Šeštadienį „Vivus.lt“ rankinio lygos intriguojantis startas

2016-09-22

Alytaus ataka (LRF nuotr)Jau šį savaitgalį startuoja naujas „Vivus.lt“ rankinio lygos sezonas, kuriame šiais metais varžysis 9 pajėgiausios šalies komandos. Iš aukščiausios Lietuvos rankinio lygos šį sezoną pasitraukė Pasvalio „Rankininko“ klubas, kuris pernai užėmė prieš paskutiniąją vietą. Didžiausia šio artėjančio sezono intriga – ar sugebės senąją „Varsos“ pavadinimą susigrąžinę alytiškiai išlaikyti pernai metais iškovotą čempionų titulą.

Prieš naująjį sezono startą kalbėdamas lygos prezidentas Tadas Jansonas džiaugėsi, jog lygai pavyko išlaikyti pagrindinius rėmėjus bei teigė, jog pagrindinis lygos tikslas yra didinti jos populiarumą bei kelti bendrą Lietuvos rankinio lygį: „Visų pirma, noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos rankinio lygos rėmėjai tęsia bendradarbiavimą. Lygą ir toliau išsaugo pagrindinį rėmėją „Vivus.lt“, oficialus mūsų kamuolys – Molten, o šį sezoną mažiausiai 30 rungtynių galėsite stebėti tiesiogiai per DelfiTV. Bendradarbiaujant su Lietuvos rankinio federacija stengsimės, kad rankinis būtų labiau matomas, girdimas, žinomas.

Kalbėdamas apie lygos pasikeitimus, Tadas Jansonas apgailestavo, jog šiemet nebematysime rungtyniaujančios Pasvalio ekipos, tačiau tiki, jog šiame sezone, kaip ir pernai, intrigos tikrai netrūks. „Pasvalio komanda šiemet nusprendė nedalyvauti čempionate, nemalonu, kad čempionatą pradedame sumažėjus komandų skaičiui – 9 komandos. Labai viliuosi, kad kitais metais Pasvalys sugrįš. Kalbant apie būsimo sezono lyderius, panašu, jog „Varsa-Stronglasas“, „Dragūnas“, „Granitas – Karys“, HC „Vilnius“ ir VHC „Šviesa“ aiškinsis vietas dėl medalių. Jei tarp jų atsirastų kitos komandos, man būtų staigmena, nors kamuolys vis dar apvalus!“

Utenos HC „Utena“ ir toliau versis savo krašto jauniausiais rankininkais

Praėjusiais metais HC „Utena“ rankininkams nepavyko prasibrauti tarp 8 stipriausių Lietuvos rankinio lygos komandų, šiais metais ekipa išlaikius savo žaidėjų branduolį bandys stebinti varžovus savo jaunaisiais talentais.  Jauna ir ambicinga komanda sezoną pradeda rungtynėmis namuose su praėjusių metų čempionais Alytaus „Varsos“ rankininkais.

Pokyčiai. Komandą paliko du Lietuvos jaunių rinktinės nariai Karolis Antanavičius bei Matas Pranckevičius. Šie du žaidėjai persikėlė į sostinės VHC „Šviesos“ klubą. Taip pat karjerą nusprendė baigti patyręs uteniškis Arūnas Urbonas. Utenos rankinio komanda kaip ir praėjusiais metais stengsis remtis savo mokyklos auklėtiniais.

Lyderiai.  Vienu iš pagrindinių šios komandos ginklų turėtų būti Šarūnas Šeduikis, didelės viltys ateityje siejamos su Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinės nariu Matu Mecelica.

