Šįvakar paaiškės pirmasis LRF taurės pusfinalio dalyvis

2014-12-17

Gruodžio 17 dieną (trečiadienį) paaiškės pirmasis 2014-2015 metų sezono Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro pusfinalio dalyvis. Juo taps Kauno „Granito-Gajos-Kario“ arba Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai.

Pirmąjį ketvirtfinalio susitikimą, vykusį lapkričio mėnesį Alytuje, rezultatu 29:25 (16:11) laimėjo kauniečiai. Taigi, šiandien 19 val. Kauno sporto halėje vyks atsakomosios ir jau lemiamos ketvirtfinalio rungtynės.

Alytiškiams, norint tęsti kovas Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyre, būtina pergalė 5 įvarčių skirtumu.

„Stengsimės panaikinti per pirmąsias rungtynes susikrautą granitiečių pranašumą. Tikrai į Kauną nevykstame nuleidę rankas. Varžovas – puikiai pažįstamas. Kauniečiai pastaruoju metu išgyvena pakilimą, tad lengva tikrai nebus, tačiau viskas yra įmanoma“, – sakė Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ ekipos vyr. treneris Jonas Jonuška.

Jam nerimo kėlė tai, kad per paskutines šių metų Lietuvos „Vivus.lt rankinio lygos“ rungtynes blauzdos traumą patyrė vienas iš pagrindinių jo ekipos žaidėjų – Irmantas Asakavičius.

„Neaišku, ar jis šįvakar mums galės padėti. Jam gali būti įplyšęs blauzdos raumuo“, – sakė J. Jonuška.

Pasak „Granito-Gajos-Kario“ ekipos vyr. trenerio olimpinio rankinio čempiono Valdemaro Novickio, jo mintyse tikslas vienas – laimėti rungtynes ir patekti į LRF taurės turnyro pusfinalį.

„Visi žaidėjai sveiki ir rimtai nusiteikę. Dzūkai turi tvirtą charakterį, kad jie gali laimėti išvykoje įrodė ne kartą. Juk praėjusį sezoną mes savo aikštėje alytiškiams pralaimėjome rungtynes dėl bronzos medalių. Šįkart sieksime, kad tai nepasikartotų“, – aiškino V. Novickis.

Priminsime, kad praėjusį Lietuvos rankinio lygos (LRL) sezoną Alytaus “Almeidos-Stronglaso“ rankininkai mažojo finalo seriją iki 2 pergalių prieš „Granito-Gajos-Kario“ ekipą laimėjo rezultatu 2:1.

Pirmąją dvikovą, vykusią Alytuje, kauniečiai laimėjo rezultatu 28:25, tačiau antrąsias serijos rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje kauniečiai paskutinėmis sekundėmis apmaudžiai pralaimėjo – 25:26, o lemiamas mažojo finalo rungtynes Alytuje rezultatu 26:25 jau laimėjo ir bronzos medaliais pasipuošė „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai.

Alytiškiai šiemet Lietuvos rankinio lygos pirmenybėse rungtyniauja itin pakiliai – kol kas nėra patyrė nė vieno pralaimėjimo (9 pergalės) ir yra vienvaldžiai lygos lyderiai. Jie vieninteliai šį sezoną įveikė ir Lietuvos čempionus Klaipėdos „Dragūno“ rankininkus – 19:17 ir tai padarė ne bet kur, o dragūniečių namų arenoje.

Kauniečiai (5 pergalės, 2 lygiosios, 2 pralaimėjimai) po pirmojo Lietuvos rankinio lygos čempionato rato užima trečiąją vietą.

Tai, kad alytiškiai gali granitiečius nugalėti ir Kaune jau įrodė, kai lapkričio 8 dieną rezultatu 30:27 šventė pergalę.

Kiti susitikimai – šeštadienį

Dar trejos 2014-2015 metų sezono Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės vyks gruodžio 20 dieną (šeštadienį). „Dragūnas“ savoje aikštėje susitiks su Varėnos „Ūla“ (pirmoji ketvirtfinalio dvikova Varėnoje baigėsi klaipėdiečių pergale rezultatu 30:25), HC „Vilnius“ su kita sostinės ekipa – VHC „Šviesa“ (pirmas rungtynes rezultatu 32:30 laimėjo svečiuose žaidęs HC „Vilnius“) ir Kauno LSU – su Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipa (pirmoje akistatoje 31:26 pajėgesni buvo pasvaliečiai).

Varžybų rezultatai