Uostamiestyje surengta jau šeštoji talentų stovykla

2023-04-28

VŠĮ Nacionalinė rankinio akademija Klaipėdos “Švyturio” arenoje vykdė jau šeštąją talentų stovyklą. Tai “Sporto rėmimo fondo” finansuojamo projekto “Rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimas talentų stovyklose” dalis.

LRF talentai_4

Šį kartą į stovyklą susirinko vaikinai, gimusieji 2008 metais bei jų treneriai. Iš viso stovykloje dalyvavo 23 vaikinai bei 21 treneris iš įvairių Lietuvos sporto mokyklų/centrų bei klubų. Kaip jau tapo tradicija stovykla buvo suderinta su Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės stovykla ir Europos čempionato rungtynėmis tarp Lietuvos ir Vengrijos rinktinių.

Talentų stovykloje treniruotes vedė Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės vyr. treneris Gintaras Savukynas, Lietuvos jaunimo rinktinės vyr. treneris Gintaras Paškevičius, Lietuvos vyrų rinktinės vartininkų treneris Egidijus Petkevičius, tarptautinės rankinio federacijos (IHF) lektorius ir treneris ispanas Ike Vicente Cotrina Cabal, kinezioterapeutas Martynas Ramanauskas.

LRF talentai_5

Praktiniuose užsiėmimuose buvo akcentuojam savalaikiai sprendimų priėmimai įvairiose taktinėse situacijose, kamuolio perdavimo ir gaudymo technikos tobulinimas, žaidėjų puolimo ir gynybos technika bei vartininkų treniravimas. Buvęs Lietuvos vyrų rinktinės kinezioterapeutas M. Ramanauskas skaitė paskaitą bei praktiškai pasidalino žiniomis apie traumų prevencijos bei jėgos ugdymo pratimus.

LRF talentai_6

Visi talentų stovyklos dalyviai „Švyturio“ arenoje galėjo stebėti Lietuvos vyrų rinktinės treniruotę bei 2024 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos rungtynes tarp Lietuvos ir Vengrijos rinktinių. Stovyklos pabaigoje jaunieji rankininkai turėjo galimybę parungtyniauti tarpusavyje, talentų stovyklos dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos rankinio atributika.

Projekte „Rankinio trenerių tobulinimas talentų stovyklose“ jau pravestos šešios stovyklos. Sekančios dvi stovyklos bus skirto jaunosioms rankininkėms, į jas rinksis 2008 ir 2009 metais gimusios mergaitės. Stovyklas numatyta vykdyti gugužės ir birželio mėnesiais Alytuje bei Garliavoje.

SRF logotipas

Varžybų rezultatai