.

Prieš ateinančias rungtynes Europos rankinio federacija kalbino jų dalyvius. Trumpai apie kiekvieną dvikovą, kuriose kausis lietuviai.

RK Celje Pivovarna Lasko (Slovėnija) – HC Prvo plinarsko drustvo Zagred (Kroatija)

Povilo Babarsko klubas iš Slovėnijos praėjusiame ture šventė pergalę Stambule. Tuo pačiu atsakė ir kroatai, kurie nukovė galingą „Kiel“ klubą. Pastarosioms rungtynėms teisėjavo teisėjų duetas iš Lietuvos Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis.

Buvusios Jugoslavijos valstybių klubų šeštadienio dvikova žada karštas emocijas ir bekompromisę kovą. Žibalo į ugnį įpils ir ilga tarpusavio susitikimų istorija. Tai bus penkioliktoji tarpusavio dvikova. Zagrebo ekipa laimėjo 7 kartus, Celjės šešis ir vienos rungtynės baigėsi lygiosiomis. Visų laikų geriausių komandų sąrašuose šios ekipos užima 4 ir 6 vietas.

Zagrebo ekipai negalės padėti jų kapitonas Zlatko Horvatas, kuris praėjusiose rungtynėse gavo raudoną kortelę ir dėl to privalo praleisti šias rungtynes.

Kroatų treneris Veselinas Vujovičius taip pat yra ir Slovėnijos nacionalinės komandos treneris. Tai taip pat įdomus aspektas, kuris pagyvins rungtynes. Prieš du metus Čempionų lygoje rungtyniavę klubai pasidalino po pergalę namuose.

HCM Baia Mare (Rumunija) – HC Motor Zaporozhye (Ukraina)
Sekmadienį vyksiančiose rungtynėse A. Malašinsko atstovaujama Ukrainos ekipa sieks į savo sąskaitą įsirašyti antrąją pergalę. Tuo metu varžovai pirmajame ture patyrė nesėkmę išvykoje.
Rumunų treneris Larsas Waltheris tikisi sunkių rungtynių, nepaisant to, kad žais namuose. Strategas teigė, kad ukrainiečių ekipa realiai pretenduoja į pirmą poziciją grupėje, o tai jie įrodė nuolatos žaisdami Čempionų lygoje.

Kaip vieną iš geriausių žaidimo elementų L. Waltheris įvardino varžovų gynybą. Treneris teigė, kad reikės žaisti labai greitai ir priversti varžovų gynybą judėti, kad būtų galima rasti joje spragų.
Prisibijo rumunai ir varžovų puolimo, kuriame išskiria Burka ir Shelmenko, kurie gali „šaudyti“ iš toli. Tokie žaidėjai verčia gintis toliau nuo 6 metrų linijos. Nepamirštas buvo ir A. Malašinskas, kurį L. Waltheris įvardijo kaip didžiausią grėsmę aikštės viduryje.

Pokalbio pabaigoje treneris išreiškė viltį, kad geras fanų palaikymas ir namų sienos gali leisti švęsti pergalę.

 

Varžybų rezultatai