VHC „Šviesos“ laukia istorinė dvikova su Bosnijos ir Hercogovinos klubu

2019-02-07

šviesa vilniusVHC „Šviesos“ rankininkai vieninteliai iš Lietuvos klubų dar tęsia pasirodymą EHF Iššūkio taurės varžybose ir yra per žingsnį nuo istorinio pasiekimo. Du etapus jau įveikę vilniečiai trečiajame etape susitiks su Bosnijos ir Hercogovinos „Borac“ klubu.

Pirmajame etape burtai vilniečiams lėmė kovą su kitu Lietuvos klubu – Kauno „Granito – Kario“ rankininkais. Dviejų rungtynių serijoje užtikrintai triumfavo vilniečiai (24:22 ir 33:26) ir žengė į kitą etapą. Ten praėjusių metų šalies vicečempionų klubas eliminavo Norvegijos „Bodo“ ekipą. Nors antrąjį mačą varžovų aikštėje vilniečiai pralaimėjo trijų įvarčių skirtumu (23:26), tačiau pirmąsias rungtynes sostinės klubas buvo laimėjęs net 12 įvarčių (35:23).

Būsimi VHC „Šviesos“ varžovai pirmajame etape nesunkiai susidorojo su oponentais iš Azerbaidženo. Bosniai pirmąsias rungtynes laimėjo 36:19, o antrąsias 33:24. Kitame etape „Borac“ susitiko su kita Bosnijos ir Hercogovinos ekipa „Polijine Hills“ ir pirmąjį mačą laimėjo minimaliai 23:22. Antrosiose rungtynėse būsimi lietuvių varžovai jau pergalę pasiekė kur kas užtikrinčiau (30:18).

VHC „Šviesa“ šį sezoną sėkmingai žaidžia ne tik EHF Iššūkio taurės varžybose, bet ir vietiniame čempionate bei Baltijos lygoje. Vilniečiai Lietuvos rankinio lygoje šiuo metu turi po lygiai taškų su Kauno „Granito – Kario“ ekipa ir dalina pirmąją – antrąją vietas. Baltijos lygoje sostinės rankininkai varžosi B grupėje ir ten po aštuonių rungtynių užima antrąją vietą.

Pirmasis mačas tarp VHC „Šviesos“ ir „Borac“ ekipų įvyks vasario 9 dieną Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje 17 val. Lygiai už savaitės ekipos dar kartą susitiks jau varžovų aikštėje. Jeigu VHC „Šviesa“ pereitų šį etapą – patektų tarp 8 geriausių EHF Iššūkio taurės ekipų, o to dar nėra pavykę padaryti nė vienai Lietuvos komandai.

Varžybų rezultatai