Šeštadienį prasideda LRL kovos dėl medalių

2015-05-08

Jau gegužės 9 dieną (šeštadienį) prasideda Lietuvos „Vivus.lt rankinio lygos“ (LRL) didžiojo ir mažojo finalo kovos. Dėl aukso medalių serijoje iki trijų pergalių į dvikovą stos penkių pastarųjų metų šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ ir praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai. Dėl bronzos medalių iki dviejų pergalių kausis dvi sostinės ekipos – „VHC Šviesa“ ir HC „Vilnius“.

Finalo dvikovos intrigos

Pirmosios didžiojo finalo serijos tarp klaipėdiečių ir alytiškių rungtynės vyks šeštadienį nuo 14 val. „Neptūno“ sporto salėje (Taikos pr. 61A). Antroji dvikova numatyta gegužės 13 dieną (trečiadienį) 19 val. Alytaus sporto rūmuose.

Trečiosios serijos rungtynės planuojamos gegužės 16 dieną (šeštadienį) 14 val. „Švyturio“ arenoje.

Antrąsias ir trečiąsias serijos rungtynes tiesiogiai transliuos „SportoTV.lt“.

„Tai istorinis įvykis. Iki šiol rankinio dvikovos „Švyturio“ arenoje nėra vykusios. Tokią prabangą mes sau galime leisti tik rėmėjų – įmonės „Baltic pallets“ dėka. Nuoširdžiai ačiū šios įmonės vadovui Raimundui Kubiliui“, – kalbėjo „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas.

Anot jo, Klaipėdos rankiniui tai itin svarbu.

„Kviečiu kuo gausiau atvykti į finalines mūsų rungtynes tiek jau šį šeštadienį į mūsų namų areną Taikos pr. 61A, tiek po savaitės į „Švyturio“ areną. Sirgalių palaikymas yra labai svarbus. Tai lyg papildomas žaidėjas, padedantis siekti skambių pergalių“, – pabrėžė A. Juškėnas.

dragunas_Alytus

„Dragūno“ finalo serijos varžovas „Almeida-Stronglasas“ – itin pajėgus.

Alytiškiai pastaraisiais metais kopia ant prizininkų pakylos laiptelio – pernai buvo treti, užpernai – antri. Jie ne kartą pabrėžė, kad pagaliau norėtų tapti ir čempionais.

Beje, Alytaus rankininkai vieninteliai šį LRL sezoną sugebėjo kartą įveikti „Dragūno“ atstovus, ir tai padarė Klaipėdoje rezultatu 19:17 (8:12). Tai ir buvo vienintelis dragūniečių pralaimėjimas šį LRL sezoną.

„Dragūnas“ tapo LRL reguliariojo čempionato nugalėtoju (17 pergalių, 1 pralaimėjimas), o alytiškiai (15 pergalių, 3 pralaimėjimai) užėmė antrąją vietą.

Priminsime, kad „Dragūno“ rankininkai pusfinalio serijoje su Vilniaus „VHC Šviesa“ tikėjosi aršesnės kovos, tačiau klaipėdiečiai į finalą žengė be didesnės įtampos. Pirmąją tarpusavio pusfinalio kovą pajūrio atstovai namuose laimėjo rezultatu 36:23 (21:12), o antrąją dvikovą Vilniuje – 37:24 (19:10).

Lietuvos rankinio lygos rungtynës - Klaipëdos "Dragûnas" (mëlyni marðkinëliai) - Alytaus "Almeida Stronglasas". Virginijos Samulionytës nuotr.

Klaipėdiečiai ketvirtfinalyje sausu rezultatu 2:0 (Klaipėdoje laimėjo rezultatu 38:16, Pasvalyje – 44:19) nugalėjo Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Alytiškiai pusfinalyje taip pat sausu rezultatu 2:0 (Vilniuje 24:19 ir Alytuje 31:20) nugalėjo HC „Vilnius“ rankininkus. „Almeidos-Stronglaso“ atstovai ketvirtfinalyje daug jėgų neišeikvojo – be didesnės įtampos dukart (28:21 ir 29:22) nugalėjo Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ ekipą.

