Septyniolikmetės užtikrintai įveikė Latvijos rinktinę

2019-08-05

Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele. Lietuvaitės Tbilisyje iškovojo ir antrąją pergalę grupės varžybose, įveikdamos kaimynes latves rezultatu 28:18 (18:4).

Ustilaitė

Pirmenybes lietuvaitės pradėjo pergale prieš šeimininkes Sakartvelo rankininkes, o antrąją varžybų dieną teko kaimynių latvių iššūkis. Jau nuo mačo pradžios užtikrinčiau atrodę lietuvaitės dar iki pertraukos susikūrė solidų pranašumą. Kol kas tvirtą gynyba demonstruojanti Lietuvos rinktinė per pirmąjį kėlinį į savo vartus praleido tik 8 įvarčius ir po 30 minučių kovos pirmavo 14:8.

Mesti rimtesnio iššūkio latvės neįstengė ir po pertraukos. Drausmingai žaidusi Lietuvos septyniolikmečių rinktinė varžovių arčiau neprisileido ir rungtynes užbaigė iškovodama solidžią pergalę 28:18.

Po šios pergalės Lietuvos rinktinė įsitvirtino pirmoje B grupės vietoje, tačiau vienos iš pagrindinių varžovių šveicarės yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau. Po šios pergalės Lietuvos rinktinės laukia dviejų dienų pertrauka, o po to grupės varžybas lietuvaitės užbaigs susitikimais su Šveicarijos ir Suomijos rinktinėmis.

damulevičiūtėPo iškovotos pergalės naudingiausia Lietuvos rinktinės žaidėja išrinkta keturiolikmetė Vakarė Damulevičiūtė teigė, jog šios rungtynės jau buvo lengvesnės nei su Latvija: „Viskas pavyko gana neblogai. Su gynyba kol kas didesnių problemų neturėjome, o ir puolime šiame mače jau pasireikšti gavo visos žaidėjos. Džiaugiuosi, jog pačiai pavyko išnaudoti savo laiką aikštėje. Nors abejas rungtynes laimėjom užtikrintai, tačiau su Sakartvelu buvo tikrai sunkiau. Jos buvo kovingesnės ir fiziškai stipresnės nei latvės“

Kitose mūsų grupės rungtynėse pirmąją pergalę iškovojo Lietuvos rinktinės jau įveiktos Sakartvelo rankininkės. Jos po dramatiškos kovos rezultatu 23:22 nugalėjo Suomijos rankininkes. Kitoje grupėje kol kas be pralaimėjimų žengė Serbijos rankininkės, kurios čempionatą taip pat pradėjo dviem pergalėm.

Į pirmenybių Sakartvele pusfinalį pateks dvi pirmosios abiejų grupių komandos, 3-4 vietas užėmusios rinktinės tęs kovas dėl 5-8 vietų, o paskutinę vietą grupėse užėmusios rinktinės žais dėl 9-10 pozicijų. Čempionato nugalėtoja įgaus teisę žaisti ne tik Europos čempionato A divizione, bet ir iškovos kelialapį į planetos pirmenybes.

Lietuvos rinktinei šiame mače po 6 įvarčius pelnė Martyna Ustilaitė ir Vakarė Damulevičiūtė, 4 pridėjo Dominyka Andronik, po 2 kartus pasižymėjo Ignė Urnikytė, Kamilė Ustilaitė, Silvija Mackonytė, Gabrielė Paukštytė, 1 įvartį pelnė Miglė Malyševa.

Varžybų rezultatai