Trenerio nuomonė Europos šešiolikmečių paplūdimio rankinio čempionatui pasibaigus: „Mums nepasisekė? Mums kaip tik pasisekė!“

2016-07-10

Portugalijos kurorte Nazare šiandien finišavo Europos U-16 paplūdimio rankinio čempionatas. Jame debiutavo ir Lietuvos šešiolikamečių merginų rinktinė vadovaujama trenerio Karolio Kaladinsko. Šiandien lietuvaitės sužaidė vieninteles rungtynes prieš Ukrainos rinktinę. Šiame mače sprendėsi 15-osios vietos likimas.logo-oficial1

Pirmąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo ukrainietės, kurios išsiveržė į priekį rezultatu 6:4, tačiau lietuvės netruko apšilti ir perimti iniciatyvą į savo rankas bei nugalėti pirmajame kėlinuke 12:8.

Antrajame kėlinuke jau dominavo Ukrainos rinktinė, kuri nuo pat pradžių atsiplėšė nuo mūsiškių ir neleido lietuvėms net priartėti. Finalinė antrojo kėlinuko sirena užfiksavo ukrainiečių pranašumą rezultatu 20:14.

Kaip jau tapo įprasta, Lietuvos rinktinei dėl pergalės teko pakovoti baudinių serijoje. Pažymėtina, kad tai buvo jau ketvirtoji baudinių serija iš eilės mūsų rinktinei, o iki tol visos trys baigėsi varžovių pergalėmis. Šį kartą lietuvaitės nebuvo nusiteikusios paleisti pergalę iš savo rankų ir baudinių serijoje nugalėjo Ukrainos rinktinę rezultatu 8:6. Pergalė leido lietuvėms užimti 15-ą vietą čempionate, o ukrainietės liko 16-oje pozicijoje.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Austėja Rimkutė, kuri surinko 17 taškų. Ši Klaipėdos „Viesulo“ SC auklėtinė viso turnyro metu vedė mūsų rinktinę į priekį ir su 60 taškų buvo rezultatyviausia komandos žaidėja čempionate. Ji užėmė šeštąją vietą tarp rezultatyviausių turnyro žaidėjų. Austėjai gerai talkino Vilniaus SM „Tauras“ atstovė Aušra Šponė (37 taškai) bei kita Klaipėdos „Viesulo“ SC auklėtinė Viltė Masaitytė (33 taškai).13584748_322251428106466_8998184937893066162_o

Pasibaigus čempionatui savo mintimis pasidalino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Kaladinskas:

 

Treneri, baigėsi Europos U-16 paplūdimio rankinio čempionatas, kuriame pirmą kartą dalyvavo ir Lietuvos rinktinė. Kokios mintys, įspūdžiai po čempionato?

 

Įspūdžiai patys geriausi. Įgijome velniškai daug patirties, kurios niekur kitur negalėtume gauti. Tai yra pirmasis, tačiau labai didelis, šios rinktinės žingsnis į tarptautinius turnyrus ir aukščiausius rezultatus, tad mūsų patirtis dar tik prasideda.

 

Žiūrint rezultatus atrodo, kad visos komandos yra labai panašaus pajėgumo. Ko pritrūko mūsų rinktinei, kad ji kovotų dėl aukščiausių vietų čempionate?

 

Visų pirma tikriausiai pritrūko sėkmės, kadangi net trejas rungtynes pralaimėjome po baudinių serijos. Antra, mums labai trūksta varžybinės patirties, kurios galima įgyti tik dalyvaujant turnyruose, bendravimo, buvimo kartu kaip komandai. Mūsų rinktinės galutinis dešimtukas buvo paskelbtas tik liepos 3 dieną, tad kaip komanda esame tik ką sulipdyti.

 

Kokios paplūdimio rankinio perspektyvos Lietuvoje?

 

Sunku dabar būtų spėlioti apie perspektyvas, tačiau norėtųsi, kad būtų daugiau žaidėjų, daugiau komandų norinčių žaisti paplūdimio rankinį. Tačiau viskas prasideda nuo mūsų pačių – turime patys skleisti tą norą žaisti bei rodyti gerą pavyzdį. Aš manau, kad mūsų dalyvavimas šiame Europos čempionate ir ateinančiuose turnyruose bei augantis trenerių susidomėjimas šia sporto šaka duos gerą toną ateičiai.

 

Kaip pačios merginos vertina dalyvavymo paplūdimio čempionate patirtį, ar norėtų žaisti paplūdimio rankinį ir toliau?

13603623_322250981439844_4841457541774481649_o

Aš galiu tik pasikartoti, kad patirtis yra neįkainojama. Tą, ką mes gavome čia, su kokiomis komandomis susidūrėmė ir kaip su jomis grūmėmės, yra pati geriausia patirtis tiek man, tiek merginoms. Jokiu būdu mes negalime nusiminti ir sakyti, kad mums nepasisekė. Mums pasisekė – mes gavome fantastišką patirtį, emocijas, supratimą, suvokimą, kad mes galime grumtis su visomis komandomis. Bendraujant su merginomis ir matant kokį norą mes rodome čia Portugalijoje, aš neabejoju, kad visos norės tęsti tą darbą, kurį pradėjo.

 

2017 metais šios rinktinės laukia dar svarbesnis įvykis – U-17 Europos rankinio čempionatas Klaipėdoje. Ar galima teigti, kad dalyvavimas Europos paplūdimio rankinio čempionate padės mūsiškėms geriau pasiruošti šioms varžyboms ir įgauti tarptautinių rungtynių patirties?

 

Be abejonės, kadangi paplūdimio rankinis yra labai artimas salės rankiniui tuo, kad žaidžiant keturioms prieš tris pasireiškia visos sutraukimo situacijos, žaidimo du prieš vieną, vienas prieš vieną situacijos ir tai yra be galo gera patirtis. Mūsų rinktinės žaidimo principas ir yra paremtas lindimu į tarpus, žaidimas ieškant tų tarpų, tad dalyvavimas paplūdimio čempionate mums tikrai duos daug naudos.

Video gali pamatyti čia: trenerio K.Kaladinsko komentaras

Čempionėmis merginų tarpe tapo Olandijos rinktinė, kuri finale 2:0 (17:6, 20:18) nugalėjo Ispanijos rinktinę. Bronzos medaliais pasipuošė Portugalijos merginos, nugalėjusios Norvegijos 13613376_322251208106488_3567175874491840525_o
komandą rezultatu 2:1 (14:23, 18:16, 5:2). Norvegės buvo lietuvių varžovėmis grupės turnyre ir tik sėkmingai susiklosčiusių aplinkybių dėka po baudinių serijos nugalėjo mūsiškes 2:1.

 

Vaikinų iki šešiolikos metų Europos paplūdimio rankinio čempionais po ypač dramatiškos kovos tapo Ispanijos rinktinė, kuri po baudinių serijos 2:1 (28:18, 22:23, 8:6) palaužė Portugalijos vaikinus. Trečioji vieta atiteko Italijos rinktinei, kuri kovoje dėl bronzos užtikrintai rezultatu 2:0 (26:18, 25:20) nugalėjo Rusijos rinktinę.

Varžybų rezultatai