VHC „Šviesa“ kapitonas Valdas Drabavičius prieš EHF Iššūkio taurės rungtynes: „Mes kuriame klubo istoriją“

2018-11-15

VHC „Šviesa“ kapitonas prieš EHF Iššūkio taurės rungtynes: „Mes kuriame klubo istoriją“

Pergalingai Europos rankinio federacijos (EHF) Iššūkio taurės turnyre žygiuojančios Vilniaus VHC „Šviesa“ komandos laukia grėsmingas varžovas. Pirmą kartą klubo istorijoje į trečią šio Europos turnyro etapą papuolę sostinės rankininkai lapkričio 17 d. Vilniuje, Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje, žais su Norvegijos „Bodö HK“ komanda.  Kaip vyksta pasiruošimas vienoms svarbiausių sezono

Nuotraukos autorius: Gemantas Kropis

Nuotraukos autorius: Gemantas Kropis

rungtynių ir kokiomis nuotaikomis gyvena komanda, kalbėjome su VHC „Šviesa“ kapitonu Valdu Drabavičiumi.

Kaip vertinate artėjančias rungtynes ir būsimus priešininkus iš Norvegijos?

Varžovas EHF Iššūkio taurės turnyro trečiajame etape laukia išties stiprus. Praėjusį sezoną šis Norvegijos rankinio klubas žaidė savo šalies taurės finale. Kiek žinome, vėliau jie turėjo kažkokių problemų, komanda truputį nukraujavo – neteko kelių žaidėjų, todėl sezono pabaigoje patyrė pralaimėjimų. Šių metų Norvegijos čempionate jiems taip pat kol kas nelabai sekasi, bet jie pralaimi tik varžybų pabaigoje – dėl apmaudžių klaidų.  Mes stebime jų rungtynes, analizuojame ir matome, kad tai aukšto lygio komanda: techniškas, pavojingas ir galingas varžovas. Vis dėlto manome, kad jei gerai pasirengsime ir būsime geros sportinės formos, tai tikrai galime namuose norvegus įveikti ir kovoti su jais išvykoje.

Ką jums ir klubui reikštų pergalė prieš norvegus ir patekimas į kitą EHF Iššūkio taurės turnyro etapą?

Kuriame savo klubo istoriją – pirmą kartą patekome į trečią šio Europos turnyro etapą, tad būtų malonu pratęsti pergalių kelią ir patekti į ketvirtą etapą. Manau, kiekvienas žaidėjas norėtų taip įsirašyti į mūsų klubo istoriją. Tai būtų didelė garbė.

Kaip komanda yra pasiruošusi šiam sezonui ir artėjančioms EHF Iššūkio taurės turnyro rungtynėms?

Pasiruošimą sezonui pradėjome dar rugpjūčio 1 d. Nors iki sezono starto nepavyko sudalyvauti visuose planuotuose draugiškuose turnyruose, manau, pasirengėme gerai. Sezono startas buvo neblogas, pasiekėme gražių pergalių, gerai pasirodėme pirmuosiuose EHF Iššūkio taurės turnyro etapuose, tik pastaruoju metu Lietuvos čempionate patyrėme porą pralaimėjimų – nusileidome HC „Vilnius“ ir Alytaus komandoms. Bet iki rungtynių su norvegais dar turime kelias varžybas, tikiuosi, kad vėl pavyks viską sustatyti į savo vietas, iškovoti pergalių ir kovai su norvegais būsime pasiruošę.

EHF Iššūkio taurės varžyboms visuomet skiriame didžiausią dėmesį. Žinoma, nenuvertiname nei Lietuvos čempionato, nei Baltijos lygos varžybų – siekiame iškovoti pergales kiekvienose rungtynėse.

O koks nusiteikimas ir mikroklimatas komandoje, artėjant tokiam svarbiam mačui?

Mūsų komandoje mikroklimatas visuomet geras. Tik po pralaimėjimų būna sunku atsigauti, juo labiau, kad pastarąsias dvi rungtynes Lietuvos čempionate pralaimėjome varžovams, kuriuos tikrai galėjome įveikti. Bet, kaip minėjau, laiko iki rungtynių su norvegais dar yra – reikia bent vienos pergalės ir, manau, vėl „užsikursime“. Tikiuosi tai padarysime jau artimiausiose rungtynėse.

Valdai, esate ir VHC „Šviesa“, ir Lietuvos rinktinės žaidėjas. Ką jums reiškia žaisti klube ir atstovauti Lietuvą?

Sunku palyginti. Žinoma, atstovauti savo šalį bet kuriam sportininkui yra garbė ir didelis pasiekimas. O VHC „Šviesa“ man suteikia geriausias galimybes sportuoti, todėl aš žaidžiu Lietuvoje, Lietuvos čempionate. Man yra malonumas žaisti už savo komandą ir atiduoti visas jėgas.

Neseniai dalyvavote VHC „Šviesa“ komandos pristatymo filmavime ir fotosesijoje – kokie įspūdžiai? Ar tai buvo pirmas kartas, kai filmavotės reklamai?

Kažką panašaus darėme ir praėjusiais metais. Kaip bebūtų gaila, rankinis Lietuvoje nėra toks populiarus kaip krepšinis ar futbolas, tad malonu, kai rankinis populiarinamas tokiais vaizdo klipais ir fotosesijomis. Kita vertus, mes nesame prie jų įpratę, todėl filmuotis ir fotografuotis mums – sunkus darbas, nors, atrodo, lyg ir nieko sunkaus nereikia daryti. Filmavimas užtruko apie 5 val., nes režisierius Jokūbas Staniulis, dėl gero kadro, vis prašė kartoti tą patį. Jei dažniau tai darytume, gal pavyktų greičiau, o dabar filmavimas vargina – lengviau mums būtų rungtynes sužaisti (juokiasi).

Ar rungtynėse su Norvegijos klubu tikitės sulaukti žiūrovų palaikymo?

Praėjusiais metais, kai žaidėme Europos taurėje buvome maloniai nustebinti, kad mūsų palaikyti susirinko gana daug žiūrovų. Tikimės, kad šįkart sirgalių bus dar daugiau. Žiūrovai yra papildoma motyvacija bet kuriam sportininkui. Jie „užveda“ dar labiau. Sirgaliai rankinyje yra aštuntas žaidėjas aikštelėje.

Mačas tarp VHC „Šviesa“ ir Norvegijos „Bodö HK“ komandų vyks lapkričio 17 d. Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje, Vilniuje. Rungtynių pradžia 19.30 val. Įėjimas nemokamas.

Straipsnį parengė: VHC „Šviesa“.

Varžybų rezultatai