Startuoja 2018-ųjų metų „Hummel“ geriausių rankininkų rinkimai

2018-12-13

rinkimaiBaigiantis šiems 2018-iesiems metams atėjo laikas išrinkti geriausius šalies metų rankininkus. „Hummel“ ir Lietuvos rankinio federacijos organizuojamuose rinkimuose atrinkti geriausi mūsų šalies rankininkai, rankininkės bei didžiausią pažangą per šiuos metus padarę mūsų šalies jaunieji talentai!

Nugalėtojus išrinkti padės ekspertų sudarytos komisijos bei Jūsų, rankinio gerbėjai, atiduoti balsai. Tiek ekspertų, tiek internetinis balsavimas sudarys po 50 procentų galutinio rezultato. Geriausiai šalies rankininkei bei rankininkui atiteks „Hummel“ įsteigti piniginiai čekiai!

Savo balsus galite atiduoti paspaudę šią nuorodąBalsuoti galima iki gruodžio 22 dienos.

Geriausias 2018 – ųjų metų Lietuvos rankininkas

Aidenas Malašinskas

Aidenas MalašinskasDu praėjusius metus būtent Aidenas buvo renkamas geriausiu rankininku Lietuvoje. Ir ne be reikalo. Aidenas ir šiais metais buvo naudingas ne tik vilkėdamas nacionalinės rinktinės marškinėliais, bet ir atstovaudamas Čempionų lygoje žaidžiančią Zaporožės „Motor“ ekipą. Centro pozicijoje rungtyniaujantis Aidenas Malašinskas net tris kartus šį sezoną buvo renkamas į stipriausios pasaulyje lygos turo Top7, o viso šiame sezone lietuvaitis jau pelnė net 49 įvarčius.

Atrankoje į 2020-ųjų metų Europos čempionatą A. Malašinskas dėl traumos praleido pirmąsias rungtynes išvykoje su Prancūzijos rinktine, tačiau apmaudžiai pralaimėtame mače su portugalais du metus iš eilės geriausiu rinktas A. Malašinskas pasižymėjo 9 kartus. Rezultatyviausias jis buvo ir mačuose su Islandija – namuose 7 įvarčiai, išvykoje 8 įvarčiai. Neabejotinas Aideno vaidmuo buvo ir pirmajame pasaulio čempionato atrankos etape Klaipėdoje. Ten uteniškis per tris rungtynes pasižymėjo 22 kartus ir vedė mūsų rinktinę į pergales. Viso 2018-aisiais metais A. Malašinskas su Lietuvos rinktine sužaidė 6 oficialias rungtynes ir per jas pelnė 46 įvarčius.

Jonas Truchanovičius

Jonas TruchanovičiusJonas neabejotinai skambiausias pergales 2018-aisiais metais su savuoju klubu skynęs Lietuvos rankininkas. Šių metų pavasaris kairiajame pusiau krašte žaidžiančiam lietuvaičiui buvo tiesiog fantastiškas. J. Truchanovičius su „Montpellier“ klubu tapo Čempionų lygos laimėtoju. Tuo pačiu Jonas tapo pirmuoju lietuvaičiu kada nors laimėjusių šį pati prestižiškiausią titulą. Pačiam šiauliečiui tai buvo sėkmingas sezonas ir asmeniškai – didelį trenerių pasitikėjimą lietuvis pateisino su kaupu ir viso pelnė net 58 įvarčius. Vis tik, sezono pabaigą kiek apkartino išleistas iš rankų Prancūzijos čempionų titulas. Šį sezoną „Montpellier“ lietuviui kol kas yra apkartinusi trauma, kuri neleido padėti ir Lietuvos rinktinei Europos čempionato atrankos rungtynėse su Portugalija ir Prancūzija.

Būtent traumos sutrukdė Jonui atstovauti mūsų šalies nacionalinę rinktinę ir 2018-ųjų metų sausį Klaipėdoje vykusiame pasaulio čempionato pirmajame atrankos etape. Lietuvos rinktinėje Jonas Truchanovičius šiais metais sužaidė pusantrų rungtynių, kadangi be traumos neapsieita ir antrosiose rungtynėse išvykoje su Islandija. Pirmajame mače Vilniuje Jonas buvo pelnęs 5 įvarčius, o antrajame žaidė tik pirmajame kėlinyje ir pasižymėjo 2 tiksliais metimais.