Vyr. trenerio Gedimino Paukštės komentaras.  „Pagrindinis komandos tikslas yra pradžiai bent jau patekti į atkrintamąsias varžybas ir ten garbingai pasirodyti. Šiais metais dėl prizinių vietų lygoje turėtų kautis Alytaus, Kauno bei Klaipėdos komandos. Kuri iš jų bus stipriausia – kol kas sunku pasakyti.“

Varėnos „Ūlos“ klubas bandys sugrįžti į kovą dėl aukščiausių vietų

ula_ket_vilnTurtingą istoriją turinti Dzūkijos ekipa praėjusį sezoną jau nebebuvo tarp tų ekipų, kurios kovojo dėl aukščiausių vietų lygoje. Kartų kaitą išgyvenęs Varėnos pasididžiavimas sugebėjo patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau savo pasirodymą jose baigė jau pirmajame ture. Šį sezoną minimaliai pasikeitęs klubas bandys gerinti praėjusio sezono rezultatus. Pirmosiose sezono rungtynėse Varėnos „Ūlos“ laukia susitikimas su Kauno „Granito – Kario“ rankininkais.

Pokyčiai. Iš komandos po šio sezono išvyko Deivas Eidukonis, kuris praėjusiame sezone buvo vienas ekipos lyderių, bei Eimantas Grimūta. Abu šie jauni ir gabūs rankininkai karjeras tęs Vokietijoje. Prie klubo po pertraukos prisijungė patyręs Gražvydas Sereičikas bei Žygimantas Grigėnas. Kaip ir kiekvienais metais varėniškiai savo sudėtyje bandys ir jaunuosius sporto mokyklos auklėtinius. Šiemet net 5 jų papildė pagrindinę sudėtį.

Lyderiai. Daug tikimasi iš į komandą sugrįžusio Gražvydo Sereičiko bei kaip ir kiekvienais metais stabiliai rungtyniaujančio Armino Grigėno. Varėnos komanda turėtų šį sezoną tapti patirties bei jaunystės mišiniu.

Vyr. trenerio Tautvydo Mikalausko komentaras.“Tikslas minimum šiam sezonui komandai yra prasibrauti į atkrintamąsias varžybas, o ten jau viskas priklausys nuo daugelio aplinkybių. Kol kas dar sunku vertinti realias galimybes, kadangi nežinome kaip atrodys varžovai, bet manyčiau, jog šiemet Alytaus „Varsos“ klubas vėl gali tapti pagrindiniu pretendentu į čempionų titulą.“

 

Sustiprėjęs Panevėžio HC „Grifas – Sporto gimnazija KKC“ bandys įgelti lyderiams

Sustiprėję panevėžiečiai šiemet gali tapti vienu iš didžiausių rankinio lygos juodųjų arkliukų. Praėjusiais metais sugrįžę į aukščiausią Lietuvos rankinio lygą, jie spėjo apšilti kojas ir pateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau ten didelių darbų nenuveikė. Šiemet sustiprinę savo sudėtį Panevėžio rankininkai gali pabandyti pagerinti praėjusio sezono rezultatą. Pirmuoju išbandymu jiems taps rungtynės su HC „Vilniaus“ klubu.

Pokyčiai. Grifams pavyko šį sezoną prisivilioti pas save vieną talentingiausių savo kartos Lietuvos rankininkų Luką Vanagą, kuris praėjusiais metais buvo Pasvalio „Rankininko“ lyderis. Aukštas, gerus fizinius duomenis turintis rankininkas šiais metais gynė Lietuvos aštuoniolikmečių garbę Europos pirmenybėse. Prie komandos vairo stoja žaidžiantysis treneris, kuriam yra tekę rungtyniauti ir Lietuvos rinktinėje, Mindaugas Vėta. Iš Vilniaus VHC „Šviesos“ į Panevėžį sugrįžta rungtyniauti ir Mantas Buitvydas.

Lyderiai. Būtent naujieji komandos žaidėjai turėtų tapti svarbiu raktu į pergales naujajame „Vivus.lt“ rankinio lygos sezone. Daug tikimasi ir iš praėjusį sezoną naudingai rungtyniavusių Domanto Puko, Ovidijaus Jagučianskio.

