Svajonės pildosi – Lietuvos rinktinė žengė į Europos čempionatą (VIDEO)

2021-05-02

Lietuvos rankinio rinktinė sekmadienį žengė ten, kur šiame tūkstantmetyje dar nebuvo – į 2022 metų Europos rankinio čempionatą.

Época 2020/21, Acesso ao Europeu de Andebol 2022, Portugal x Lituania, em Matosinhos, no Pavilhão Multiusos de Matosinhos Foto: Peter Spark / PhotoReport.in

Nors lietuviai po permainingos kovos išvykoje 25:30 (12:11) nusileido Portugalijos rinktinei, tačiau ši nesėkmė mūsų rinktinei kelio į pirmenybes neužkirto.

Pasibaigus visoms kovoms kitose Europos čempionato atrankos grupėse paaiškėjo, kad pergalė prieš islandus tapo lemtinga – Lietuva į pirmenybes kvalifikavosi kaip viena iš 4 geriausių trečių rinktinių.

Lietuviai gana ilgą laiką buvo priekyje ir mače Portugalijoje, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje mūsų rinktinei kiek pristigo jėgų ir varžovai ėmė tolti.  Įpusėjus antrojo kėlinio laikui rezultatas dar buvo lygus (19:19), tačiau tuomet varžovai laimėjo atkarpą 5:0 ir nulėmė rungtynių likimą. Per paskutines minutes lietuviai dar bandė gelbėtis, tačiau portugalai sužaidė drausmingai ir išsaugojo pergalę bei tuo pačiu užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Lietuvai pirmiausiai reikėjo žvelgti į kitų mūsų grupės rungtynių rezultatą ir ten Islandijos pergalė 39:29 leido mūsų rinktinei finišuoti trečioje grupės vietoje.

Du įskaitinius taškus turėjusiai Lietuvos komandai teko šiek tiek palaukti rezultatų iš kitų arenų, tačiau ten viskas susiklostė palankiai. Labai svarbus rezultatas užfiksuotas Čekijoje, kur šeimininkai 27:22 pranoko Ukrainos rankininkus.  Net jei ir šios rungtynės būtų baigęsi nepalankiai, lietuviams kelią į čempionatą būtų atvėrusi ir Šiaurės Makedonijos pergalė prieš Šveicariją – 29:28.

Vienintelis nepalankus rezultatas Lietuvai buvo užfiksuotas Austrijoje, kur šeimininkai 27:23 pranoko Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę. Vis tik ši austrų sėkmė ir taip pat pačiuptas kelialapis į Europos pirmenybes lietuviams kelio neužkirto.

 

Paskutiniosiose atrankos rungtynėse rezultatyviausiai Lietuvos komandoje rezultatyviausias buvo Tadas Stankevičius, pelnęs 6 įvarčius,  Žanas Gabrielius Virbauskas ir Arminas Stankūnas pridėjo po 5, Valdas Drabavičius – 3, Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius – po 2, Gerdas Babarskas ir Mykolas Lapiniauskas – po 1.

Portugalų gretose rezultatyviausias buvo Antonio Rodriguesas, pelnęs 7 įvarčius, Alexandra Cavalcante pridėjo 4 tikslius metimus.

Mūsų šalies rinktinė į Lietuvą parskrenda naktį iš pirmadienio į antradienį. Tiesa, dalis žaidėjų iš Portugalijos keliaus tiesiai į savuosius klubus užsienyje.

Varžovus Europos čempionate lietuviai sužinos gegužės 6 dieną, kuomet bus ištraukti burtai.

Varžybų rezultatai