Vilniaus „Šviesos“ rankininkai iškovojo Baltijos lygos bronzą

2022-04-24

Baigėsi Baltijos rankinio lygos (BHL) čempionatas. Viljandyje vykusiame finaliniame ketverte medalius išsidalijo Lietuvos ir Estijos klubai.

Vilniaus Sviesa

Bronzos medalius iškovojo Lietuvos čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Kovoje dėl apdovanojimų „Šviesa“ rezultatu 37:30 (22:10) nugalėjo BHL čempiono titulą praradusį ir ketvirtoje vietoje likusį Klaipėdos „Dragūną“. Jau pirmame kėlinyje vilniečiai susikrovė net 12 įvarčių persvarą ir saugų atstumą išlaikė iki pat finalinio švilpuko.

„Patikima gynyba pirmame kėlinyje leido atitrūkti nuo varžovų ir ši persvara lėmė mūsų pergalę. Mūsų komandos gynyba neleido varžovams susikurti gerų progų, neleido mesti iš gerų padėčių ir man buvo tiesiog lengva diena ofise“, – sakė geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas „Šviesos“ vartininkas Giedrius Morkūnas. – Varžovų suolelis yra trumpesnis negu mūsų, o mes propaguojam greitą žaidimą. Todėl, kai pavyksta dažnai apsiginti, puolime gali regzti greitas atakas ir žaidime atsiranda laisvumas. Kai tai mums sekasi, sustabdyti „Šviesą“ yra tikrai sunku.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 7 įvarčius pelnęs Šarūnas Ugianskis, 6-is įmetė Eimantas Sinkevičius, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Skirmantas Plėta ir Artūras Švilpa. „Dragūno“ komandai 8 įvarčius pelnė ukrainietis Danylo Hlušakas, po 4-is įmetė Tomas Drakšas ir Benas Butkus.

Sviesa_Dragunas_3„Buvo neatpažįstama komanda. Kaip treneris ir netgi kaip žaidėjas dar nesu patyręs tokios rungtynių pradžios per visą karjerą. Tai neatleistinas ir labai nuviliantis žaidimas. Tai nepagarba žiūrovams, kurie stebėjo tik tai, kaip mes traukiam kamuolį iš tinklo. Tai nepagarba ir varžovams, kurie jau dešimtą rungtynių minutę žinojo, kad laimės. Atrodo, kad atsistojom nuo Atvelykio stalo ir atėjom žaisti, – griežtų žodžių negailėjo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis. – Labai tikiuosi, kad vyrai pasižiūrės į veidrodį ir padarys tinkamas išvadas. Mūsų žaidimas vakar vykusiame pusfinalyje ir šiandien skyrėsi kaip diena ir naktis. Turėjome labai neblogą sezoną Baltijos lygoje ir nustebinome ne vieną varžovą su tokia jauna sudėtimi patekdami į finalinį ketvertą. Tikiuosi, kad paskutinės rungtynės taps tik bloga išimtimi prieš artėjančias Lietuvos čempionato atkrintamąsias varžybas.“

Praėjusį sezoną „Dragūnas“ pirmą kartą klubo istorijoje tapo Baltijos lygos čempionu, kai finale nugalėjo „Šviesos“ ekipą.

Šiais metais estafetę iš Lietuvos klubų perėmė Estijos komandos. Finalinio ketverto šeimininkai „Viljandi“ rankininkai finale 28:21 nugalėjo Pelvos „Serviti“ komandą. „Viljandi“ Baltijos lygos čempionu tapo pirmą kartą klubo istorijoje.

Į simbolinį BHL septynetą išrinkti keturi Lietuvos klubų atstovai: vartininkas Lukas Gurskis (Kauno „Granitas-Karys“), linijos žaidėjas Martynas Lapinskas (HC „Vilnius“), kairysis pusiau kraštas Vaidas Drevinskas (HC „Vilnius“), dešinysis pusiau kraštas Nedas Buronko (Alytaus „Varsa“).

Šį sezoną Baltijos pirmenybėse žaidė 13 komandų – po penkias iš Lietuvos ir Estijos bei trys iš Latvijos.

Varžybų rezultatai