Talentų stovykloje – garsių specialistų paskaitos jaunimui

2022-06-18

VŠĮ „Nacionalinė rankinio akademija“ toliau vykdo Sporto rėmimo fondo remiamą projektą „Rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimas talentų stovyklose“. Praėjusių metų rudenį į talentų stovyklą Klaipėdoje ir šių metų pavasarį Alytuje buvo susirinkusios merginos, gimusios 2005 ir 2006 metais bei jų treneriai. Dabar į talentų stovyklą Alytuje jau rinkosi vaikinai, gimę 2005 metais bei jų treneriai. Iš viso stovykloje dalyvavo 16 vaikinų ir 14 trenerių. Užsiėmimus vedė daug patyrusių lektorių, kurie dalinosi patirtimi ir žiniomis su stovyklos dalyviais.

TS_3

Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas vesdamas pratybas, akcentavo kamuolio perdavimų technikos svarbą bei perdavimų atlikimo laiką ir būdą, taip pat sprendimų priėmimų svarbą bei praktiškai parodė pratimus, kurių pagalba galima pagerinti sprendimų priėmimo greitį ir tikslumą. Lietuvos jaunių rinktinės trenerė Auksė Stropienė akcentavo žaidėjų bendradarbiavimą tarpusavyje įvairiose pozicijose ir atakos stadijose. Nacionalinės rinktinės vartininkų treneris Egidijus Petkevičius parodė fizinio ir techninio rengimo pratimus vartininkams. LSU lektorė, Lietuvos moterų rinktinės rankininkė dr. Audinga Kniubaitė pravedė teorinę paskaitą apie rankininkų rengimo kontrolę ir valdymą bei praktiškai atliko vaikinų testavimus bei pravedė praktines pratybas, skirtas rankininkų pramankštai bei traumų prevencijai.

TS_2

Vaikinai ir treneriai galėjo stebėti Alytaus arenoje vykusias draugiškas Lietuvos ir Ukrainos vyrų nacionalinių rinktinių rungtynes.

Talentų stovyklos pabaigoje treneriai išrinko perspektyviausius šios amžiaus grupės rankininkų septynetuką. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad į jį pateko: Ignas Maciulevičius (Kauno raj. SM), Julius Pranckevičius (Kauno SM „Gaja”), Nojus Lukaševičius (Kauno raj. SM), Gustas Dumbliauskas (Kauno raj. SM), Gytis Butėnas (Kaunas), Donatas Keršys (Eišiškių A.Ratkevičiaus SM), Povilas Varaškevičius (Kauno raj. SM).

Pagal projektą kitos talentų stovyklos numatytos tiek vaikinams, tiek merginoms. Šių metų spalio mėnesį Klaipėdoje turėtų rinktis 2006 metais gimę berniukai, o vėliau 2008 m. gimusios mergaitės ir jų treneriai.

Projektas „Rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimas talentų stovyklose“ dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

SRF logotipas

Varžybų rezultatai