Su koronavirusu susidūrusiai Žaliojo Kyšulio rinktinei – techninis pralaimėjimas

2021-01-17

Egipte vykstančiame pasaulio rankinio čempionate dalyvaujanti Žaliojo Kyšulio rinktinė susidūrė su nemaloniomis problemomis. Pirmą kartą tokio rango varžybose dalyvaujančios komandos gretose užfiksuoti susirgimai koronavirusu ir komanda nebeturėjo 10 būtinų žaidėjų susitikimui su Vokietija.

Žaliasis KyšulysPasaulio rankinio federacija (IHF) sekmadienio rungtynes su Vokietija atšaukė ir Žaliojo Kyšulio komandai skirtas techninis pralaimėjimas 0:10.

Vienerias rungtynes Žaliojo Kyšulio rankininkai jau buvo spėję sužaisti. A grupės varžybose jie 27:34 nusileido Vengrijai. Tuo tarpu vokiečiams ši techninė pergalė jau garantavo vietą kitame etape. Pirmajame mače vokiečiai net 43:14 nugalėjo Urugvajaus rinktinę.

Vis tik techninį pralaimėjimą gavę Afrikos atstovai vilčių žengti į kitą etapą dar neprarado. Jiems dar liko rungtynės su Urugvajumi, tad kautis dėl trečiosios vietos grupėje Žaliojo Kyšulio komanda dar turi visus šansus.

Tiesa, jau dabar aišku, kad čempionato debiutantams reikia pastiprinimo. Šiuo metu komandoje yra 9 galintys žaisti rankininkai, o rungtynėms reikalaujama turėti mažiausiai 10. Artimiausiu metu ši rinktinė tikisi sulaukti 2 žaidėjų papildymo ir tęsti pasirodymą pirmenybėse.

Jau įvykusiose rungtynėse sekmadienį svarbią pergalę pasiekė Kataro rankininkai, kurie 31:29 (15:16) nugalėjo Japonijos komandą. Šis laimėjimas užtikrino vietą antrajame etape Kataro komandai ir sukomplikavo Japonijos situaciją.

Japonai pirmajame ture pateikė vieną didžiausių čempionato staigmenų, sužaisdami lygiosiomis 29:29 su viena iš čempionato favoričių Kroatijos rinktine.

Kroatai savo šios dienos rungtynėse užtikrintai 28:20 (12:11) nugalėjo Angolos komandą, tad paskutinio kelialapio į antrą etapą likimas spręsis Japonijos ir Angolos komandų rungtynės, o dėl pirmosios vietos grupėje susikaus Kataras ir Kroatija.

Antrąją pergalę čempionate pasiekė Argentinos rankininkai, 24:21 (12:10) įveikę Bahreino vyrų rinktinę. Tai buvo antroji argentiniečių pergalė, kadangi pirmajame mače jie buvo 28:22 įveikę Kongo rinktinę.

Toje pačioje grupėje dar varžosi ir Danijos rankininkai, kurie jau turi savo sąskaitoje pergalę (34:20) prieš Bahreiną. Panašu, kad dėl pirmosios vietos D grupėje ir tuo pačių įskaitinių taškų kitame etape Argentina ir Danija kausis paskutiniosiose grupės rungtynėse, o Bahreinas ir Kongas susikaus dėl trečiosios vietos ir tuo pačiu vietos kitame etape.

B grupę galima laikyti viena iš stipriausių šiame čempionate, o rezultatai joje tą statusą tik dar labiau sutvirtina. Jau pirmajame ture brazilai pateikė didžiulę staigmeną sužaisdami lygiosiomis (29:29) su Ispanija, o sekmadienį jie dar vieną mačą baigė, pasidalindami su varžovais po tašką. Šį kartą brazilai 32:32 (16:20) sužaidė su Tuniso ekipa.

Tunisiečiams šis taškas buvo pirmasis čempionate, kadangi prieš tai rungtynėse jie 28:30 nusileido mūsų kaimynams lenkams.

Situacija grupėje vis dar lieka labai paini ir akivaizdu, kad visos keturios komandos prieš paskutinįjį turą dar turės galimybes žengti į kitą etapą.

Varžybų rezultatai