Vienuoliktasis Vivus.lt Lietuvos vyrų rankinio lygos turas išsiskirs „skerdynėmis“ lentelės viduryje

2017-01-27

Vienuoliktasis Vivus.lt Lietuvos vyrų rankinio lygos turas išsiskirs „skerdynėmis“ lentelės viduryje. Tarpusavyje kausis keturios ekipos, kurios pretenduoja į trečiąją poziciją reguliariajame sezone. Tuo metu lyderių laukia lengvesnis pasivaiksčiojimas ir apatinėje lentelės dalyje esančios ekipos. Šiame ture ilsėsis Utenos ekipa.

Sausio 28 d.

Varėnos „Ūla“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

„Ąžuolo“ gimnazijos sporto salė 13:00 val.varsa

Dzūkijos derbis šį kartą vyks Varėnoje. Pirmąją sezono tarpusavio dvikovą įtikinamai laimėjo čempionai 36:24. Šį kartą bus siekiama to paties tikslo išvykoje. Prastų rungtynių išvengiantys patyrę Alytaus rankininkai šiame sezone pralaimėjo tik kartą ir didesnės baimės prieš artėjančią dvikovą jausti neturėtų. Vis tik tai yra derbis, o to pamiršti negalima. Varėnos „Ūla“ nominaliai gerokai silpnesnė ekipa ir tikėtina, kad gali būti Alytiškių varžove pirmajame atkrintamųjų varžybų rate. Tačiau savojoje arenoje jie gali mesti iššūkį. Prėjusiame ture čia vargo ir „Dragūnas“, tad tikėtis lengvo pasivaikščiojimo nevertėtų. Iš kitos pusės, jėgos nėra apylygės, tad jeigu pralaimės, alytiškiai galės kaltinti tik save.

Prognozė: 20-10-70

Klaipėdos „Dragūnas“ – HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“

„Neptūno“ sporto salė 14:00 val.

Dar vienos rungtynės, kuriose yra ryškus favoritas. Namuose žaidžiantys „Dragūno“ rankininkai sieks dešimtosios iš eilės pergalės sezone. Nepanašu, kad svečiai būtų pajėgūs sutrukdyti pasiekti šį tikslą. Pirmąją tarpusavio dvikovą Panevėžyje klaipėdiečiai laimėjo 32:23. Šį kartą galima tikėtis dar lengvesnio pasivaikščiojimo. Puiki proga pailsinti lyderius ir duoti pasireikšti mažiau žaidžiantiems rankininkams. Panašu, kad „Dragūnas“ šia galimybe pasinaudos ir nė kiek nerizikuos prarasti taškų. Panevėžiečių žaidimas pastaruoju metu neteikia vilčių, kad pavyks kovoti su lygos lyderiais.

Prognozė: 70-10-20

Vilniaus HC „Vilnius“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

HC „Vilnius“ sporto salė 14:00 val.

Įdomiausios turo rungtynės laukia Vilniuje ir Kaune, kur tarpusavyje kausis ekipos, vis dar pretenduojančios į trečiąją vietą reguliaraijame sezone. Vilniuje ginklus surems didžiausia šio sezono staigmena – Šiaulių ekipa ir šeimininkai HC „Vilnius“. Praėjusiame ture Vilniaus klubas laimėjo miesto derbį. Jei šį kartą pavyktų įveikti ir būsimus svečius, būtų pasiektos dvi pergalės iš eilės prieš savo tiesioginius konkurentus dėl geriausių pozicijų. Apie šiauliečių laukiančia duobę buvo kalbama po pirmojo rato, kuomet mažai kas tikėjose, kad ekipai pavyks pasiekti tokį pat pergalių/pralaimėjimų balansą kaip ir pirmajame. Nepaisant visko, jei pavyktų svečiuose iškovoti pergalę, jie priartėtų prie geriausiųjų ketverto reguliariajame sezone. Ekipa vis dar kaunasi dėl aukščiausių pozicijų ir tikrai nėra prasčiausioje situacijoje.

Prognozė: 55-10-35

 

Kauno „Granitas-Karys“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

Kauno sporto halė 17:00 val.

granitasKlasikinė dviejų didžiausių Lietuvos miestų dvikovą šį kartą bus ir su turnyrinės lentelės atspalviu. Vilniečiams būtina pergalė, jei jie nori reguliariajame sezone prasibrauti į pirmąjį ketvertą. Šios ekipos šansai atrodo prasčiausiai kovoje dėl trečiosiso vietos, tačiau tikrai nėra beviltiški. Tokie jie taptų patyrus pralaimėjimą. Pergalės atveju kova dėl trečiosiso vietos taptų itin karšta. Vis tik „Granitas“ yra neparankus varžovas „Šviesai“. Šiemet vėl aukščiausius tikslus keliantys kauniečiai pirmajame rate patyrė tris nesėkmes. Antroje sezono stadijoje pralaimėjimų bus siekiama išvengti. Šis tikslas gali būti pasiekiamas ir gal net leis pakilti iki antrojo turnyrinės lentelės laiptelio. Pergalė prieš vilniečius būtų gera šio tikslo siekimo pradžia.

Prognozė: 60-10-30

 

Varžybų rezultatai