Valdas Drabavičius

Valdas DrabavičiusKairiarankis Vilniaus VHC „Šviesos“ simbolis jau yra tapęs geriausiu šalies rankininku. Tokį pripažinimą Valdas gavo 2015 – aisiais metais. Nuo to laiko Valdo Drabavičiaus vaidmuo tiek Lietuvos rinktinėje, tiek „Šviesoje“ anaiptol nesumenko. Praėjusį sezoną VHC „Šviesa“, vedama šio rankininko sugebėjo nužingsniuoti iki Lietuvos rankinio lygos finalo, o pats V. Drabavičius buvo išrinktas naudingiausiu lygos rankininku. Šį sezoną „Šviesa“ jau dabar vadina istoriniu, kadangi jau pavyko patekti tarp 16 stipriausių EHF Iššūkio taurės ekipų, o kaip toli žengs vilniečiai priklausys ir nuo Valdo žaidimo.

Lietuvos rinktinėje Valdas Drabavičius vis dar pagrindinis dešinysis kraštas. Tiesa, dėl traumos Valdas buvo priverstas praleisti tris pasaulio čempionato atrankos rungtynes Klaipėdoje. Jo sugrįžimas lemiamose rungtynėse su Islandija namuose buvo pažymėtas dviem įvarčiais, tačiau mesti įvarčių Islandijoje V. Drabavičiui nebuvo lemta. Per dvi Europos čempionato atrankos rungtynes šį rudenį V. Drabavičius pelnė 3 įvarčius – du į portugalų vartus bei vieną į prancūzų.

Mindaugas Dumčius

Mindaugas Dumčius2018-aisiais metais nebuvo rinktinės, kurios vartininkas netrauktų kamuolio iš savo vartų po Mindaugo Dumčiaus metimo. Kairiarankis pusiau kraštas pasižymėjo įvarčiais visose oficialiose Lietuvos rinktinės rungtynėse. Klaipėdoje pasaulio čempionato atrankoje per tris rungtynes – 11 įvarčių, islandams abu kartus po 5, prancūzams – 7, portugalams – 3. Viso tai net 31 tikslus metimas į Lietuvos rinktinės varžovų vartus. Tai vienas stabiliausių rezultatų visoje Lietuvos rinktinėje.

Dumčius šiuo metu rungtyniauja vienoje ekipoje su Benu Petreikiu bei Viliumi Rašimu. Šiuo metu trijų lietuvių atstovaujama komanda antroje Vokietijos lygoje užima devintąją vietą, o M. Dumčius yra vienas ekipos lyderių. Per 16 sužaistų rungtynių M. Dumčius jau yra pelnęs 52 įvarčius.

Giedrius Morkūnas

Giedrius MorkūnasŠis klubinis sezonas Giedriui Morkūnui itin įsimintinas – su Ryhimiahio „Cocks“ debiutavo Čempionų lygoje.  Nors lietuvio atstovaujamai komandai pasirodymas stipriausioje Europos lygoje jau baigtas, tačiau suomiai pirmuoju blynu gali būti patenkinti – iškovoti 6 taškai bei užimta penkta vieta D grupėje. Pagrindinis ekipos vartininkas Giedrius Morkūnas ne kartą šiame sezone gelbėjo savo komandą ir netgi buvo renkamas geriausiu rungtynių žaidėju. Praėjusį sezoną Giedriaus Morkūno „Cocks“ ekipa apgynė tiek Baltijos, tiek Suomijos lygos čempionų titulus.

Nacionalinėje rinktinėje Giedrius Morkūnas vartuose dažniausiai keičiasi su Viliumi Rašimu. Du skirtingo tipo Lietuvos vartininkai – sunkiai įveikiama siena mūsų šalies varžovams. G. Morkūnas buvo Lietuvos rinktinėje tiek pirmajame pasaulio čempionato atrankos etape Klaipėdoje, tiek lemiamuose mūšiuose su Islandija. Deja, jis dėl traumos praleido Europos čempionato atrankos pradžią su Portugalija bei Prancūzija.

Mindaugas Urbonas

Mindaugas UrbonasMindaugas Urbonas – rezultatyviausias 2017-2018-ųjų metų Lietuvos rankinio lygos žaidėjas. Kairiajame krašte žaidžiantis uteniškis varė į neviltį visus „Granito – Kario“ varžovus praėjusio sezono pabaigoje, o nuo šio sezono bando įsitvirtinti aukščiausioje Rusijos lygoje žaidžiančiame Maskvos „Spartak“ klube.

