VHC „Šviesa“ ir „KTU“ baigė pasirodymą EHF iššūkio taurėje

2017-10-15

Du Lietuvos klubai baigė pasirodymą EHF iššūkio taurės varžybose. Kauno „KTU“ rankininkai nors savo žiūrovų akivaizdoje nors ir įveikė Diferdanžo „Red Boys“ vieno įvarčio skirtumu, tačiau to neužteko, kadangi pirmosios rungtynės išvykoje pralaimėtos 6 įvarčiais. Tuo tarpu „Šviesa“ pralaimėjo ir antrąsias rungtynes prieš Stavropolio „Dinamo“ ekipą.

Nors pirmąsias rungtynes Liuksemburge „KTU“ pralaimėjo 6 įvarčiais, tačiau ekipa neslėpė ambicijų toliau kautis dėl patekimo į kitą etapą. Ir nors dar pernai antroje pagal stiprumą Lietuvos lygoje žaidę kauniečiai į kitą etapą neiškopė, tačiau tarptautinę pergalę jie į savo istoriją įsirašė. „KTU“ rezultatu 26:25 nugalėjo varžovus iš Liuksemburgo.

ktu fanams

Garliavoje vykusiose rungtynėse šeimininkai pademonstravo charakterį susitikimo pabaigoje, kadangi didžiąją dalį rungtynių jie buvo priversti vytis varžovus. Po pirmojo kėlinio „Red Boys“ pirmavo 12:9, tačiau tai nesutrukdė kauniečiams kovoti iki galo. Ekipą į priekį ir vėl vedė Lietuvos rezervinės rinktinės narys Ignas Grigas, kuris kaip ir Liuksemburge pasižymėjo 9 įvarčiais.

„KTU“: Ignas Grigas 9, Karolis Jankauskas 6, Elvis Juozaitis ir Arminas Stankūnas po 4, Mindaugas Urbas 2, Deividas Jovaišas 1.

„Red Boys“: Senjin Kratovic 6, Darko Georgievski 5, Daniel Scheid ir Aldin Zekain po 4,  Alen Zekain 2.

Vilniaus VHC „Šviesa“ į Stavropolį vyko žaisti turėdami tik vieno įvarčio deficitą, kadangi pirmasis susitikimas Vilniuje baigėsi 25:24 rusų klubo naudai. Vis tik Rusijoje nors patiems ir vėl pavyko pelnyti 24 įvarčius, tačiau į savuosius vartus „Šviesa“ praleido net 36.

šviesa rusijoje

Lietuvos lygoje šį sezną kol kas neklumpanti ekipa varžovus į priekį paleido nuo pirmųjų rungtynių minučių. Jau po pirmojo kėlinio „Dinamo“ rankininkai turėjo 7 įvarčių persvarą (17:10), o per antrąjį susitikimo kėlinį pasivyti varžovų vilniečiams jau nebeužteko ir fizinių jėgų. Rezultatyviausiai ekipoje žaidė Valdo Drabavičiaus ir Tomo Bernatavičiaus tandemas, kartu jie pelnė net 17 įvarčių.

VHC „Šviesa“: Tomas Bernatavičius 9, Valdas Drabavičius 8, Karolis Antanavičius 3, Jovydas Jurašius, Laurynas Pacevičius, Tadas Rasakevičius ir Artūras Švilpa po 1.

„Dinamo“:  Anton Otrezov 8,  Anton Volkov ir Ivan Nekrasov po 6, Aleksandr Grotskii ir Ivan Kharitonov po 4.

Savųjų europinių startų dar laukia du Lietuvos klubai. Kauno „Granitas – Karys“ EHF iššūkio taurės turnyre startuoja Lapkričio 18 dieną Makedonijoje, o moterų klubas „ACME – Žalgiris“ lapkričio 11 dieną Jonavoje priims varžoves iš Didžiosios Britanijos.

Varžybų rezultatai