Sėkmingas lietuvaičių pasirodymas prestižiniame turnyre Prahoje

2017-04-17
Karolio Kaladinsko nuotrauka

Karolio Kaladinsko nuotrauka

Prahoje toliau vyksta didžiulis rankinio turnyras, kuriame dešimtyje amžiaus grupių rungiasi apie 600 merginų ir vaikinų komandų iš 25 šalių. Lietuvos jaunučių U15 merginų rinktinė (tr. R.Urnikienė) po penkių pergalių pirmajame varžybų etape toliau kovojo dėl prestižinio turnyro taurės antrajame etape. Iš pradžių lietuvaitės susitiko su Vengrijos „Vecsesi SE“ klubu ir nusileido joms 6:14. Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė Ignė Urnikytė, pelniusi 2 įvarčius. Antrose rungtynėse Lietuvos komanda 14:11 įveikė „Forst United“ klubą iš Vokietijos ir užėmė antrąją vietą antrojo etapo varžybose. Šiose rungtynėse daugiausia taiklių metimų atliko  Ieva Urnikytė (4 įvarčiai). Deja, vienintelis pralaimėjimas vengrėms užkirto mūsų komandai kelią į atkrintamąsias varžybas ir eliminavo ją iš kovos dėl taurės. Tačiau lietuvaitės nenusimena, tai buvo pirmoji Lietuvos rinktinės trumpalaikė stovykla ir išvyka į turnyrą užsienyje. Iki tol buvo organizuojamos tik regioninių šio amžiaus rinktinių vienadienės stovyklos bei vyko regioninių rinktinių turnyras. Šiame turnyre Lietuvaitės įgijo naudingos patirties, geriau pažino viena kitą ir toliau rengsis pagrindiniam šių metų startui 2017 m. Baltijos jūros šalių jaunių žaidynėms, kurios liepos mėnesį vyks Baltarusijos mieste Breste. Jose be Lietuvos merginų rinktinės varžysis dar šešių šalių komandos. Vėliau rinktinės planuose – sportinės klasės Garliavoje formavimas ir pasirengimas 2018 m. Europos Open jaunių U16 čempionatui Švedijoje.

Dar devynios komandos iš Lietuvos Prahos turnyre sėkmingai rungtyniavo pirmajame etape ir prasimušė į antrojo etapo varžybas. Deja, čia joms rungtynės klostėsi ne taip sėkmingai. Tik Panevėžio HC „Grifas“ komandai (tr. V. Burba) 2004 g.m. berniukų grupėje pavyko užimti pirmąją vietą antrajame varžybų etape ir patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau jau aštuntfinalyje 14:15 buvo nusileista rankininkams iš Libereco. Antrąsias vietas antrojo etapo varžybų pogrupiuose užėmė Vilniaus SM „Tauras“ (1998 g.m. vaikinai, tr. R .Maldžius), Vilniaus RK „Eglė“ (2000 g.m.. merginos, tr. K. Kaladinskas), Vilniaus SM „Tauras“ (2000 g.m. vaikinai, tr. T. Grišina) bei Vilniaus SM „Tauras“ ( 2006 g.m. berniukai, tr. K. Janeika), komandos.

Komandos, po pirmojo etapo iškritusios iš kovos dėl pagrindinės turnyro taurės, toliau rungtyniavo atkrintamosiose varžybose dėl paguodos taurių. Šiose paguodos varžybose geriausiai sekėsi Vilniaus SM „Tauras“ g. 2002 m. merginoms (tr. A. Senvaitienė). Jos paguodos varžybose įveikė keturias varžoves iš Čekijos, Slovakijos ir Austrijos bei pateko į finalą, kur turėjo pripažinti Danijos varžovių pranašumą 8:15. Vilniaus SM „Tauras“ komandos 2006 g.m. mergaitės (tr. K. Janeika) sugebėjo nukeliauti iki pusfinalio.

 

Varžybų rezultatai