Mindaugas Urbonas,kaip ir jo bendravardis Dumčius, šiais metais nepraleido nė vienerių Lietuvos rinktinės rungtynių, o geriausias jo pasirodymas buvo lemiamuose mūšiuose su islandais. Puikios formos tuo metu buvęs M. Urbonas pirmajame mače į islandų vartus pelnė 3, o antrajame 4 įvarčius. Viso 2018-aisiais metais oficialiose rungtynėse Lietuvos rinktinėje M. Urbonas pasižymėjo 12 kartų.

Gerdas Babarskas

Gerdas BabarskasDar vienas lietuvis savo karjeroje žengęs didelį žingsnį į priekį. Šių metų pavasarį su „Bietigheimo“ ekipa laimėjęs Vokietijos antrosios lygos kovas Gerdas nuo rudens persikėlė į „Chambery“ klubą, žaidžiantį aukščiausioje Prancūzijos lygoje. Šio sezono startas naujajam G. Babarsko klubui itin geras – per 12 rungtynių surinkta 19 taškų bei užimama ketvirtoji vieta lygoje. 24-erių metų lietuvis jau yra pelnęs 15 įvarčių, tačiau daugiausiai yra vertinamas dėl puikaus darbo gynyboje – Gerdas buvo renkamas ir į savaitės septynetą, kaip geriausias turo gynėjas.

Lietuvos rinktinės gretose G. Babarskas šiais metais žaidė 4-eriose rungtynėse. Dėl traumos jis buvo priverstas praleisti tik pasaulio čempionato atrankos pirmojo etapo kovas Klaipėdoje. Su Islandijos rinktine G. Babarskas abu kartus pelnė po 2 įvarčius, prancūzams metė 4 įvarčius, o portugalams – 1.

Geriausia 2018-ųjų metų Lietuvos rankininkė

Marija Gedroit

marija gedroitPraėjusį sezoną Vokietijoje Leverkuzeno „Bayer“ klube užbaigusi Marija Gedroit šį rudenį pasitiko jau Rumunijoje. Lietuvos rinktinės kapitonė prisijungė prie Rumunijos aukščiausioje lygoje žaidžiančios „Gloria Buzau“ ekipos. Įsitvirtinti naujoje karjeros stotelėje Marija netruko – ji iškart tapo viena svarbiausių naujosios komandos žaidėjų.

Ką tik pasibaigusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Marija buvo rezultatyviausia mūsų rinktinės žaidėja. Per trejas rungtynes Marija į savo sąskaitą įsirašė 14 įvarčių ir taip padėjo atrankos grupėje užimti antrąją vietą. Europos čempionato paskutiniąsias dvi rungtynes su Vokietija ir Ispanija Marija praleido dėl traumos, o dar 2018-ųjų sausį prieš turkes pelnė 12 įvarčių.

Audinga Kniubaitė

audinga kniubaitėNepailstanti varėniškė ir toliau yra kertinė ne tik Lietuvos čempionių „ACME – Žalgiris“ žaidėja, bet vaidina ir itin svarbų vaidmenį Lietuvos rinktinėje. Praėjusį sezoną vietiniame fronte „ACME – Žalgiris“ laimėjo viską, o pati A. Kniubaitė buvo išrinkta geriausia linijos žaidėja, nors dėl savo universalumo gali rungtyniauti net keliose pozicijose.

Lietuvos rinktinėje Audinga kaip jau įprasta 2018-aisiais nepraleido nė vienerių rungtynių. Viso per 7 sužaistas rungtynes ji pelnė 18 įvarčių, o geriausiai ji atrodė būtent ką tik pasibaigusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse, kur per tris mačus pasižymėjo 11 kartų.

brigita ivanauskaitėBrigita Ivanauskaitė

Brigita Ivanauskaitė jau du kartus tapo geriausia mūsų šalies rankininke. Pirmąjį kartą tokį apdovanojimą klaipiedė gavo dar 2015-aisiais metais, vėliau Brigita buvo iš rikiuotės ilgam iškritusi dėl traumos, o pernai vėl pasiėmė geriausios šalies rankininkės apdovanojimą

Su savuoju „Rodertal“ klubu Brigita Ivanauskaitė šių metų pavasarį iškrito iš aukščiausios Vokietijos lygos ir šiuo metu tęsia pasirodymą jau antrajame pagal stiprumą šalies divizione. Lietuvos rinktinėje 2018-aisiais metais Brigita Ivanauskaitė nepraleido nė vienerių oficialių rungtynių ir viso pelnė 24 įvarčius.

