Šįvakar paaiškės LRL pusfinalio poros (trenerių komentarai)

2015-04-08

Šįvakar po lemiamų Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos (LRL) ketvirtfinalio dvikovų Varėnoje ir Kaune paaiškės paskutinieji du pusfinalio dalyviai. Prieš lemiamas ketvirtfinalio rungtynes pakalbinome trenerius.

18.30 val. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje (Basanavičiaus g. 33) trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes žais Varėnos „Ūlos“ ir HC „Vilnius“ rankininkai. Kol kas serijos iki dviejų pergalių rezultatas lygus – 1:1.

Vilniečiai pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes Varėnoje laimėjo 6 įvarčių skirtumu – 24:18 (11:9), tačiau antrose rungtynėse namuose po dramatiškos kovos ir dviejų pratęsimų nusileido minimalia persvara – 31:32 (10:13).  

„Įdėjome daug darbo ir tikrai nenorime, kad sezonas baigtųsi balandžio mėnesio pradžioje. Komandos yra apylygės, tačiau darysime viską, kad rezultatą pakreiptume savo naudai. Trauktis nebėra kur, taupyti jėgų nežadame“, – pabrėžė HC „Vilnius“ ekipos treneris Marius Baranauskas.

Jis pažymėjo, kad tiek pirmose, tiek antrose rungtynėse virė nuožmi kova, tad panašiai turėtų būti ir lemiamose rungtynėse.

„Pirmąją tarpusavio ketvirtfinalio dvikovą laimėjome 6 įvarčių skirtumu, tačiau rezultatas neatspindi tos tikrosios kovos. Antrose rungtynėse jau viskas vyko dramatiškiau, vienu metu atsilikome 6 įvarčių skirtumu, tačiau pasivijome ir išplėšėme pratęsimą. Per papildomas minutes galėjo būti visko, tačiau jau sėkmė šypsojosi varžovams. Tiek mes, tiek varėniškiai išeikvojome daug jėgų, tačiau tai galbūt mums naudingiau, kadangi turime ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį“, – aiškino M. Baranauskas.

Anot „Ūlos“ komandos trenerio Rolando Markino, abiems ekipoms sąlygos yra vienodos.

„Nugalės ta ekipa, kuri labiau norės ir geriau susitvarkys su savo nervais. Tokiose atsakingose rungtynėse daug ką lemia ir psichologija. Mes prieš praėjusias rungtynes buvome įspausti į kampą ir turėjome žūtbūt laimėti, dabar ši atsakomybė slegia ne tik mus, bet ir varžovus“, – kalbėjo „Ūlos“ komandos strategas.

Rungtynės iš Kauno – tiesiogiai per „SportoTV.lt“

19 val. Kauno sporto halėje (Perkūno al. 5) lemiamas rungtynes dėl patekimo į pusfinalį žais ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ bei Vilniaus „VHC „Šviesa“. Šias rungtynes tiesiogiai iš Kauno transliuos „SportoTV.lt“.

Kauniečiai pirmose ketvirtfinalio rungtynėse namuose kovėsi solidžiau ir išplėšė pergalę rezultatu 34:29 (17:16), tačiau antrose rungtynėse sostinėje jau dominavo vilniečiai – 35:28 (20:15).

Antrose atkrintamųjų varžybų rungtynėse diskvalifikacines pražangas užsidirbo ir lemiamas ketvirtfinalio rungtynes praleis „VHC Šviesa“ žaidėjas Dovydas Kuodys ir Kauno „Granito-Gajos-Kario“ vartininkas Aurimas Petravičius. Jiems taip pat skirtos ir piniginės nuobaudos.

„Mums reikalinga tik pergalė. Reikia kovoti, stengtis iš visų jėgų. Antrose rungtynėse vyrai galbūt šiek tiek atsipalaidavo, kadangi žinojo, jog blogiausiu variantu lauks trečiosios rungtynės. Antrose rungtynėse darėme neįprastai daug klaidų – net 17 kartų suklydome. Analizavome savo klaidas ir stengsimės jų nebekartoti, kaip viskas pavyks, pamatysime šįvakar“, – teigė „Granito-Gajos-Kario“ treneris olimpinis čempionas Valdemaras Novickis.  

Anot „VHC Šviesa“ vyr. trenerio Gintaro Paškevičiaus, sąlygos patekti į pusfinalį abiems ekipoms yra vienodos.

„Aišku, kauniečiai turi pranašumą – žaidžia namuose, bet vėlgi lems charakteris, ramybė ir nusiteikimas“, – pabrėžė treneris.

Klaipėdiečiai ir alytiškiai – jau pusfinalyje

Savo pusfinalio varžovų jau laukia LRL reguliariojo čempionato nugalėtojai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai ir antrąją vietą reguliariajame čempionate užėmę Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ atstovai. Šios ekipos varžysis skirtinguose pusfinaliuose: „Dragūnas“ susitiks su Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ir Vilniaus „VHC „Šviesa“ poros nugalėtoju, o „Almeida-Stronglasas“ – su Varėnos „Ūlos“ ir HC „Vilnius“ poros nugalėtoju.

Priminsime, kad alytiškiai ketvirtfinalyje dukart (28:21 ir 29:22) nugalėjo Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ ekipą.  

Pajūrio atstovai ketvirtfinalyje dukart (44:19 ir 38:16) sutriuškino Pasvalio “Rankininkas/SM” ekipą. Antroje dvikovoje Pasvalyje už emocijų nevaldymą: keiksmažodžius ir grasinimus fiziškai susidoroti su rungtynių inspektoriumi pinigine bauda ir diskvalifikacija vienerioms varžyboms (pirmąsias 2015-2016 m. sezono) nubaustas Artūras Balčiūnas. Jis įspėtas, kad pasikartojus panašiems nesportiniams atvejams, gali būti apskritai pašalintas iš čempionato.

Pusfinaliai – nuo balandžio 15 d.

Pusfinalio susitikimai iki dviejų pergalių prasidės nuo balandžio 15 dienos (trečiadienio).

Didžiajame finale bus rungtyniaujama iki trijų pergalių, dėl bronzos medalių – iki dviejų pergalių. Aikštės pranašumą turi aukštesnę vietą I etape užėmusi komanda.

Primename, kad čempionatą jau po pirmojo etapo baigė turnyrinės lentelės dugne likusios Kauno „LSU-Lūšies“ (3 pergalės, 15 pralaimėjimų, 9 vieta) ir Utenos HC „Utena“ (1 pergalė, 1 lygiosios ir 16 pralaimėjimų, 10 vieta).

Varžybų rezultatai