Startuoja 2017 – ųjų metų geriausių rankininkų „Hummel“ rinkimai

2017-12-08

Baigiantis šiems 2017 metams atėjo laikas išrinkti geriausius šalies metų rankininkus. „Hummel“ ir Lietuvos rankinio federacijos organizuojamuose rinkimuose atrinkti geriausi mūsų šalies rankininkai, rankininkės, komandos bei patys efektingiausi šių metų epizodai! Nugalėtojus išrinkti padės ekspertų sudarytos komisijos bei Jūsų, rankinio gerbėjai, atiduoti balsai. Tiek ekspertų, tiek internetinis balsavimas sudarys po 50 procentų galutinio rezultato. Geriausiai šalies rankininkei bei rankininkui atiteks „Hummel“ įsteigti piniginiai čekiai, o balsavusieji dalyvaus loterijoje, kurios metu galės laimėti LRF dovanas.

Savo balsus galite atiduoti paspaudę šią nuorodą, Balsuoti galima iki gruodžio 22 dienos.

Geriausio rankininko rinkimai

Aidenas Malašinskas

aidenas-malasinskas-73294092Praėjusiais metais būtent Aidenui atiteko geriausio metų rankininko titulas. Šie 2017-ieji metai Aidenui buvo ne ką prastesni. Vilkint Lietuvos rinktinės marškinėliais sužaistos 4 oficialios bei 5 draugiškos rungtynės, per kurias Aidenas pelnė net 62 įvarčius. Geriausias rungtynes šiais metais Lietuvos rinktinėje Aidenas neabejotinai sužaidė Belgijoje, kur į „raudonųjų vilkų“ vartus kamuolį siuntė net 13 kartų bei taip ženkliai prisidėjo prie svarbios mūsų rinktinės pergalės. Rungtyniaudamas Zaporožės „Motor“ klube praėjusį sezoną laimėjo viską, kas buvo įmanoma Ukrainoje bei nužygiavo į čempionų lygos aštuntfinalį. Šiemet „Motor“ jau yra užsitikrinę patekimą į kitą čempionų lygos etapą, o Aidenas savo sąskaitoje turi 47 įvarčius.

Jonas Truchanovičius

BŠiais 2017 – aisias metais traumos Jonui jau nesutrukdė padėti nacionalinei Lietuvos vyrų rinktinei, o jo geras žaidimas vertė griebtis už galvų varžovų sirgalius. J. Truchanovičius žaidė visas 4 Lietuvos oficialias rungtynes bei dalyvavo draugiškame turnyre Lenkijoje. Visose mačuose Jonas buvo pastebimas ir naudingas Lietuvos rinktinei, tačiau daugiausiai įvarčių pelnyta į Belgijos rinktinės vartus – 8. Nei prancūzams, nei norvegams neutralizuoti Lietuvos toliašaudės artilerijos ginklo taipogi nepavyko. Pasaulio čempionams prancūzams atseikėti 6 įvarčiai, o vicečmpionams norvegams – 5. „Montpellier“ klube Jono Truchanovičiaus vaidmuo taipogi ženkliai sustiprėjęs. Kol kas tiek Prancūzijoje, tiek Čempionų lygoje „Montpellier“ žengia užtikrintai – vietinėse pirmenybėse dar nepralaimėta nė karto, o Čempionų lygoje garantuota vieta kitame etape. Jonas šį sezoną čempionų lygoje jau pelnė 29 įvarčius.

Gerdas Babarskas

14556595_1690306571296495_5148202545904981779_oVokietijoje žaidžiantis Gerdas Babarskas yra didelė jėga tiek „Bietigheimo“ ekipoje, tiek Lietuvos rinktinėje.„Bietigheimo“ klubui praėjusiais metais iki patekimo į aukščiausią Vokietijos lygą pritrūko labai nedaug ir šiemet jie taipogi yra vieni iš antrosios Bundeslygos lyderių, o lietuvis yra bene pagrindinis jų ginklas. Atstovaujant Lietuvos rinktinei G. Babarskas per 2017 metus taipogi sužaidė visose 4 oficialiose rungtynėse ir per jas pelnė 9 įvarčius, tačiau didelė Gerdo darbo aikštelėje dalis – kieta ir tvirta gynyba.

