Startavo „Fiskars“ geriausių 2019 metų rankininkų rinkimai (BALSAVIMAS)

2019-12-20

Startavo „Fiskars“ geriausių 2019 metų Lietuvos rankininkų rinkimai. Šiais metais dėl geriausiųjų titulų varžosi po 6 vyrus ir moteris. Balsus už savo favoritus galite atiduoti paspaudę ČIA.

Rankinio mylėtojų balsai sudarys 50 procentų galutinio rezultato, kitus 50 procentų lems komisijos, kurią sudaro rinktinių treneriai, LRF vykdomojo komiteto nariai, LRF darbuotojai bei žurnalistai, balsai

Dėl geriausios rankininkės titulo varžosi 3 Lietuvoje ir 3 užsienyje rungtyniaujančios merginos.

nominantės moterysAudinga Kniubaitė. Praėjusiais metais šį titulą laimėjusi varėniškė nesumažino apsukų ir 2019-aisias. Nors su klubu A.Kniubaitei praėjusio sezono užbaigti čempioniškai nepavyko, tačiau pati rankininkė buvo viena rezultatyviausių lygos žaidėjų. Moterų rinktinėje ji žaidė tiek su Vengrijos, tiek su Juodkalnijos rinktinėmis, o naujajame sezone sezone su Kauno „ACME-Žalgiris“ ekipa jau pateko į kitą Europos Iššūkio taurės etapą bei nė karto nesuklupo Lietuvos čempionate.

Greta Kavaliauskaitė. Islandijoje praėjusį sezoną pabaigusi G.Kavaliauskaitė šiuo metu bando įsitvirtinti Vokietijoje. Nors su klubu kol kas skambesnių pergalių pasiekti nepavyko, tačiau tai kaip ši pusiau krašto žaidėja atrodė Lietuvos rinktinėje nepaliko abejingų. Po 2 pirmųjų Europos čempionato atrankos rungtynių su Juodkalnija ir Vengrija ji yra rezultatyviausia ne tik Lietuvos rinktinės žaidėja, bet ir visos atrankos. G.Kavaliauskaitės sąskaitoje jau 20 įvarčių.

Greta Rinkevičiūtė. Prieš išvykdama į užsienį G.Rinkevičiūtė stipriai užbaigė sezoną Lietuvoje. Su Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ krašto žaidėja tapo Lietuvos čempione, o pati rankininkė buvo rezultatviausia pirmenybių žaidėja. Rinktinėje jos vaidmuo taip pat išaugo, o treneris K.Kaladinskas jai aikštėje suranda vis daugiau laiko.

Aušra Šponė. Dar praėjusiais metais besivaržiusi proveržio kategorijoje ši jauna ir talentinga rankininkė dabar jau grumiasi tarp moterų. A.Šponei praėję metai tikrai buvo puikūs – su Vilniaus „Egle“ laimėta LRF taurė, įvyko debiutas moterų rinktinėje bei užimta ketvirtoji vieta Europos čempionato B divizione su savo metų rinktine.

Brigita Ivanauskaitė.  Šį apdovanojimą klaipėdietė jau yra laimėjusi du kartus – 2015 ir 2017 metais. Vokietijoje šiuo metu rungtyniaujanti B.Ivanauskaitė yra tapusi viena iš kertinių Lietuvos rinktinės žaidėjų. Rezultatyvumu rinktinėje B.Ivanauskaitė nusileido tik G.Kavaliauskaitei. Į Juodkalnijos vartus Brigita įmetė 3 įvarčius, į Vengrijos 5.

Daiva Aleksandravičiūtė. Nors Lietuvos rinktinėje šiais metais D.Aleksandravičiūtės neišvydome, tačiau ji puikiai atrodė LMRL pirmenybėse. Praėjusiais metais Centro pozicijoje rungtyniaujanti žaidėja tapo naudingiausia pirmenybių rankininke, o šį sezoną taip pat yra pamatinė „Eglės“ žaidėja, styguojanti visą vilniečių žaidimą.

nominantai vyraiAr A.Malašinskas apgins savo titulą?

Aidenas Malašinskas. Tuo, kad uteniškis yra labai mylimas Lietuvos rankinio sirgalių buvo galima įsitikinti per pastaruosius trejus metus. Būtent šis įžaidėjas pasiėmė naudingiausio žaidėjo apdovanijimą net tris metus iš eilės. Pretenzijų apginti šį titulą A.Malašinskas turi ir šiemet – solidus žaidimas „Motor“ gretose Čempionų bei SEHA lygose. Tiesa, jis negalėjo dėl traumos Lietuvos rinktinei padėti rungtynėse su Prancūzija bei Portugalija Europos čempionato atrankos pabaigoje, o per dvejas rungtynes į rumunų vartus iš viso pelnė 5 įvarčius.

Mindaugas Dumčius. Vokietijoje M.Dumčius jau spėjo užkariauti „Elbflorenz“ ekipos sirgalių širdis ir vis taikosi į lygos turo top7, o Lietuvos rinktinėje šis rankininkas atrodo tiesiog fantastiškai. „Skaičiuoju dienas iki Lietuvos rinktinės stovyklų“, – taip visai neseniai apie laukiančia atranką sausio mėnesį kalbėjo M.Dumčius, kuris per 4 rungtynes Lietuvos rinktinėje praėjusiais metais pelnė 22 įvarčius ir du kartus buvo renkamas geriausiu rungtynių žaidėju.

Gerdas Babarskas. Praėjusį sezoną G.Babarskas su „Chambery“ ekipa Prancūzijoje išgyveno tikrą pasaką – laimėta Prancūzijos taurė bei iškovota 3 vieta čempionate, o lietuvis tik prisijungęs prie šios ekipos tapo vienu iš komandos lyderių. G.Babarskas, deja, turėjo dėl traumos praleisti rungtynes su Rumunija, tačiau tiek su portugalais, tiek su prancūzais buvo itin naudingas – viso pelnė 9 įvarčius.

Jonas Truchanovičius. Praėjusį sezoną su „Montpellier“ J.Truchanovičius liko antras Prancūzijoje, o naujajame sezone Čempionų lygoje jau yra arti kito varžybų etapo. Lietuvis ir toliau išlieka svarbiu prancūzų klubo ramsčiu tiek gynyboje, tiek puolime. Rinktinėje J.Truchanovičius sužaidė 3 rungtynes, per kurias pelnė 9 įvarčius. Tiesa, būtent mače su Rumunija išvykoje lietuvis patyrė traumą.

Giedrius Morkūnas. Lietuvos rinktinės vartininkas praėjusį sezoną atstovaudamas Ryhimiahio „Cocks“ ekipai gavo progą paragauti ir Čempionų lygos rankinio. Šiais metais jis jau kartu su Skirmantu Plėta gina „Caen“ klubo garbę Prancūzijoje. G.Morkūnas Lietuvos rinktinėje buvo per visas 4 Europos čempionato atrankos rungtynes.

Žanas Gabrielius Virbauskas. Vienintelis pretendentas, kurį šiuo metu galima išvysti rungtyniaujantį Lietuvoje. Su Klaipėdos „Dragūnu“ G.Virbauskas šiuo metu turi iškovojęs visus 3 titulus Lietuvoje (Lietuvos rankinio lygos čempionas, LRF taurės ir supertaurės laimėtojas), o pats rankininkas praėjusį sezoną buvo išrinktas naudingiausiu lygos žaidėju. Rinktinėje G.Virbauskas žaidė visose 4 rungtynėse ir pelnė 7 įvarčius.

Varžybų rezultatai