Susiklostė geriausias scenarijus

2015-06-11

ES_2015-06-10_235812

Trečiadienio vakarą Zenicoje nutiko tai, ko labiausiai troško visa Lietuvos rankinio bendruomenė. Būtent šiame Bosnijos ir Hercegovinos mieste vyko Europos čempionato atrankos rungtynės tarp vietos rinktinės ir Baltarusijos. Šių komandų akistata baigėsi lygiosiomis 22:22. Jeigu kuri nors iš šių ekipų būtų laimėjusi, Lietuvos rankininkai būtų pasitraukę iš kovos dėl kelialapio į 2016 metų Europos čempionatą.

Kadangi bosniai ir baltarusiai sužaidė lygiosiomis, lietuviams nebelieka kur trauktis. Sekmadienį mūsiškiams reikia laimėti Baltarusijoje 2 ar didesniu įvarčių skirtumu ir Lietuvos rankininkai pakiltų į antrąją vietą (trys komandos surinktų po 4 taškus, bet mūsiškiai aplenktų konkurentus dėl geresnio įvarčių skirtumo tarpusavio mačuose), kas reiškia, kad lietuviams atveriamos durys į 2016-ųjų metų Europos čempionatą.

O jeigu lietuviai Minske laimėtų 1 įvarčio skirtumu, antrąją vietą užimtų Baltarusija, o mūsiškiai liktų treti ir čia prasidėtų didžioji aritmetika. Nustatant geriausią komandą tarp užėmusiųjų trečiąją vietą bus skaičiuojamos tik rungtynės su dviem grupės lyderėmis, o į mačus su autsaideriais neatsižvelgiama.

Žinoma, prie viso šio geriausio scenarijaus turi įvykti ir dar kai kas. Bosniai privalo pralaimėti Danijoje. Net sunku pagalvoti, kad Danija galėtų pralaimėti savų žiūrovų akivaizdoje. Todėl belieka tikėtis geriausio.

Varžybų rezultatai