Giedrius Morkūnas

14435318_10210243809242324_9060417570478516487_oNaująjį 2017/2018 sezoną Lietuvos rinktinės vartininkas pasitiko su naujais marškinėliais – iš Islandijos jis persikėlė rungtyniauti į Suomijos Ryhimiakio „Cocks“ ekipą. Naujajame sezone tiek Giedrius, tiek „Cocks“ atrodo tvirtai – lyderiavimas Baltijos lygoje, dominavimas Suomijoje ir pasiektas grupių etapas EHF iššūkio taurės varžybose. Lietuvos rinktinės sudėtyje Giedrius taipogi žaidė visuose svarbiausiuose susitikimuose, o labiausiai įsiminė jo antrasis kėlinys Belgijoje, kuomet visus varžovų metimus G. Morkūnas sugerdavo it kempinė.

Valdas Drabavičius

23472389_1951902811492548_2898676935868087657_nRezultatyviausias 2016-2017 metų Lietuvos rankinio lygos žaidėjas ir Vilniaus VHC „Šviesos“ pergalių kalvis. Kairiarankis dešinysis kraštas ir šiemet Lietuvos rankinio lygoje varo į neviltį visus savo varžovus – vidutiniškai rinkdamas po 8,5 įvarčio per susitikimą Valdas ir šiemet veda į priekį Vilniaus klubą. Kęsdamas nugaros skausmus V. Drabavičius atidavė visą save rungtynėse prieš Prancūzijos nacionalinę rinktinę ir kamuolį į jos vartus pasiuntė net keturis kartus. Vis tik, tie patys nugaros skausmui Valdui sutrukdė išbėgti į aikštę rungtynėse Norvegijoje.

Geriausios rankininkės rinkimai

Marija Gedroit

DSCF0333 copyNaująjį sezoną Marija pasitiko pereidama rungtyniauti iš Vengrijos „Kisvardos“ ekipos į Bundesligoje žaidžiančią Leverkuzeno „Bayer“ komandą. Pavasarį puikiai rungtyniavusi Vengrijoje lietuvaitei daug laiko apsiprasti naujoje ekipoje nereikėjo – vidutiniškai per rungtynes mesdama po 3 įvarčius ji iškart tapo svarbia komandos žaidėja. Pats Leverkuzeno klubas šiuo metu lygoje žengia penktoje pozicijoje. Vis tik, labiausiai įsiminė Marijos Gedroit rungtynės atstovaujant Lietuvos rinktinei. Pirmosiose Europos čempionato rungtynėse su Vokietija Marija pelnė net 9 įvarčius, o Lietuvos nacionalinė rinktinė išplėšė istorines lygiąsias.

Živilė Jurgutytė

DSCF0271 copyCentro pozicijoje žaidžianti rankininkė šį sezoną rungtyniauja vienoje ekipoje su Marija Gedroit. Kartu jos veda Leverkuzeno klubą į priekį vienoje stipriausių moterų lygų Europoje – Bundesligoje. Sezoną pradėjus kiek sudėtingiau, dabar Živilė jau yra įgavusi puikią sportinę formą ir yra viena iš ekipos lyderių. Živilės darbas aikštėje ne visada pamatuojamas įvarčiais – pagrindinė rankininkės užduotis valdyti komandos žaidimą ir kurti progas kitoms komandos draugėms.

Brigita Ivanauskaitė

DSCF0406 copySunkią traumą išsigydžiusi klaipėdietė su visa jėga sugrįžo rungtyniauti. Ir rungtyniauti ji grįžo ne bet kur, o į stipriausią Norvegijos lygą. Tai pirmasis jos kaip legionierės sezonas, tad kaip teigia pati rankininkė viskas prieš akis. „Fredrikstad“ komanda, kuriai atstovauja Brigita tapo tikra stipriausios Norvegijos lygos staigmena.  Lietuvaitės naujasis klubas yra įsitvirtinęs trečioje turnyrinės lentelės vietoje, o B. Ivanauskaitė trenerių pasitikėjimo sulaukia vis daugiau. Lietuvos rinktinės sudėtyje itin sėkmingai jai susiklostė rungtynės su Ispanija. Tuomet 9 įvarčius pelniusi rankininkė leido Lietuvos rinktinei iki pat susitikimo pabaigos priešintis ispanėms. Vokietijoje Brigita tuščiai laiko aikštėje taip pat neleido – vokietėms ji atseikėjo 5 įvarčius.