Vyr. trenerio Mindaugo Vėtos komentaras. „Komanda šiemet yra sustiprėjusi, todėl pirmas tikslas būtų patekti į aktrintamąsias varžybas užimant penktąją poziciją reguliariajame sezone. Be abejo lyderiai šiais metais ženkliai nepakito, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus komandos bus galingos kaip ir pernai.“

 

Vilniaus VHC „Šviesa“ pasistiprino jaunais rankininkais

Pernai už pusfinalio barjero likęs vilniečių klubas bandys atsigriebti šiemet. Tam jie į pagalbą pasikvietė naujuosius trenerius bei būrįŠviesa talentingų jaunų rankininkų. Vis dėlto daugelis oponentų nėra linkę „Šviesos“ šiemet priskirti prie lyderių, tačiau tai, jog su šiuo klubu reikia skaitytis jau pernai galėjo įsitikinti daugelis LRL dalyvių. Pirmosios šio sezono rungtynės laukia prieš Šiaulių SM „Dubysą – Guberniją“.

Pokyčiai. Ekipą papildė net trys Lietuvos jaunių rinktinės nariai, du uteniškiai Karolis Antanavičius bei Matas Pranckevičius ir talentas iš Pasvalio Tomas Valiulis. Puikiai vienas kitą pažįstantys rankininkai turėtų būti svarbūs naujo klubo sraigtai. Prie VHC „Šviesos“ šį sezoną taip pat prisijungė patyręs 32 metų legionierius iš Ukrainos Aleksėjus Andriušenkos.Komandą paliko Mantas Buitvydas, išvykęs rungtyniauti į Panevėžį, bei Klaipėdos „Dragūną“ papildęs Modestas Vaitiekūnas. Karjerą baigti nusprendė ir Tadas Jurelevičius.

Lyderiai. Neabejotinu komandos lyderiu ir toliau turėtų išlikti Valdas Drabavičiaus. Didžiausios pagalbos jis gali tikėtis iš komandos naujokų bei Jovydo Jurašiaus ar kitų ekipos senbuvių.

 

Šiaulių „SM Dubysa – Gubernija“ sieks pakartoti praėjusių metų sėkmę

Stabiliu žaidimu pernai pasižymėję šiauliečiai didelių pokyčių šiuo tarpsezoniu išvengė. Geru žaidimu savo žiūrovų akivaizdoje garsėjantys saulės miesto atstovai ir šiemet bandys remtis kietu bei agresyviu žaidimu, kuris pernai jiems leido užimti 5 – ąją vietą reguliariajame sezone. Šį sezoną šiauliečiai pradės rungtynėmis išvykoje su Vilniaus VHC „Šviesa“.

Pokyčiai. Didžiausia komandos netektis yra neabejotinai Mindaugas Nakvosas. Šio žaidėjo netektį šiauliečiai bandys užpildyti pasikviestu gynybos specialistu Tomu Baliutavičiumi bei jaunių rinktinės nariu Kristupu Goštautu.

Lyderiai. Gynyboje vienas svarbiausių ekipos ramsčių turėtų būti ekipos naujokas Tomas Baliutavičius, o puolime pernai išėjus Gabrieliui Virbauskui, dabar dar pasitraukus ir Mindaugui Nakvosui, šiauliečiams teks ieškoti kitų ginklų. Vienas iš jų turėtų būti Aivaras Budrys, kuris ir pernai dažnai tapdavo sunkiai sprendžiamu galvosūkiu varžovams.

Vyr. trenerio Arūno Balčiūno komentaras. „Kalbant apie artėjantį sezoną, būtumėm visai patenkinti, jeigu pavyktų pakartoti praėjusio sezono rezultatus. Tikrai galime sakyti, jog praėję metai Šiaulių klubui buvo tikrai neblogi. Lyderiai čempionate šį sezoną neturėtų keistis ir tos pačios komandos varžysis dėl prizinių vietų, aišku, norėtųsi, jog mums pavyktų įsimaišyti tarp jų.“

HC „Vilnius“ bandys nutraukti ketvirtų vietų prakeiksmą

HC VILNIUSKeturis kartus Lietuvos rankinio lygoje ketvirtąja vietą turėję tenkintis vilniečiai bandys nutraukti šią tendenciją ir pagaliau užlipti ant prizinės pakylos. Į šį tikslą ekipą bandys atvesti naujasis žaidžiantysis vyriausiasis treneris Petras Raupėnas. Pernai dramatiškai kovą dėl trečiosios vietos „Granito – Kario“ ekipai pralaimėję vilniečiai šį sezoną pradės rungtynėmis su Panevėžio rankininkais.

