Su vikingais varžovus palyginęs K.Jankauskas: per trejus metus Europoje jau užsigrūdinome

2019-11-14

Kauno „Ąžuolo“-KTU rankininkai jau šį savaitgalį bandys pratęsti savo žygį Europoje. Kauniečiai vyksta į Novergiją, kur žais dvejas rungtynes su Haldeno „Topphandball“ ekipa.

Kauniečiai pirmajame etape nugalėjo HC „Tallin“ rankininkus ir antrą kartą klubo istorijoje žengė į kitą EHF Iššūkio taurės etapą.

karolis jankauskasPrieš laukiančias rungtynes su norvegų klubu vienas iš ekipos lyderių Karolis Jankauskas išliko ramus.

„Niekas mūsų per daug neslegia. Žinome, kad varžovas tikrai galingas ir favorito etiketės ten tikrai neturėsime, tačiau, kaip pamatėme Taline, esame jau pribrendę svarbiose rungtynėse žaisti gerai. Galbūt kažką panašaus pavyks pakartoti ir šiame susitikime.“

„Ąžuolas“-KTU į Norvegiją turėtų vykti pakiliomis nuotaikomis. Lietuvos rankinio lygoje kauniečiai iškovojo dvi pergales – nugalėtos „Utenos“ ir Klaipėdos „Dragūno“ ekipos. Pergalė prieš Lietuvos čempionus pasitikėjimo anot K.Jankausko komandai įkvėpė.

„Sunkiai pradėjome čempionatą. Sezono pradžioje atrodėme tikrai blankiai, bet su „Dragūnu“ jau sužaidėme tikrai solidžiai. Laimėjimas prieš tokią komandą dar labiau motyvuoja ir prieš laukiančią kovą Norvegijoje,“ – kalbėjo vienas ekipos lyderių.

Būsimi Lietuvos klubo varžovai Norvegijos čempionate užima 8 vietą, o praėjusiame ture susitiko su Čempionų lygoje žaidžiančia „Elverum“ ekipa, kuriai nusileido vos 3 įvarčiais (29:32).

„Stebėjome keletą jų rungtynių, tai įspūdis tikrai geras. Kiek pastebėjome jie mėgsta daugiau lėtą, fizišką rankinį. Dauguma žaidėjų fiziški ir augaloti, tokie tikri vikingai. Jeigu reikėtų ieškoti palyginimų, galbūt sakyčiau, kad net šiek tiek primena Alytaus „Varsą“ savo žaidimu“, – paralelių ieškojo K.Jankauskas.

Abejas rungtynes komandos žais Norvegijoje lapkričio 16-17 dienomis. Nors tai, kad teks rungtyniauti varžovų aikštėje K.Jankauskas įvardijo kaip minusą, bet lemiamos reikšmės tam nesuteikė.

„Su estų klubu irgi žaidėme tik išvykoje, bet tai nesutrukdė iškovoti pergalės. Žinome, kad sirgalių pas juos susirenka daug ir apskritai vietinis čempionatas yra labai stiprus, tad laukia tikrai įdomi patirtis. Per trejus metus Europos turnyruose jau šiek tiek užsigrūdinome ir kažkokio papildomo streso nejaučiame“, – teigė Kauno ekipos žaidėjas.

Į šį Europos Iššūkio taurės etapą pateko dvi Lietuvos komandos – Kauno „Ažuolas“-KTU ir Kauno „Granitas-Karys“. „Granito-Kario“ rankininkais savąsias rungtynes su turkų „Beykoz“ klubu žais dar kitą savaitę.

Praėjusiais metais toliausiai iš Lietuvos ekipų šiame turnyre nužygiavo Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri pateko į pirmenybių aštuntfinalį. Šiemet vilniečiai savo pasirodymą baigė jau pirmajame varžybų etape.

Varžybų rezultatai