DSCF0305 copyDiana Šatkauskaitė

Būtent šiai Islandijoje rungtyniaujančiai žaidėjai geriausios metų rankininkės titulas atiteko pernai. Per metus niekas daug nepasikeitė – Diana vis dar svarbiausias „Valur“ ginklas puolime ir rezultatyviausia komandos žaidėja. Tiesa, pačio „Valur“ klubo rezultatai ženkliai pagerėjo. Šiuo metu ši ekipa žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Vis tik oficialiose Lietuvos rinktinės rungtynėse taip sužibėti Dianai nepavyko. Ispanės neutralizavo toliašaudę rankininkę ir paliko ją be įvarčių, o į Vokietijos vartus pelnyti 3 įvarčiai.

Laima Bernatavičiūtė

DSCF0262 copyPraėjusį sezoną Laimai pavyko atvesti Kauno raj. HC „Garliavos SM – Cascados“ klubą į Lietuvos moterų lygos olimpą. Po ilgos pertraukos nukarūnuotos buvo žalgirietės, o Laima neabejotinai buvo savosios komandos lyderė. Abejose aikštės pusėse visą save atiduodanti rankininkė ir naujajame sezone skina pergales su savo komanda. Kol kas Lietuvoje garliavietės dar nepralaimėjo. Savo darbą patyrusi rankininkė padarė ir rungtyniaudama Lietuvos rinktinėje. Laima yra vienas pagrindinių gynybos ramsčių, kuriuo visuomet pasitiki vyriausiasis rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas.

Geriausia metų komanda

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė

komandinė copy 32017-aisiais metais Lietuvos vyrų rinktinė sužaidė 4 oficialias rungtynes bei žaidė draugiškas rungtynes Garliavoje bei Lenkijoje. Nors patekti į Europos čempionatą lietuvaičiams nepavyko, tačiau skeptikų prognozės buvo nutildytos. Lietuvos rinktinė ne tik, kad du kartus nugalėjo ambicingus belgus, bet ir pasaulio čempionams prancūzams nusileido tik vieno įvarčiu. Užimta trečia vieta grupėje ir kova dėl kelialapio į Europos čempionatą iki pat paskutinio švilpuko – tai yra rinktinės pasirodymas, kuriuo sirgaliai tikrai turėjo likti patenkinti.

Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė

lietuvos moterų rankinio rinktinėŠiais metais Lietuvos rankininkės pradėjo kovą dėl patekimo į Europos čempionatą Prancūzijoje ir pradėjo drioksteldamos iš peties. Lietuvos rinktinės pasiektos lygiosios Vokietijoje buvo viena skambiausių žinių Europos rankinio portaluose. Rungtynėse su ispanėmis lietuvės taipogi kovėsi kaip lygios sio lygiomis ir varžoves paleido tik paskutinėmis susitikimo minutėmis.  Šiuo metu mūsų rankininkės užima trečiąją vietą grupėje ir dar tikrai pabandys kautis dėl patekimo į senojo žemyno pirmenybes.

Lietuvos merginų U17 rinktinė

merginos 17Klaipėdoje vykusiame U17 Europos merginų čempionato B divizione lietuvaitės padovanojo fantastišką reginį visiems rankinio mylėtojoms. Kovojusios iš visos širdies mūsų merginos nužygiavo iki pat pirmenybių finalo, tačiau po jo akyse,deja, suspindo ašaros. Finalas portugalėms pralaimėtas vieno įvarčio skirtumu ir mūsų merginos turėjo tenkintis antrąją vieta.

Lietuvos merginų U17 paplūdimio rinktinė

u17 merginosZagrebe vykusiame Europos čempionate Lietuvos merginų rinktinei pavyko iškovoti istoriškai aukštą 8 vietą. Grupėje užėmusios 3 vietą mūsų merginos tvirtai žengė į ketvirtfinalį, tačiau jame po atkaklios kovos buvo nusileista merginoms iš Olandijos. Traumų išretintai Lietuvos komandai kovoje dėl 5-8 vietų pergalių iškovoti jau nepavyko, tačiau iš Zagrebo buvo grįžta su kol kas aukščiausia – 8 vieta.

Varžybų rezultatai