Savukyno treniruojamas „Motor“ po dramatiškos kovos krito Europos lygos aštuntfinalyje

2023-03-29

EHF Europos lygoje liko aštuoni pretendentai į nugalėtojo titulą. Labai arti ketvirtfinalio buvo Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižės „Motor“ rankininkai. Ukrainos komanda po dramatiškos kovos turėjo pripažinti vieno iš lygos favoritų Našicės „Nexe“ klubo pranašumą.

Gintaras Savukynas_Motor_3

Kroatijoje vykusiose atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Motor“ rankininkai iškovojo pergalę 29:27 (16:9). Tačiau pergalės dviem įvarčiais nepakako. Diuseldorfe namų rungtynes žaidžianti Ukrainos ekipa pirmą susitikimą pralaimėjo didesniu skirtumu 23:27.

Ilgą laiką „Motor“ pirmavo daugiau negu keturių įvarčių skirtumu ir buvo netoli staigmenos. 44 min. ukrainiečių persvara buvo net 8 įvarčiai. Tačiau praėjusio sezono Europos lygos finalo ketverto dalyviai „Nexe“ rankininkai rungtynių pabaigoje sugebėjo sumažinti atsilikimą.

Nexe_Motor_1„Puikiai pradėjome rungtynes ir dar prieš pertrauką susikrovėme septynių įvarčių persvarą. Tačiau pirmame kėlinyje praradome traumą gavusį komandos kapitoną Zacharą Denysovą. Jo patirties labai trūko lemiamais momentais, kai buvo didžiulė įtampa, didžiulis varžovų spaudimas ir jiems pavyko pasiekti persilaužimą, – rankinis.lt svetainei komentavo G. Savukynas. – Nepavyko išlaikyti reikiamos persvaros, nes mūsų trumpesnis atsarginių žaidėjų suolelis ir neturėjome daugiau ką priešpastatyti. Mūsų jauni žaidėjai neturi daug tokios svarbos rungtynių patirties. Tokios įtampos valdymo patirties stoka yra didžiulė ir tas pasimatė tada, kada įtampa išsaugo iki maksimalios.“

Europos lygos grupių varžybose „Motor“ komanda D grupėje užėmė 4 vietą. „Nexe“ rankininkai tapo C grupės nugalėtojais ir buvo laikomi aštuntfinalio poros favoritais.

„Labai džiaugiuosi vyrų parodytu charakteriu ir jų nusiteikimu. Žaidėjai parodė didžiulį norą laimėti ir aikštelėje vykdė mūsų susitarimus. Nepaisant to, kad žaidėme išvykoje, daugiau negu 40 minučių buvome arti kelialapio į ketvirtfinalį. Gaila, kad nepavyko reikalingos persvaros išlaikyti iki pabaigos“, – teigė G. Savukynas.

Kalbėdamas apie visą sezoną Europos lygoje, treneris atkreipė dėmesį, kad lyginant su praėjusiu sezonu, kai „Motor“ žaidė Čempionų lygoje, teko burti praktiškai naują komandą, kai „Motor“ klubas dėl karo buvo priverstas palikti Ukrainą ir glaustis Vokietijoje.

Gintaras Savukynas_Motor_1

„Apibendrinant visą sezoną Europos lygoje, esu labai patenkintas pasiektais rezultatais. Nuo turnyro pradžios spalio mėnesį, komandos žaidimas darėsi vis brandesnis ir solidesnis. Jeigu pirmoje sezono pusėje turėjome tik du prieš grupės autsaiderius iškovotus taškus, tai antroje dalyje dėjome stiprius žingsnius į priekį. Komanda sustiprėjo, įgijo pasitikėjimo savo jėgomis ir žaidėjai pradėjo užtikrinčiau jaustis Europos lygoje, – sakė „Motor“ treneris. – Paskutinėse dvejose grupių etapo rungtynėse pasiekėme dvi fantastines pergales, kurios mums atvėrė kelią į atkrintamąsias varžybas. Aštuntfinalyje mums teko praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai. „Nexe“ labai solidi komanda, turinti gerą sudėtį, ilgą atsarginių žaidėjų suolą ir daug patyrusių žaidėjų. Šioje kovoje mums reikalus apkartino namuose vykusios pirmos rungtynės. Nepaisant to, kad likome už ketvirtfinalio borto, esu labai patenkintas tuo, ką komanda šį sezoną nuveikė Europos lygoje.“

Europos lygos grupių varžybose „Motor“ komandai padėjo ir Jonas Truchanovičius. Po sunkios traumos atsigavęs lietuvis į aikštelę išbėgo ketveriose rungtynėse ir pelnė 2 įvarčius. Vėliau J. Truchanovičius persikėlė į „Stuttgart“ klubą.

Jonas Truchanovicius_Motor_2

Europos lygos pagrindiniame turnyre šį sezoną iš viso žaidė keturi klubai, savo gretose turintys lietuvių. Prancūzijos „Aix“ su Gerdu Babarsku, Austrijos Hardo „Alpla“ su Karoliu Antanavičiumi ir Ispanijos „Benidorm“ su Rolandu Bernatoniu, nepavyko įveikti grupių varžybų etapo ir patekti į atkrintamąsias varžybas.

Į Europos lygos ketvirtfinalį pateko visi trys Vokietijos atstovai – Berlyno „Fuchse“, „Flensburg-Handewitt“ ir „Goppingen“, taip pat Prancūzijos „Montpellier“, Ispanijos „Granollers“, Portugalijos „Sporting“ ir Šveicarijos „Kadetten Schaffhausen“.

„Nexe“ – „Motor“ rungtynių video apžvalga

Varžybų rezultatai