Pokyčiai. Prie ekipos vairo stoja naujasis žaidžiantysis treneris Petras Raupėnas. Šis Italijoje paskutiniuosius metus praleidęs rankininkas bandys vesti komandą į pergales tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Komanda į savo sudėtį šiam sezonui registravo ir du legionierius: Joao Ramos (Portugalija) bei Maksim Lapitski (Baltarusija). Šie du žaidėjai taip pat gali tapti staigmena varžovams. Kol kas HC „Vilniaus“ sudėtyje nematysime Šarūno Sakalausko, kuris išvyko studijuoti į užsienį.

Lyderiai. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais ekipą į priekį turėtų vesti Dainius Kliorė, Karolis Antonovičius, Martynas Žala bei ekipos vartininkas Donatas Žebelys.

Vyr. trenerio Petro Raupėno komentaras. “Visų pirma, sieksime nutraukti tą ketvirtų vietų prakeiksmą. Norisi pagaliau lipti ant nugalėtojų pakylos. Šiemet kaip ir pernai aiškių lyderių lygoje nėra, 5-6 komandos yra panašaus pajėgumo.“

 

Kauno „Granitas – Karys“ išlaikė komandos branduolį ir sieks aukščiausių tikslų

Per plauką nuo finalo pernai likę kauniečiai šiemet tikisi tų pačių klaidų nebekartoti. Komandos branduolį išlaikę laikinosios sostinės Kauno Granitas (LRL nuotr)rankininkai bandys susigrąžinti stipriausios Lietuvos ekipos vardą. Titulų badą praėjusiame sezone „Granitas – Karys“ nutraukę Lietuvos rankinio federacijos taurės varžybose, šiemet bandys tai pakartoti ir lygoje. Pirmajame mače šiais metais legendinio Kauno klubo laukia akistata su Varėnos „Ūla“.

Pokyčiai. Kauno klubas sugebėjo išlaikyti praktiškai nepakitusią sudėtį šiam sezonui. Klubas visgi neteko Pauliaus Orlovskio, kuris rungtyniauja Portugalijoje, o pasipildė Evaldu Vėta. Daugelio ekspertų nuomone, pernai kauniečiams pritrūko susižaidimo bei patirties, taigi, šį sezoną Kauno klubas turėtų būti dar pavojingesnis.

Lyderiai. Kauniečių stiprybė, jog kiekvienose rungtynėse gerai gali sužaisti vis kitas žaidėjas. Lyderiais gali tapti iš toli atakuoti mėgstantis Paulius Šarkauskas, legendinio įvarčio mažajame finale autorius Modestas Štarolis ar patyręs Vaidas Drevinskas.

Vyr. trenerio Valdemaro Novickio komentaras. „Sau keliame tik aukščiausius tikslus, kitaip tiesiog ir būti negali, lygoje daug panašaus pajėgumo komandų, tačiau visos jos mums yra įveikiamos.“

Klaipėdos „Dragūnas“ bandys susigrąžinti paveržtą titulą

Ilgą laiką Lietuvos rankinyje karaliavęs Klaipėdos klubas bus priverstas šiemet bandyti susigrąžinti iš jų paveržtą titulą. Kaip irKlaipėdos Dragūno ataka (LRL) kiekvienais metais, taip ir šiemet klaipėdiečiai neteko keleto svarbių savo komandos žaidėjų, tačiau niekas net neabejoja, kad pamainą jiems „Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas tikrai ras. Kaip atrodys šių metų Klaipėdos klubas galima bus pamatyti rugsėjo 28 dieną rungtynėse su Varėnos „Ūla“.