Greta Kavaliauskaitė

greta kavaliauskaitėIslandijoje įsitvirtinusi universali rankininkė iš Lietuvos ir toliau savajame klube yra viena iš lyderių. Aukščiausioje Islandijos lygoje G. Kavaliauskaitė atstovauja „IBV“ ekipą ir yra nepamainoma šios komandos žaidėja tiek ginantis, tiek puolant. Šiuo metu lietuvaitės komanda Islandijoje dalinasi 1-2 vietas su „Haukar“ klubu, o pati G. Kavaliauskaitė yra pelniusi 45 įvarčius per 10 rungtynių.

Net kelis kartus Gretai Kavaliauskaite apsivilkti rinktinės marškinėliais sutrukdė traumos. Būtent taip atsitiko ir 2018-ųjų metų kovą, kuomet Greta negalėjo rungtyniauti prieš Turkijos rankininkes. Praleidusi dvejas rungtynes su turkėmis vėliau prieš vokietes Kavaliauskaitė pasižymėjo po kartą prieš ispanes ir vokietes, o pasaulio čempionato atrankos varžybose Šveicarijoje per tris rungtynes pelnė 13 įvarčių ir buvo antra pagal rezultatyvumą mūsų rinktinės žaidėjų.

Jūratė ŽilinskaitėJūratė Žilinskaitė

Izraelyje pavasaris Jūratei Žilinskaitei buvo itin sėkmingas – pergalė nacionaliniame čempionate bei iškovota ir šalies taurė. Po tokio sėkmingo sezono atėjo laikas permainoms ir Jūratė persikėlė į antrąją pagal stiprumą Vokietijos lygą, kur šiuo metu rungtyniauja „Herrenberg“ ekipoje.

Jūratei, kaip ir Marijai Gedroit, atstovauti šalies rinktinę vis sutrukdydavo traumos. Būtent dėl traumų ji nepadėjo rungtynėse su Turkija, tačiau buvo rinktinėje tiek per rungtynes su Ispanija ir Vokietija, tiek per pasaulio čempionato atrankos rungtynes. Viso šiais metais Lietuvos rinktinėje ji sužaidė 5 rungtynes ir pelnė 6 įvarčius.

Greta Rinkevičiūtė

greta rinkevičiūtėPrieš pat pasaulio čempionato atranką dėl traumos iš rikiuotės iškritusi garliavietė Greta Rinkevičiūtė tapo rimta netektimi Lietuvos rinktinei. Per šiuos 2018-uosius metus kairiajame krašte žaidžianti G. Rinkevičiūtė moterų rinktinėje sužaidė dvi rungtynes – su Vokietija ir Ispanija. Mače su vokietėmis Gretai pasižymėti įvarčiais nepavyko, o ispanių vartus kamuolį ji siuntė du kartus.

Pavasarį vykusiame Lietuvos moterų lygos uždaryme Greta Rinkevičiūtė buvo pripažinta geriausia kairiojo krašto žaidėja, o naujajame sezone ji kol kas rezultatyviausia visos lygos žaidėja. Per penkerias rungtynes garliavietė jau pelnė 55 įvarčius ir buvo išrinkta geriausia pirmojo rato žaidėja.

rita repečkaitėRita Repečkaitė

Rezultatyviausia praėjusių metų Lietuvos moterų rankinio lygos žaidėja tapusi Rita Repečkaitė ir šiemet yra viena iš Lietuvos moterų lygos lyderių. „Šviesos – SM Tauro“ ekipoje rungtyniaujanti linijos žaidėja kol kas rezultatyvumu nusileidžia tik Gretai Rinkevičiūtei, Rita jau yra pelniusi 31 įvartį per keturias rungtynes.

Repečkaitė 2018-aisiais metais Lietuvos rinktinės aprangą buvo užsivilkusi dvejose rungtynėse. Abu kartus R. Repečkaitė žaidė prieš Turkijos rankininkes, o Kauno sporto halėje vykusiame mače ji pasižymėjo ir 2 pelnytais įvarčiais.

Metų proveržis

Šiais metais LRF kartu su partneriu „Hummel“ pristato ir naują nominaciją – čia renkamas didžiausią pažangą per 2018-uosius metus padaręs rankininkas ar rankininkė. Tarp nominantų šioje kategorijoje „Ąžuolo – KTU“ į pergales vedantis garliaviečių Armino Stankūno ir Deivido Jovaišo tandemas, taip pat jų bendraamžiai Karolis Antanavičius (VHC „Šviesa“) bei Nedas Buronko („Varsa – Stronglasas“). Kaip daugiausiai patobulėjusios išskirtos ir dvi merginos – geriausia metų žaidėja pretenduojanti tapti Greta Rinkevičiūtė ir Vilniaus „Eglę – SM Taurą“ į pergales vedanti Aušra Šponė.

Varžybų rezultatai