Vaikinų rinktinė kovos dėl medalių

2015-08-05

Danijoje vykstančiame tarptautiniame rankinio turnyre „Generation Handball“ Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinė sėkmingai grumiasi su savo bendraamžiais iš Europos.

Specifinėmis taisyklėmis (du kėliniai po 20 min.) bei itin dažnomis rungtynėmis pasižymintis turnyras Lietuvos rinktinei kol kas klostosi neblogai.

Pirmose grupės rungtynėse antradienį rezultatu 28:4 buvo įveikta „HBC Thann-Steinbach“ ekipa iš Prancūzijos.

Trečiadienį lietuvių laukė likusios trys grupės rungtynės. Pirmojoje dvikovoje teko susitikti su Suomijos klubu „Sjundeå IF“. Rytinės rungtynės nesėkmingai susiklostė mūsiškiams, kurie pralaimėjo rezultatu 13:19.

Dieną laukė dvikova su „SV Henstedt-Ulzburg“ iš Vokietijos. Šį kartą jau lietuviai džiaugėsi pergale. Varžovas įveiktas rezultatu 17:13.

Vakare vaikinai stojo į trečiąjį tą dieną ir paskutinį mūšį pirminiame grupių etape. Šį kartą varžovai buvo danų „Kvik Aalestrup“ rankininkai. Prieš šias rungtynes dar nebuvo aišku ar Lietuvos rinktinė pateks į pirmąjį grupės trejetą kovosiantį dėl medalių. Pergalė būtų garantavusi tokį rezultatą, o pralaimėjimo atveju reiktų laukti varžovų pagalbos.

Lietuvos rinktinė pati išsprendė šias problemas nugalėdama savo varžovus 22:14. Tai garantavo antrąją vietą grupėje.

Sužaidus visas grupės rungtynes paaiškėjo komandų išsidėstymas turnyrinėje lentelėje. Pirmasis trejetas kovos toliau dėl medalių.

Vieta Komanda Žaista rungtynių Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčių santykis Skirtumas Taškai
1 Sjundeå IF 4 3 1 0 87-52 +35 7
2 Lietuva 4 3 0 1 80-50 +30 6
3 SV Henstedt-Ulzburg 4 2 1 1 81-65 +16 5
4 Kvik Aalestrup 4 1 0 3 84-66 +8 2
5 HBC Thann-Steinbach 4 0 0 4 28-117 -89 0

Iš kitos grupės į tolimesnes kovas žengė „HC Tallas“ iš Estijos, „SG Pilatus“ iš Šveicarijos ir „Sportowy AZS-AWF Warszawa“ iš Lenkijos.

Rytoj rankininkai žais naujose grupėse, kurios sudarytos iš pirmą ir trečią vienoje grupėje užėmusių komandų ir antrojoje pozicijoje likusios kitos grupės ekipos. Tos pačios grupės ekipoms teks dar kartą žaisti tarpusavyje. Lietuviai, kaip antroji grupės komanda į naująją grupę gavo dvi ekipas iš kitos grupės. Tad dar kartą pasitikrinti jėgų su jau matytais varžovais kol kas neteks.

Lietuvos rinktinė žais vienoje grupėje su estais ir lenkais. Abejos rungtynės ketvirtadienį.

Varžybų rezultatai