Sekmadienį Klaipėdoje paaiškės Baltijos Iššūkio taurės nugalėtojas

2015-03-26

Jau šį savaitgalį Lietuvos uostamiestyje paaiškės Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio taurės nugalėtojas. Dvi dienas (šeštadienį ir sekmadienį) Klaipėdoje, „Dragūno“ namų arenoje (Taikos pr. 61 A), dėl nugalėtojų laurų grumsis pajėgiausios šios lygos ekipos: Klaipėdos „Dragūnas“, Dobelės „Tenax“ (Latvija), „Viljandi“ HC (Esija) ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“.  

Iš viso čempionatą pradėjo 6 komandos, tačiau po pirmojo etapo kovas baigė Minsko „HC Vitjaz“ (Baltarusija) ir Rygos „Celtnieks“ (Latvija) ekipos.

Taigi, keturios geriausios lygos komandos pagal užimamas vietas reguliariajame čempionate į pusfinalio poras susiskirstė taip:

Klaipėdos „Dragūnas“ (reguliariojo čempionato nugalėtojas, 8 pergalės, 2 pralaimėjimai) susitiks su ketvirtą vietą užėmusiais Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkais (5 pergalės, 5 lygiosios);

Dobelės „Tenax“ (6 pergalės, 1 lygiosios, 3 pralaimėjimai, reguliariajame čempionate II vieta) grumsis su „Viljandi“ HC (5 pergalės, 1 lygiosios, 4 nesėkmės, III vieta) ekipa.

Latviai ir estai „Dragūno“ namų arenoje (Taikos pr. 61 A) pusfinalį pradės nuo 15 val., o dragūniečiai ir granitiečiai tarpusavyje susitiks nuo 17 val.

Kovo 29 dieną (sekmadienį) nuo 12 val. dėl trečiosios vietos varžysis pusfinalyje pralaimėjusios ekipos, nuo 14 val. dėl nugalėtojų taurės susikaus pusfinalio laimėtojos.

Bilietai į pusfinalius ir kovas dėl medalių bus parduodami kasoje prieš varžybas. Kaina suaugusiems – 2 eurai, vaikams iki 18 metų ir pensininkams (turint amžių įrodantį dokumentą) įėjimas nemokamas.

Į Klaipėdą ketina atvykti būrys estų ir latvių sirgalių, tad organizatoriai kviečia į sirgalių būrį įsilieti ir įvairių Lietuvos miestų rankinio mėgėjus. „Turėtų būti įdomios ir aukšto lygio dvikovos“, – pabrėžė organizatoriai.

Itin karšta dvikova turėtų vykti tarp amžinų priešininkų – Klaipėdos „Dragūno“ ir Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ekipų. Šios komandos šį mėnesį susitiks jau trečią kartą.

Kovo 1 dieną Klaipėdos „Dragūnas“ po keturių metų pertraukos susigrąžino Lietuvos rankinio federacijos (LRF) vyrų taurę, kai Pasvalyje vykusiame finale po nervingos kovos rungtynių pabaigoje rezultatu 26:24 (11:11) nugalėjo granitiečius. Praėjus vos trims dienoms po šių rungtynių, Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos čempionate tarp šių ekipų įnirtingas mūšis virė Klaipėdoje. Vėl sėkmė šypsojosi dragūniečiams – pergalė buvo išplėšta tik paskutinėmis sekundėmis rezultatu 27:26 (16:13). Pergalingą įvartį likus 3 sekundėms įmetė klaipėdietis Karolis Stropus.

„Esame kupini pykčio ir sportinės motyvacijos atsirevanšuoti už apmaudžius pralaimėjimus paskutinėmis sekundėmis. Vyrų nuteikti šiai kovai nereikės, visi supranta rungtynių svarbą ir trokšta revanšo“, – sakė kauniečių ekipos vyr. treneris, olimpinis čempionas Valdemaras Novickis.

Tai, kad bus sunku, supranta ir „Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas.

„Granitas-Gaja-Karys“ – pajėgi ir principinga komanda. Su jais nebūna lengva nė vienai komandai. Laukia karštas mūšis“, – pabrėžė klaipėdiečių treneris.

Persekioja traumos

Tiek pajūrio atstovus, tiek kauniečius šį sezoną persekioja traumos. „Dragūnui“ negalės padėti vienas iš ekipos lyderių Edvinas Vorobjovas. Jam šis sezonas jau baigtas, kadangi plyšo kryžminiai kelio raiščiai. Edvinas artimiausiu metu gulsis ant operacinės stalo. Klaipėdos rankininkams dėl piršto sausgyslės plyšimo negalės padėti ir Lukas Simėnas, o legionierius Igoris Kopišinskis per treniruotę susimušė kojos raumenį.

„Igoris rungtyniaus, taip pat į aikštę žengs ir Mindaugas Dumčius, kuris pastaruoju metu kentė peties skausmus. Mindaugas nėra geriausios sportinės formos, tačiau tikimės, kad šiose svarbiose rungtynėse bus naudingas“, – situaciją aiškino A. Juškėnas.

“Granito-Gajos-Kario“ komandos gretose dėl kryžminių kelio raiščių plyšimo iš rikiuotės iškrito Andrius Šarkus, Algirdui Lazauskui išniro kairės rankos petys, o Manvydui Lazauskui plyšo čiurnos raiščiai.

“Visi šie žaidėjai mūsų ekipoje svarbūs, tačiau bandysime apsieiti ir be jų. Be to, mūsų žaidėjas Valdas Jarukas yra susimušęs petį, negalės rungtyniauti visa jėga. Yra bėdų, bet nesiskundžiame, žengsime į aikštę ir kovosime“, – ryžtingai kalbėjo Kauno komandos treneris V. Novickis.

Baltijos Iššūkio taurė – tai Baltijos vyrų rankinio lygos (BHL) čempionato antroji pakopa. Baltijos Iššūkio taurės varžybose varžosi sąlyginai silpnesnės varžovės, nei BHL pagrindiniame čempionate. 

Rungtynių tvarkaraštis:

Šeštadienis (kovo 28 d.), pusfinaliai:

15 val. Dobelės „Tenax“ – „Viljandi“ HC;

17 val. Klaipėdos „Dragūnas“ – Kauno „Granitas – Gaja – Karys“;

Sekmadienis (kovo 29 d.):

12 val. rungtynės dėl III vietos;

14 val. finalas.

Varžybų rezultatai