Trenerių ir kapitono mintys

„Smagu, kad jau užsitikrinome sidabro medalius, tačiau ties tuo nežadame sustoti. Labai norime žengti dar laipteliu aukščiau. Alytaus rankininkams per visą istoriją nėra pavykę iškovoti aukso medalių. Suprantame, kad jei to nepadarysime šiemet, gali daugiau tokios progos ir nebepasitaikyti. Stengsimės, kovosime iš paskutiniųjų, bandysime parodyti savo ragus“, – pabrėžė „Almeidos-Stronglaso“ vyr. treneris Jonas Jonuška.

Pasak „Dragūno“ trenerio A. Juškėno, prieš finalo dvikovą jam šiek tiek nerimo kelia tai, kad Alytaus komandos vartininkas Egidijus Petkevičius puikiai žino visus „Dragūno“ derinius.

„Egidijus Petkevičius yra antrasis Lietuvos rankinio rinktinės treneris. Mes per dvikovas su Bosnija ir Hercegovina naudojome visus „Dragūno“ derinius. Reikės įnešti ir naujovių, mūsų žaidėjai turės pasukti ir smegenėles, šiek tiek ir gudrauti. Juk kiekvienas derinys gali turėti ne vieną ir ne du galimus variantus, teks improvizuoti“, – aiškino Klaipėdos ekipos strategas.

Anot „Dragūno“ komandos kapitono Arvydo Bučiaus, jo komandos nariai yra itin užsivedę ir mintys sukasi tik apie pergalę.

„Kitokių minčių net negali būti, privalome apginti Lietuvos čempionų titulus. Stengsimės iš visų jėgų. Norime kuo geriau reprezentuoti Klaipėdos vardą. Būtų idealu, jei be suklupimų laimėtume visas trejas serijos rungtynes“, – pabrėžė A. Bučius.

„Dragūno“ rankininkai prieš sezoną prarado net šešis pagrindinės sudėties žaidėjus (tarp jų – du Lietuvos rinktinės žaidėjai – Benas Petreikis ir Tadas Stankevičius, išvykę rungtyniauti į užsienio šalių klubus), tačiau Klaipėdos komandą šį sezoną skina vieną po kitos pergales: iškovojo Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurę, tapo Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio taurės nugalėtojais ir dar gali pasipuošti Lietuvos čempionų titulu.

„Prieš sezono pradžią rankinio ekspertai teigė, kad Lietuvoje penkios šešios komandos yra apylygės, ir negalėjo prognozuoti, kurios ekipos rungtyniaus finale. Jei pavyktų apginti Lietuvos čempionų titulus, pergalė būtų tik saldesnė. Apskritai tada galėtume sakyti, kad sezonas buvo tiesiog superinis“, – sakė A. Juškėnas.

Mažajame finale – istorinis įvykis

Itin atkakli serija turėtų vykti dėl bronzos medalių tarp dviejų Vilniaus ekipų – „VHC Šviesa“ ir HC „Vilnius“.

Pirmosios serijos iki dviejų pergalių rungtynės vyks šeštadienį nuo 15 val. LEU sporto salėje (Studentų g. 39, Vilnius). Antrosios rungtynės numatytos gegužės 12 dieną (antradienį) 19 val. HC Vilnius sporto salėje (Utenos g. 36). Jei reikės trečiųjų rungtynių, jos vyks gegužės 16 d. (šeštadienį) 17 val. LEU sporto salėje.

