Skirtinga lietuvių sėkmė Čempionų lygoje bei EHF taurės varžybose

2017-11-27

Lietuvos rankininkams, žaidžiantiems čempionų lygoje bei EHF taurės varžybose praėjęs turas jau nebuvo toks sėkmingas. Pergalę čempionų lygoje iškovojo tik Aideno Malašinsko „Motor“, o EHF taurėje buvo eliminuotos Vaškevičiaus ir Tarcijono ekipos.

aidenas malasinskas

Pirmąją nesėkmę čempionų lygoje patyrė „Montpellier“ klubas, kuriam atstovauja Jonas Truchanovičius.  Iki rungtynių su Stambulo „Besiktas“ rankininkais Jono ekipa be pralaimėjimų žygiavo tiek Prancūzijos čempionate, tiek čempionų lygoje. Vietą kitame čempionų lygos etape užsitikrinusi „Montpellier“ 28:33 nusileido „Besiktas“ klubui, tačiau J. Truchanovičius sužaidė vienas geresnių rungtynių ir pelnė net 6 įvarčius.

Tuo tarpu Aideno Malašinsko „Motor“ iškovojo dar vieną triuškinamą pergalę. Jie 30:22 išvykoje nugalėjo Skopjės „Metalurg“ ekipą. Lietuvis savo ekipai šiose rungtynėse pelnė 3 įvarčius. Kitame ture abiejų lietuvių ekipos santykius aiškinsis tarpusavyje. Sekmadienį Zaporožėje įvyks antroji „Motor“ ir „Montpellier“ akistata, tačiau nei vienai iš komandų šios rungtynės nieko per daug nelems, kadangi abi jos jau turi kelialapius į kitą etapą.

EHF taurės varžybose du iš keturių lietuviškų klubų pasiekė grupių etapą. Užtikrintai ten žengė Rolando Bernatonio „Fraikin“ klubas, kuris ir antrosiose rungtynėse nugalėjo vengrų „Balotonfured“ ekipą rezultatu 27:25. Šiame mače R. Bernatonis pasižymėjo 5 įvarčiais. Pirmosios rungtynės taipogi buvo pasibaigę ispanų ekipos naudai rezultatu 28:21.

Į kitą etapą pateko ir Gintaro Savukyno treniruojama bei Giedriaus Morkūno atstovaujama Ryhimiakio „Cocks“ ekipa iš Suomijos. Pirmąsias rungtynes suomių klubas prieš Ribnicos „Riko“ ekipą buvo laimėjęs 24:17, o antrajame nors ir pralaimėjo 29:25, tačiau vis tiek pateko į kitą etapą. Šiose rungtynėse teisėjavo lietuvių teisėjų pora Gytis Šniūrevičius bei Andrius Grigalionis.

Skaudžiai iš kovos pasitraukė Opolės „Gwardia“ ekipa su Mindaugu Tarcijonu. Nors pirmąjį susitikimą lenkai buvo laimėję 30:25, tačiau išvykoje šios persvaros nepakako. Jų varžovai slovėnai „Koper“ namie pasiekė pergalę vienu įvarčiu didesne persvara (27:21) ir taip eliminavo lietuvio klubą iš tolimesnės kovos dėl EHF taurės.

Į kitą etapą neprasibrovė ir Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ ekipa. Išvykoje šveicarai švedų „Lugi“ klubu buvo sužaidę lygiosiomis 29:29, tačiau namie lietuvių vartininko ekipa nusileido 17:22 ir savo tarptautinį pasirodymą taip pat baigė.

Varžybų rezultatai