V.Grosas kategoriškas: nebebėra, kur taupytis – po rungtynių arba turi iššliaužti, arba tave turi išnešti (VIDEO)

2022-01-16

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pirmadienį žais jau trečiąsias rungtynes 2022 metų Europos čempionate.

Per pirmuosius du susitikimus be taškų likusi Lietuvos komanda bandys įgelti grupės favoritei Norvegijos rinktinei.

Nors Lietuvos rankininkai dar turi teorinių vilčių pakovoti dėl vietos kitame etape, tačiau motyvacijos netrūks ir norvegams. Pralaimėjimas prieš rusus sukomplikavo ir jų padėtį, tad pirmadienio susitikime prieš Lietuvos komandą jiems būtina pergalė.

Vienas iš Lietuvos rinktinės trenerių Vaidotas Grosas pabrėžė, kad kai kuriems žaidėjams toks krūvis yra naujas iššūkis.

„Atsistatyti sekasi sunkiai, kadangi didžioji dalis mūsų žaidėjų yra įpratę žaisti po rungtynes per savaitę. Kas antrą dieną žaisti rungtynes yra didelis iššūkis ir mums tas prisitaikymas gan sudėtingas, dėl to skaudžiai nukenčiame“, – apie pasirengimą kalbėjo treneris.

– Ar nustebino Rusijos pergalė prieš norvegus?

– Jau po pirmų rungtynių tarp Slovakijos ir Norvegijos kilo klausimų, ar slovakai tokie stiprūs, ar norvegai silpni. Rusai vakar parodė pavyzdį, kaip noru, atsidavimu ir sunkiu darbu gynyboje sutvarkė reikalus su favoritais norvegais. Žiūrėjome tas rungtynes gyvai tai buvo kažkas tikrai fantastiško.

– Kokia situacija su P.Babarsko ir L.Simėno sveikata?

– Povilas 99,9 proc., kad rytoj nerungtyniaus, Lukas šiandien jau treniruojasi ir žiūrėsime. Vakar gal ne kiek fiziologija, kiek psichologija taip pat trukdė, kadangi skaudėjo būtent operuotą koją. Tikimės, kad jis atsigaus ir dedame viltis, kad jis galės rungtyniauti.

– Koks šiuo metu yra Norvegijos žaidimo stilius?

– Jų žaidimas greitas, mobilus ir techniškas. Viską lems, kaip dirbsime gynyboje. Esame kartą nugalėję norvegus ir tai padarėme gynybos veiksmais. Neleidome jiems žaisti savo žaidimo. Aišku, tai kainuoja daug jėgų ir pažiūrėsime, kiek pas vaikinus liko, jėgų ir noro atsidėkoti žiūrovams, kurie čia atvyko. Trečias kartas nemeluoja ir tikiuosi, kad rytoj bus geriausios mūsų rungtynės.

– Kur galėtų būti mūsų rezervas?

– Išpildymas – susikuriame progas ir neįmetame. Gynyboje galime žymiai daugiau pridėti – save aukoti. Nereikia savęs saugoti, galbūt pirmos buvo tokios, šiek tiek pasaugojant, nes laukia 3 rungtynės, o jei papuolame – dar daugiau. Viskas, nebėra, kur saugotis – rytoj lemiamos rungtynės: arba pats išeisi, arba tave, atsiduok 100 procentų. Toks turėtų būti mūsų šūkis: atiduoti save 100 procentų, o jeigu jie laimės – reiškiasi jie tiesiog buvo stipresni, bet iš aikštelės turi arba iššliaužti, arba tave turi išnešti.

Trečiąsias Europos čempionato rungtynes Lietuvos rankininkai pirmadienį „Steel“ arenoje žais 21.30 val., o susitikimą tiesiogiai rodys LRT Plius kanalu.

Varžybų rezultatai