Pokyčiai. Komandą vasarą paliko Mindaugas Dumčius (Islandija), Edvinas Vorobjovas (Šveicarija), Aistis Pažemeckas (Austrija) bei karjerą baigęs Kęstutis Kremeris. Visi šie žaidėjai dar pernai buvo itin svarbūs „Dragūno“ ekipoje. Šiemet uostamiesčio klubas bus priverstas verstis be jų. Didžiausias ekipos pastiprinimas neabejotinai yra iš Olandijos JMS/Hurry Up klubo sugrįžęs į Lietuvą Gintaras Cibulskis. Šis linijos žaidėjas turėtų tapti rimta problema visoms Lietuvos rankinio lygos komandoms. Be Gintaro Cibulskio į ekipą Artūras Juškėnas pasikvietė „Šviesos“ buvusį žaidėją Modestą Vaitiekūną.

Lyderiai. Be komandą papildžiusio Gintaro Cibulskio, didelės viltys siejamos su pernai prie ekipos prisijungusiu Gabrieliumi Virbausku, kuris šiais metais jau galės pilnai treniruotis su komanda. Vis svarbesniu žaidėju ekipoje tampa ir Lukas Juškėnas. Kol kas dar neaišku ar liks komandoje Igoris Kupyshynskyi, kuris pernai buvo vienas kertinių klubo ramsčių.

Vyr. trenerio Artūro Juškėno komentaras. „Aišku, kad mūsų pagrindinis tikslas bus susigrąžinti čempionų titulą, tam ir dirbsime visą sezoną. Kaip pagrindinius konkurentus matau Alytaus bei Kauno ekipas. Juodaisiais arkliukais šį sezoną gali tapti Panevėžio bei abi Vilniaus komandos.“

 

Čempionai ketina nemažinti apsukų

alytusAlytaus „Varsos“ komanda šį sezoną pasitinka kaip stipriausia praėjusių metų komanda. Tokį titulą jie pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo pernai ir per daug nepasikeitusi alytiškių kariauna bandys tą titulą apginti. Sezoną pergalingai Supertaurės varžybose pradėję Alytaus rankininkai jau parodė, kad ir šiemet jų gynyba bus sunkiai įveikiama siena varžovams. Pirmasis iššūkį čempionams mėgins mesti HC „Utenos“ klubas.

Pokyčiai. Didžiausias alytiškių praradimas šį sezoną yra Tado Stankevičiaus išvykimas rungtyniauti į Prancūziją. Šis linijos žaidėjas pernai metų finaluose buvo itin naudingas Alytaus komandai ir tapo vienu pagrindinių pergalės kalvių. Į jo vietą atvyksta du kiti rankininkai. Tai – Aivaras Janušauskas („Šviesa“) bei Lukas Feoktisovas, pernai žaidęs antroje pagal stiprumą Lietuvos rankinio lygoje. Iš jaunimo komandos Egidijus Petkevičius pasikvietė: Roką Kubilevičių, Tomą Sraigį bei Nedą Buronko.

Lyderiai. Didžiausias Alytaus „Varsos“ pasiekimas, jog pavyko išsaugoti rezultatyviausią lygos žaidėją Žygimantą Micevičių. Šis alytiškis savo komandą į priekį vedė tiek viso reguliaraus sezono metu, tiek lemiamose kovose. Komandoje taip pat liko kiti lyderiai vartininkas Rytis Cipkus, patyręs Gintautas Adamkevičius, Aurelijus Sabonis. Neabejojama, jog šių žaidėjų vedama Alytaus komanda bus viena iš stipriausių lygoje ir šiemet.

Vyr. trenerio Egidijaus Petkevičiaus komentaras. ,,Pagrindinis tikslas yra iškovoti medalius, o kokie jie bus – jau matysime sezono eigoje. Apginti čempionų titulą bus tikrai labai sunku, nes „Dragūno“ ir „Granito – Kario“ ekipos tikrai atrodo galingai. Laukia įdomus ir intriguojantis naujasis sezonas.“

Varžybų rezultatai