Slovakų iššūkį pasitinkantis M.Andriuška: slovakai prieš norvegus gerai kovojo 10–15 minučių, bet tada išryškėjo skirtumas (VIDEO)

2022-01-15

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė šeštadienį sieks pirmosios pergalės 2022 metų Europos čempionate. Mūsų komandos varžovais bus vieni iš turnyro šeimininkų Slovakijos rankininkai.

Pirmajame grupės mače būsimi lietuvių varžovai 25:35 nusileido grupės favoritei Norvegijai, kuri bėgti nuo oponentų pradėjo pirmojo kėlinio pabaigoje.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Andriuška prisiminė svarbiausias pralaimėjimo Rusijai priežastis.

„Atsirado jaudulys. Pirmas čempionatas po tiek metų ir komanda truputį perdegė pirmas 10–15 minučių. Vėliau įsivažiavome ir pradėjome žaisti savo žaidimą. Pabaigoje galbūt jau pritrūko šiek tiek ir laiko, galbūt dar buvo galima pakovoti ir dėl pergalės. Pradžia aišku nuliūdino, bet kas džiugina, kad nenukabinome nosies ir kovojome toliau“, – kalbėjo treneris.

Rungtynių pradžioje prieš Rusiją strategas paprašė minutės pertraukėles, kuria pabandė išjudinti komandą.

„Pasakiau, kad turime žaisti savo žaidimą, o ne ieškoti kažko, ko patys nežinome“, – prisiminė M.Andriuška.

– Ar po tiek emocijų rungtynėse naktis nebuvo labai sunki?

– Žiūrėjome video, analizavome. Miegoti po rungtynių nuėjome 3 ar 4 nakties. Turime pataisyti žaidimą, reikia ruoštis rungtynėms su Slovakija. Peržiūrėjome tiek savo, tiek varžovų rungtynes.

– Kokį įspūdį slovakai paliko pirmosiose rungtynėse?

– Reikia slovakus pagirti, kad jie tikrai nepasimetė rungtynių pradžioje. Jie kovėsi pirmas 10–15 minučių, bet pirmas šešetas pavargo ir prasidėjo keitimai, o norvegai tada atliko savo darbą – susikūrė 4–5 įvarčių persvarą, kurios nepaleido. Antrajame kėlinyje skirtumas išaugo jau iki 10 įvarčių, tad lygių skirtumas tikrai yra.

– Ar slovakai rungtynių pabaigoje jau taupė savo lyderius?

– Panašu, kad taip. Antrajame kėlinyje daugiau jau žaidė antra jų sudėtis. Jie taip pat dėliojasi viską į rungtynes su mumis.

– Kas svarbiausia bus rungtynėse su Slovakija?

– Turime žaisti savo žaidimą. Gynyboje turime vykdyti išankstinius susitarimus. Puolime perdavimus privalome išdėlioti iki laisvo žmogaus ir viskas bus gerai.

– Slovakija iki čempionato nesužaidė nė vienerių draugiškų. Ar tai gali jiems trukdyti?

– Jie turėjo žaisti du kartus su Austrija, bet dėl koronaviruso atsisakė. Analizei praktiškai turime tik jų rungtynes su Norvegija.

– Su Slovakija žaidėme pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjome. Galima sakyti, kad tai įveikiamas varžovas?

– Prieš du metus su jais susitikome Liuksemburge ir įveikėme. Tai gali tapti motyvacija komandai, kad varžovas tikrai įveikiamas, tad reikia žaisti ir kovoti iki paskutinės minutės.

– Ar papildoma motyvacija gali tapti noras parodyti, kad esame pasirengę sugrįžimui į elitą?

– Manau, kad visos komandos, kurios čia žaidžia, yra vertos dalyvavimo.  Laukia sunkios, bet labai įdomios rungtynės.

 

Varžybų rezultatai