Visas rungtynes tiesiogiai transliuos „SportoTV.lt“.

vilniaus_derbis2

Rankinio specialistai nesiryžta prognozuoti šios poros nugalėtojo, kadangi sezono metu šios komandos kovėsi permainingai: sezono pradžioje, kai dalis HC „Vilnius“ žaidėjų buvo traumuoti, pergalę rezultatu 31:22 šventė išvykoje rungtyniavę „VHC Šviesa“ atstovai, reguliariojo čempionato pabaigoje HC „Vilnius“ svečiuose atsirevanšavo rezultatu 25:24.

Dar du kartus šios komandos susitiko Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybų ketvirtfinalyje. Komandos pasidalijo po pergale, tačiau dėl geresnio įvarčių santykio į pusfinalį pateko HC „Vilnius“ (pirmose rungtynėse rezultatu 32:30 laimėjo svečiuose žaidęs HC „Vilnius“, antras rungtynes vos 1 įvarčio skirtumu – 29:28 laimėjo „VHC Šviesa“).

vilniaus_derbis

„Pirmą kartą istorijoje abi sostinės komandos kausis dėl medalių. Laukia įtempta kova, kadangi komandos yra vertos viena kitos, tai atskleidžia ir LRL reguliariojo čempionato bei LRF taurės turnyro rezultatai“, – pabrėžė HC „Vilnius“ vyr. treneris Marius Baranauskas.

Anot jo, jo komandos žaidėjai šį sezoną atidavė daug širdies ir tikrai nusipelno bronzos medalių.

„Prieš penkerius ir trejus metus buvome ketvirti, gal pagaliau atėjo laikas iškovoti tuos bronzos medalius? Manau, kad tam jau pribrendome“, – sakė HC „Vilnius“ treneris.

Jis akcentavo, kad daug ką lems nusiteikimas, psichologinis pasiruošimas ir noras laimėti.

„Per pertrauką kažko pernelyg naujo neprimąstėme – juk dviračio nebeišrasi. Daug vakarų praleidome kartu su žaidėjais stebėdami varžovų rungtynių video įrašus, atsakingai analizavome VHC „Šviesa“ komandos žaidimą, jų silpnąsias ir stipriąsias vietas. Ar pavyks įgyvendinti savo užduotis ir neutralizuoti varžovų lyderius, pamatysime rungtynių metu“, – kalbėjo M. Baranauskas.

Pasak „VHC Šviesa“ vyr. trenerio Gintaro Paškevičiaus, žaidėjai nekantriai laukia čempionato kulminacijos.

„Trokštame kautis. Mūsų žaidėjai – jauni. Maksimalizmo, užsidegimo ir noro tikrai yra, tačiau neramu, kad tai nepakištų kojos, nesinorėtų, kad žaidėjai perdegtų. Manau, kad bus arši kova ir nugalėtojui išsiaiškinti gali prireikti daugiau, nei dviejų rungtynių“, – savo mintis dėstė G. Paškevičius.

„VHC Šviesa“ komandai pasiruošimas mažojo finalo kovoms buvo skausmingas, kadangi dėl traumos per treniruotę iš rikiuotės iškrito vartininkas Edmundas Pelėda.

„Jis patyrė peties traumą ir jam šis sezonas jau baigtas“, – sakė treneris.

„VHC Šviesa“ komandos strategas G. Paškevičius prieš kelerius metus dirbo HC „Vilnius“ komandos trenerių štabe, tad puikiai asmeniškai pažįsta dalį šios komandos žaidėjų.

„Šioje komandoje rungtyniauja aštuoni mano auklėtiniai, tad dvikova dėl medalių man bus savotiškai įdomu ir neįprasta. Bet toks jau sportas – visada norisi laimėti“, – pabrėžė G. Paškevičius.

Vilniaus „VHC Šviesa“ (10 pergalių, 8 pralaimėjimai) reguliariajame LRL čempionate užėmė penktąją vietą, HC „Vilnius“ (10 pergalių, 8 pralaimėjimai) – šeštąją vietą.

Varžybų rezultatai