Vaikinų rankinio rinktinė pralaimėjo Rusijai

2016-04-09

Antrąją atrankos į Europos U20 vaikinų rankinio čempionatą dieną Garliavoje Lietuvos rinktinė susitiko su Rusija. Dviejų rankininkų „traukta“ Rusijos rinktinė įveikė lietuvius rezultatu 36:24.

DSCF3591Rungtynių pradžioje ekipos nebuvo itin rezultatyvios bet po truputį „rinko“ įvarčius. Sužaidus beveik 10 minučių rezultatas buvo lygus – 3:3. Tačiau tuomet, surengę keletą greitų atakų, rusai nutolo – 4:8. Varžovai visą likusį kėlinį buvo priekyje 4-5 įvarčių skirtumu. Lietuvių bandymai vytis buvo nesėkmingi. Po pirmojo kėlinio rezultatas – 18:13 rusų naudai. Pirmojoje rungtynių dalyje ekipos išvengė pašalinimų. Buvo paskirtas vienintelis 7 m. baudinys.

Antrajame kėlinyje rusai truktelėjo ir laimėjo jo pradžią 5:1, o rezultatas tapo 23:14. Ši atkarpa tapo lemiama dvikovoje. Netrukus skirtumas išaugo iki 10 įvarčių – 24:14, 26:16, 30:20. Susikrovį saugią ir solidžią persvarą varžovai ypatingai nepersistengė ir ją išlaikė iki rungtynių pabaigos. Galutinis rungtynių rezultatas – 36:24 Rusijos rinktinės naudai.

Nesulaikomas buvo Rusijos rinktinės duetas Ruslanas Dashko ir Dmitrijus Santalovas, kurie pelnė atitinkamai 13 ir 10 įvarčių.

DSCF3627Po rungtynių kalbintas rinktinės treneris Gintaras Paškevičius pastebėjo, kad visas rusų žaidimas buvo „statomas“ ant R. Dashko, kuris ne tik pats pelnė daug įvarčių, bet ir sukūrė geras progas komandos draugams. Šis žaidėjas atstovaują ir nacionalinei ekipai.

Lietuvos rinktinėje lyderio neatsirado. 4  tikslius metimus atliko Dovydas Kuodys. Po 3 įvarčius pelnė Gabrielius Virbauskas, Lukas Vanagas, Lukas Juškėnas ir Gytis Šmantauskas. Po 2 pridėjo Modestas Vaitekūnas, Jovydas Jurašius ir Lukas Simėnas. Vieną tikslų metimą atliko Ovidijus Jagučanskis.

Po pralaimėjimo šansai patekti į finalinį Europos čempionato etapą yra minimalūs. Rytoj laukia rungtynės su Vokietijos rinktine. Ir rinktinės treneris ir kalbintas Lukas Juškėnas teigė, kad ryt kovos. Motyvacijos žaidžiant su viena stipriausių Europos ekipų tikrai netrūks.

Kitose grupės rungtynėse Vokietija sutriuškino Kosovą rezultatu 38:12. Po dviejų dienų turnyrinė lentelė atrodo taip:

  1. Vokietija – 4 taškai.
  2. Rusija – 2 taškai.
  3. Lietuva – 2 taškai.
  4. Kosovas – 0 taškų.

 

Varžybų rezultatai