„Šviesa“ ir „Granitas-Karys“ solidžiai startavo EHF Iššūkio taurėje

2019-10-05

Šeštadienį du Lietuvos rankinio klubai startavo Europos Iššūkio taurės varžybose. Nuo antrojo etapo kovas pradedančios Kauno „Granito-Kario“ ir Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipos pirmosiose rungtynėse pasiekė pergales.

VHC "Šviesa" nuotrauka

VHC „Šviesa“ nuotrauka

„Šviesa“ savų žiūrovų akivaizdoje susitiko su Vogoščios „Poljine Hills“ ekipa (Bosnija ir Hercogovina). Rungtynes geriau pradėjo svečiai ir vilniečiai prabėgus 12 minučių atsiliko 4:8. Turėtą 4 įvarčių deficitą šalies vicečempionai gana greitai panaikino (8:8), tačiau taip į priekį ir neišsiveržė, o geriau pirmojo kėlinio pabaigą sužaidę bosniai prieš pertrauką pirmavo 13:11.

Antrojo kėlinio pradžioje „Šviesai“ taip pat sunkiai sekėsi perimti iniciatyvą ir prabėgus 10 minučių antrajame kėlinyje varžovai vis dar pirmavo 17:15. Tuomet puikią atkarpą sužaidęs sostinės klubas persvėrė rezultatą (18:17) ir varžovams daugiau nebeleido išsiveržti į priekį. Nors likus žaisti 10 minučių rezultatas vis dar buvo lygus (22:22), tačiau geriau paskutinę dešimties minučių atkarpą sužaidę vilniečiai šventė pergalę 27:24.

Rezultatyviausiai „Šviesos“ ekipoje žaidė Laurynas Palevičius – 5 įvarčiai, po 4 pelnė Artūras Švilpa ir Valdas Drabavičius. Varžovų ekipoje rezultatyviausiais su 6 įvarčiais buvo Mirza Kapičius.

Atsakomąsias rungtynes ekipos žais jau kitą savaitę varžovų aikštėje.  Prieš antrąsias rungtynes „Šviesa“ turės 3 įvarčių pranašumą.

RK "Granitas" nuotrauka

RK „Granitas“ nuotrauka

Dar geriau pirmasis mačas susiklostė Kauno „Granito – Kario“ ekipai, kuri susitiko su Tiraspolio „SSSCJRO-1“ rankininkais.

Kauniečiai žaidimo sąlygas diktavo jau nuo pirmųjų rungtynių minučių ir įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 8:5. Puikų puolimą demonstravęs „Granitas-Karys“ per likusį pirmojo kėlinio laiką dar labiau padidino savo pranašumą ir prieš pertrauką pirmavo 16:12.

Antrasis kėlinys startavo kauniečių spurtu 4:1, po kurio Moldovos čempionai taip ir neatsigavo. Sužaidus pusę antrojo kėlinio laiko Kauno klubas pirmavo 25:18, o per likusį laiką susikūrė ir dar saugesnį pranašumą. Rungtynės baigėsi „Granito-Kario“ pergale 33:24.

Antrąsias rungtynes komandos jau kitą dieną (sekmadienį) ir vėl žais Alytuje. Prieš atsakomąjį mačą Kauno klubas turi solidų 9 įvarčių pranašumą

Rezultatyviausias Kauno ekipoje su 6 pelnytais įvarčiais buvo Modestas Štarolis, po 5 pelnė Paulius Šarkauskas ir Marijus Gudeika. Tiraspolio klubui 7 įvarčius pelnė Jaroslavas Vitehovičius.

Varžybų rezultatai