„Varsa-Stronglasas“ po ilgos pertraukos susigrąžino LRF supertaurę

2023-09-09

Rugsėjo 9 d. Garliavoje išdalinti pirmieji šio sezono trofėjai. Dėl Lietuvos rankinio federacijos supertaurės susigrūmė Vilniaus „Šviesos“ ir Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai.

Varsa_1

Kaip jau tapo įprasta, šių komandų dvikova buvo labai atkakli. Supertaurės rungtynėse pratęsimo ar baudinių serijos neprireikė, bet nuaidėjus finalinei sirenai, komandas skyrė vienintelis įvartis. Praėjusių metų supertaurės laimėtojai „Šviesos“ rankininkai šįkart pirmavo vos kelis kartus ir buvo dažniausiai priversti vytis varžovus. „Varsa-Stronglasas“ buvo įgijusi ir keturių įvarčių persvarą ir nors „Šviesai“ pavyko priartėti, alytiškiai pranašumą išlaikė iki finalinės sirenos.

„Varsa-Stronglasas“ nugalėjo „Šviesą“ rezultatu 33:32 (18:17) ir supertaurę iškovojo antrą kartą klubo istorijoje. Vienintelį kartą iki tol „Varsa-Stronglasas“ supertaurės laimėtoja tapo 2017 m. Jurbarke, kai supertaurės rungtynės buvo surengtos pirmą kartą istorijoje.

Nugalėtojus į priekį vedė 11 įvarčių pelnęs Žygimantas Micevičius, 7 įvarčius įmetė Tadas Stankevičius, 6 – Vilius Juozaitis, 4 – Laurynas Petrušis, 3 – Tautvydas Petrušauskas, 1 – Tautvydas Ražinskas. „Šviesos“ komandai 11 įvarčių surinko Skirmantas Plėta, 6 – Eimantas Sinkevičius, 5 – Tadas Rasakevičius, 4 – Laurynas Palevičius, 3 – Mantas Urvikis, 2 – Taurintas Markiavičius, 1 – Tomas Bernatavičius.

Varsa_2

„Manau, kad pergalę lėmė didesnis noras nugalėti. Buvome labai susikaupę iki pat finalinės sirenos. Nors buvo sunkių momentų, kai varžovai galėjo perlaužti rungtynes ir perimti iniciatyvą, vyrai kovojo iki galo ir neleido to padaryti. „Šviesa“ jau daug metų žaidžia kartu ir sezono pradžioje yra geriau susižaidusi, bet mes neleidome varžovams parodyti jų geriausio žaidimo, – pergale džiaugėsi „Varsos-Stronglaso“ treneris Egidijus Petkevičius. – Supertaurės laimėjimas pridės pasitikėjimo savo jėgomis ir bus stimulas eiti į priekį. Laukia sunkus čempionatas, kur bus daug lygiaverčių komandų, kovosiančių dėl aukščiausių vietų. Laimėta supertaurė rodo, kad galime nugalėti čempionus ir kovoti su stipriausiomis komandomis.“

„Kai kur pritrūko šalto proto, kai kur pritrūko sėkmės. Nors jau pakankamai seniai žaidžiame kartu, viena iš pagrindinių pralaimėjimo priežasčių buvo susižaidimo trūkumas. Prieš sezoną žaidėme tik ketverias draugiškas rungtynes ir kaip tam studentui, kuriam vis pritrūksta vienos nakties prieš egzaminą, taip ir mums pritrūko vienų kontrolinių rungtynių. Aikštelėje trūko tarpusavio supratimo, žaidimas buvo padrikas, – sakė praėjusį sezoną visus įmanomus titulus – Lietuvos čempionatą, LRF taurę ir supertaurę laimėjusios „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius. – Tenka pripažinti varžovų pranašumą ir pasveikinti Alytaus komandą su laimėta supertaure. Nedažnai alytiškiai iškovoja titulus, todėl suprantame, koks šis trofėjus jiems yra svarbus.“

Varsa_3

Po supertaurės rungtynių Lietuvos rankinio klubai stos į kovą nacionaliniame čempionate. Lietuvos rankinio lygos reguliarusis sezonas prasidės rugsėjo 13 dieną.

Varžybų rezultatai