U17 finalai: pratęsimai, puikūs individualūs pasirodymai ir Klaipėdos bei Vilniaus ekipų triumfas

2021-05-31

Savaitgalį Klaipėdoje vaikinų ir merginų iki 17 metų čempionato finaliniai etapai. Po 4 stipriausias šalies komandas susigrūmė dėl nugalėtojų taurės.

Gabijos Vedeikytės foto

Gabijos Vedeikytės nuotr.

Šeštadienį vyko pusfinalio etapas ir jį merginų tarpe pradėjo Klaipėdos „Viesulo SC“ ir Pasvalio SM ekipų akistata. Jau pati pirmoji dienos dvikova nepašykštėjo emocijų ir intrigos. Po pagrindinio laiko rezultatas buvo lygus – 26:26 (11:10). Per pratęsimą šiek tiek tikslesnės buvo klaipėdietės, kurios ir šventė pergalę – 31:30.

Antrajame pusfinalyje susitiko Kauno raj. SM ir Vilniaus SM „Tauras“. Šis mačas pasižymėjo ne ką mažiau intriguojančia kova ir nugalėtoją taip pat nulėmė vos vienas įvartis.  Pergalę minimaliu skirtumu šventė vilnietės – 30:29 (16:13).

Sekmadienį dėl trečiosios vietos susitiko Pasvalio ir Kauno rajono komandos. Daugiau jėgų mažajame finale išsaugojo garliavietės, kurios solidžiau už varžoves atrodė antrajame kėlinyje ir šventė pergalę – 26:20 (16:15).

Finalas, kaip ir buvo galima tikėtis, buvo išties atkaklus. Pirmąją rungtynių pusę 15:14 laimėjo SM „Tauro“ merginos, tačiau po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 28:28. Pratęsimo metu daugiau jėgų išsaugojo viešnios iš Vilniaus, kurios ir šventė pergalę – 34:32.

Finale nugalėtojoms Gabija Pilikauskaitė surinko net 18 įvarčių, Singirda Kulikovaitė – 9. Klaipėdos ekipai Samanta Klovaitė įmetė 13 įvarčių.

Vaikinų pusfinaliai tokia lygia ir atkaklia kova nė iš tolo nepasižymėjo. Pirmajame Panevėžio R. Sargūno SG užtikrintai 39:18 (19:9) nugalėjo Šiaulių SC „Dubysos“ vaikinus, o antrajame Klaipėdos „Viesulo SC“ 33:19 (22:10) pranoko Kauno raj. SM. Bendraamžius.

Pergalę mažajame finale pasiekė Kauno rajono rankininkai, kurie šiauliečius įveikė 26:20 (13:8). Šiaip ekipai ir atiteko trečiosios vietos apdovanojimai.

Didysis vaikinų finalas pasižymėjo itin gera abiejų komandų gynyba ir labai mažu rezultatyvumu. Per pirmąją rungtynių pusę „Viesulo SC“ vaikinai susikrovė 2 įvarčių persvarą – 11:9. Antrasis kėlinys buvo dar nerezultatyvesnis, tačiau tai nesutrukdė klaipėdiečiams išsaugoti pergalingo pranašumo – jie varžovus iš Panevėžio palaužė rezultatu 18:17.

Finale rezultatyviausias Klaipėdos ekipoje buvo Tomas Drakšas, kuris kamuolį į vartus siuntė 9 kartus, taip surinkdamas pusę komandos įvarčių. Pralaimėjusiems Titas Janušonis įmetė 7 įvarčius.

Varžybų rezultatai