Sužaistos antrosios atkrintamosios rungtynės į 2017 m. rankinio pasaulio čempionatą

2016-06-16

Birželio 15 d. įvyko antrieji atkrintamųjų rungtynių susitikimai, kurie vyko Bosnijoje ir Hercegovinoje, Makedonijoje, Olandijoje, Juodkalnijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Norvegijoje, Latvijoje ir Austrijoje.

Po šių susitikimų paaiškėjo komandos, kurios toliau kovos finaliniame atrankos etape dėl patekimo į 2017 m. rankinio pasaulio čempionatą, kuris vyks Prancūzijoje. Finaliniame etape kovos Rusijos, Slovėnijos, Baltarusijos, Vengrijos, Lenkijos, Švedijos, Makedonijos, Islandijos ir Danijos rankinio rinktinės.

wch2017_map

Juodkalnijos ir Rusijos komandų antrose poros rungtynėse stipresni buvo rusai, kurie savo varžovus įveikė net dešimties įvarčių skirtumu. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 9:15. Antroje rungtynių pusėje svečiai didino rungtynių tempą ir savo pranašumą taip nugalėdami Juodkalnijos rinktinę rezultatu 29:19 (15:9).

Norvegijos vyrų rinktinė antrame susitikime su Slovėnijos komanda pirmąjį rungtynių kėlinį laimėjo rezultatu 15:13. Antroje rungtynių pusėje norvegai nesugebėjo padidinti savo pranašumo ir laimėjo susitikimą rezultatu 29:27 (15:13). Į kitą etapą pateko Slovėnijos rinktinė, kuri pirmąjį susitikimą laimėjo šešių įvarčių skirtumu ir dėl geresnio įvarčių santykio žengią į kitą etapą.

Kaimynai latviai dar kartą išbandė jėgas su kaimynais baltarusiais ir šį kartą pasiekė pergalę rezultatu 28:26 (16:14). Į kitą etapą vis tik žengė Baltarusijos ekipa, kuri pirmosiose varžybose dviejų įvarčių skirtumu nugalėjo latvius ir dėl geresnio įvarčių santykio užsitikrino vietą finaliniame etape. Latvis Danis Krištopanas pelnė net 14 įvarčių.

Olandijos bei Lenkijos atsakomosios rungtynės vyko Sitardo mieste Olandijoje. Pirmoji rungtynių pusė buvo geresnė svečiams iš Lenkijos – 10:13. Antrasis rungtynių kėlinys palankesnis buvo Olandijos ekipai, kuri sugebėjo nugalėti lenkus rezultatu 25:24 (10:13), tačiau to nepakako patekti į finalinį atrankos etapą.

Bosnijos ir Hercegovinos bei Švedijos antrasis susitikimas vyko Sarajevo mieste. Rungtynės baigėsi lygiosiomis ir Švedijos rankininkai taip žengė į finalinį atrankos ciklo etapą, nes pasiekė pergalę namuose. Rungtynės baigėsi rezultatu 27:27 (14:16). Šioms rungtynėms teisėjavo lietuvių arbitrų pora Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis.

Makedonijos rinktinė antrosiose rungtynėse pasiekė pergalę ir taip iškopė į finalinį etapą. Pirmame susitikime čekai buvo pranašesni šešiais įvarčiais, tačiau tai nesutrukdė Makedonijos rankininkams laimėti antrąjį susitikimą septynių įvarčių skirtumu ir dėl geresnio pelnytų įvarčių santykio patekti į kitą etapą. Galutinis rungtynių rezultatas 34:27 (19:11) Makedonų naudai.

Vengrijos bei Serbijos rungtynėse šį kartą buvo mažiau intrigos. Susitikimą penkių įvarčių skirtumu laimėjo vengrai. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 17:12. Antrajame rungtynių kėlinyje šeimininkai neatsipalaidavo ir išsaugojo savo persvarą bei pasiekė pergalę rezultatu 30:25 (17:12).

Vytautas Žiūra su Austrijos rinktine stojo į antrąjį mūšį su tituluota Danijos rankinio rinktine. Šį kartą danai laimėjo mažesniu skirtumu 23:20 (12:9), tačiau to pakako, jog jie patektų į kitą atrankos etapą. V.Žiūra pasižymėjo dviem įvarčiais.

Papidyta 06.17

Islandijos ir Portugalijos susitikime stipresni buvo portugalai 21:20 (10:7), kurie vieno įvarčio persvara nugalėjo savo priešininkus, tačiau to nepakako, jog patektų į kitą atrankos ciklo etapą.

 

Varžybų rezultatai