Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos turo prognozė

2016-10-07

varenaPo truputį įsibėgėjantis Lietuvos vyrų Vivus.lt rankinio lygos čempionatas žada vis įdomesnes kovas. Trečiajame ture laukia Dzūkijos derbis, o taip pat ginklus tarpusavyje surems ir Vilniaus bei Kauno ekipos. Įdomiausios rungtynės, panašu, lauks Šiauliuose. Tad principinių dvikovų netruks, o šiame ture ilsėsis HC „Utena“ rankininkai.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Varėnos „Ūla“

Alytaus sporto rūmai 14:00

Jau senokai stipriausios Dzūkijos krašto komandos vardas priklauso alytiškiams. Čempionų titulą ginantys rankininkai šioje dvikovoje tikėsis tik pergalės. Praėjusiame ture ilsėjęsi „Varsos-Strongalso“ atstovai sieks antrosios pergalės šiame sezone bei pirmą kartą pasirodys savų žiūrovų akivaizdoje. Tradiciškai gausiai šiame mieste besirenkantys žiūrovai, tikėtina, bus pasiilgę rankinio kovų ir suteiks papildomos motyvacijos šeimininkams. Tačiau svečiai iš Varėnos čia atvažiuos ne taškų dalinti. Pirmuosiuose turuose Varėnos ekipai teko kautis su vienais iš čempionato favoritų –  Kauno ir Klaipėdos klubais. Pirmosios dvi akistatos pralaimėtos. Dabar laukia sunkiausias išbandymas – mūšis su čempionais. Jei ir nepavyks iškovoti pergalės ar lygiųjų, „Ūla“ galės ramiai ruoštis artėjančioms kovoms, kurios bus gerokai lengvesnės nei pirmuosiuose trijuose turuose.

Prognozė: 75-10-15

HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“Klaipėdos „Dragūnas“

Rankinio centras 15:00

dragunasKlaipėdos rankininkai sieks antrosios pergalės šiame sezone. Per vasarą kiek nukraujavę, bet ir pasistiprinę klaipėdiečiai kol kas savo tikrojo pajėgumo pademonstruoti neturėjo galimybių. Su lygiaverčiais varžovais čempionato tvarkaraštis  kol kas nesuvedė. Praėjusiame ture namuose iškovota įtikinama pergalė prieš Varėnos klubą. Ateinančiose rungtynėse galima laukti didesnės intrigos. Panevėžiečiai namuose gali mesti iššūkį „Dragūnui“. Juolab, kad Panevėžio ekipa išsiskiria lėtu poziciniu žaidimu ir gera gynyba. „Dragūnas“ – visiška priešingybė. Jei pavyks panevėžiečiams primesti savo žaidimo stilių, gali būti „karštoka“. Vis tik Klaipėdos ekipa atrodo stipresnė už būsimus šeimininkus. Pastariesiems, norint iškovoti pergalę, teks laukti fortūnos šypsnio ar tikėtis juodos „Dragūno“ dienos. Iš kitos pusės, nurašyti Panevėžio klubo tikrai negalime. „Dragūnas“ šiame sezone kol kas dar nieko neįrodė.

Prognozė: 25-10-65

Vilniaus VHC „Šviesa“Kauno „Granitas-Karys“

LEU salė 16:00

Vilniaus ir Kauno klubų dvikova šį kartą vyks sostinėje. VHC „Šviesa“ kubas kol kas šiame sezone nebuvo palikęs gimtojo miesto. Praėjusiame ture teko kautis miesto derbyje su HC „Vilnius“ ekipa ir pavyko įrodyti savo pranašumą. Įvertinus tai, kad iki tobulų rungtynių buvo toli, aiškėja, kad „Šviesos“ rezervai yra didžiuliai. Geras emocinis užtaisas leis nusiteikti kovai su „Granitu-Kariu“. Kauniečiai, savo ruožtu, kol kas žaidžia užtikrintai. Su sezono pradžios sindromais kovojantys rankininkai po truputį įsivažiuoja. Nominaliai tai stipresnė komanda, bet LEU sporto salėje turėtu išvysti bekompromisę kovą dėl pergalės.

Prognozė: 30-10-60

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“Vilniaus HC „Vilnius“

Sporto rūmai 14:00

Be jokios abejonės ant popieriaus tai yra įdomiausios rungtynės, kurios savo intriga turėtų lenkti mūšį Vilniuje. Nominaliai kiek silpnesni šiauliečiai žaidžia namuose, o tai turėtų aplyginti ekipų pajėgumą. Prisiminus ir praėjusių metų atkrintamąsias kovas, kuriose būtent vilniečiai eliminavo saulės miesto atstovus iš tolimesnės kovos, darosi aišku, kad Šiaulių sporto rūmuose bus karšta. Prie viso to galime pridėti puikų šiauliečių startą, kurie kol kas žengia be pralaimėjimų. HC „Vilnius“ sieks reabilituotis dėl nesėkmės sostinės derbyje. Komanda, kuri šiemet nusiteikusi kovoti dėl medalių, neturėtų sau leisti pralaimėti du kartus iš eilės. Staigmena šiose rungtynėse galima būtų vadinti ne vienos ar kitos ekipos pergalę, o bent 4 įvarčių skirtumą pasibaigus rungtynėms. Pastarosios turėtų būti itin įtemptos ir kovingos.

 

Prognozė: 40-15-45

 

Varžybų rezultatai