Su EHF atstovais bendravęs M.Astrauskas: varžybos vyks numatyta tvarka

2020-10-22

Lapkričio mėnesį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pradeda kelią link 2022 metų Europos rankinio čempionato.

Lietuvos rankinio rinktinėBurtai lėmė, kad atrankos varžybose mūsų šalies nacionalinei komandai teks varžytis su Izraelio, Portugalijos ir Islandijos rinktinėmis. Būtent pastarosios dvi komandos ir bus pirmosiomis mūsų ekipos varžovėmis.

Lapkričio 4 d. išvykoje mūsų rinktinė stos į kovą su Islandija, o lapkričio 8 d. laukia rungtynės namuose su Portugalijos nacionaline komanda.

Abi varžovės yra gerai pažįstamos, kadangi su portugalais buvo žaidžiama praėjusioje Europos čempionato atrankoje, o islandai užkirto kelią Lietuvai į 2019 m. planetos pirmenybes.

Savąsias namų rungtynes su Portugalija Lietuvos rinktinė žais Vilniaus „Siemens“ arenoje ir jau pradėjo prekybą bilietais į šį mačą.

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Miglius Astrauskas tikina, kad pagal dabartinę situaciją rungtynes planuojama žaisti su žiūrovais.

„Europos rankinio federacija (EHF) su žiūrovais rungtyniauti kol kas nedraudžia ir jau pradėjome prekybą bilietais. Be abejo, laikantis nurodymų dėl atstumų tarp sirgalių.

Sekame padėtį šalyje ir esame pasiruošę vykdyti visus reikalavimus. EHF turi priėmusi savo reikalavimus ir higienos koncepciją dėl COVID-19 viruso valdymo ir užkardymo organizuojamų varžybų metu.

Jau gavome iš EHF greituosius testus , kurie bus atliekami prieš kiekvienas rungtynes. Bilietus raginame pirktis internetu iš anksto, taip bus išvengta registracijos renginio vietoje“, – kalbėjo M.Astrauskas.

Lietuvos rinktinė į stovyklą rinksis tiesiai į Islandiją. Taip siekiama sumažinti skrydžių skaičių užsienyje rungtyniaujantiems žaidėjams. Tiesa, nuvykti į šią šalį dabartinėje situacijoje nelengva užduotis.

„Turime iššūkių dėl skrydžių į Islandiją, daug kompanijų atšaukė skrydžius arba ženkliai sumažino jų skaičių į šią šalį. Iki dabar laukėme sprendimo iš Europos federacijos, vakar teko kalbėtis su atsakingais darbuotojais iš EHF, jų pozicija – kad rungtynės turi vykti ir kol kas varžybų vykdymo formato neketinama keisti.

Kone kasdien bendrauju ir su Islandijos bei Portugalijos federacijų generaliniais sekretoriais“, – susidariusią padėtį komentavo M.Astrauskas.

Nors vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška jau yra paskelbęs kviečiamų žaidėjų sąrašą, tačiau situacija gali jį pakoreguoti.

„Sekame situaciją visoje Europoje, bendraujame su savo žaidėjais, kurie rungtyniauja užsienyje. Žinome, kokia situacija „Motor“ klube, kur žaidžia Aidenas Malašinskas, taip pat kontaktuojame ir su sveikstančiu Luku Simėnu. Laukia nelengvas iššūkis surinkti visus stipriausius žaidėjus ir siekti pergalių.

Nė vienas žaidėjas neatsisakė atvykti į rinktinę, nė vienas klubas kol kas nepareiškė, kad neišleis žaidėjų į rinktinę. Teko kalbėtis su Estijos ir Latvijos federacijų atstovais. Jie gavo žinių, kad kai kurie Vokietijos klubai paskelbė, jog neišleis žaidėjų į rinktines. Mes kol kas blogų žinių iš Mindaugo Dumčiaus ir Beno Petreikio Vokietijos klubų negavome. Esame pasiruošę testuoti žaidėjus tarp rungtynių ir rizikas sumažinti iki minimumo“, – teigė LRF generalinis sekretorius.
Bilietus į rungtynes su Portugalija galite įsigyti ČIA.

Varžybų rezultatai