U18 merginų paplūdimio rankinio rinktinės treneris Karolis Kaladinskas: „Tegul jos galvoja kaip įveikti mus“

2018-06-21

Lietuvos merginų iki 18 metų paplūdimio rinktinės laukia svarbiausias sezono startas. Birželio 29 – liepos 1 dienomis Juodkalnijoje vyks Europos paplūdimio U18 merginų rankinio čempionatas, kuriame varžysis ir mūsų nacionalinė komanda.

u18 paplūdimys

Praėjusiais metais tarp pajėgiausių Europos rinktinių šios kartos lietuvaitės užėmė kol kas aukščiausią vietą tokio tipo varžybose – jos finišavo aštuntoje vietoje. Šiais metais vis sparčiau populiarėjančioje rankinio atmainoje Lietuvos rinktinė sau taipogi keliasi itin aukštus tikslus.

Prieš svarbiausias metų rungtynes Juodkalnijoje Lietuvos merginų U18 rinktinė susirinko kelių dienų stovyklai Vilniuje, o šiuo metu jau yra išvykusi į Prahą, kur dalyvaus tarptautiniame draugiškame turnyre „Prahos taurė 2018“. Jame lietuvaitės susigrums ne tik su savo bendraamžėmis, bet ir su moterų paplūdimio rankinio komandomis.

Jau po turnyro Čekijos sostinėje Lietuvos U18 rinktinės lauks išvyka į Juodkalniją. Lietuvaitės pateko į vieną grupę su vienomis iš favoričių olandėmis, šeimininkėmis Juodkalnijos merginomis, bei puikiai pažįstama Ukrainos rinktine. Į varžybų ketvirtfinalį pateks dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusios rinktinės. Norint bent pakartoti praėjusių metų sėkmę Kroatijoje – būtina žengti į pirmenybių ketvirtfinalį.

Vyriausias komandos treneris, kuris tuo pačiu treniruoja ir šios amžiaus grupės salės rankinio rinktinę, prieš svarbiausias sezono kovas teigė norintis greitinti komandos žaidimą: „Pasirengimas vyksta kaip ir buvo suplanuota. Vilniuje turėjome 4 treniruotes, kurių metu visą dėmesį skyrėme taktiniam pasirengimui. Šiemet nusprendėme kiek pagreitinti mūsų žaidimą puolime, todėl dabar dirbame treniruočių metu būtent ties šiuo elementu.  Tuo tarpu Prahoje turime vieną tikslą – žaidėjos turi pajusti viena kitą ir žinoti savo funkcijas. Noriu, kad visos žaidėjos galėtų pajusti ritmą, nes turnyre dalyvauja aukšto pajėgumo komandos ir rinktinės.“

Praėjusiais metais rinktinę į aštuntuką atvedęs rankinio treneris ambicijų neslėpė ir prieš šių metų startą Juodkalnijoje: „Apie čempionatą Juodkalnijoje dar daug minčių nėra, žinome varžoves, joms taktiškai daugiau ruošimės po turnyro. Dabar svarbiausia pajusti žaidimo skonį ir ritmą pačioms. Arogantiškai pajuokausiu: “Mes negalvosime kaip atsilaikyti prieš varžoves, tegul jos galvoja kaip įveikti mus”

Varžybų rezultatai