„VIVUS.LT“ LYGOS STARTAS SU PAKITUSIAIS KLUBŲ VEIDAIS

2017-09-22

Savaitės pradžioje turėjote galimybę stebėti pirmąsias šio sezono Vivus.lt vyrų rankinio lygos kovas. Oficialus startas yra šiandien, tad žvilgtelkime į komandas ir jų pokyčius tarpsezoniu.

dragunas čempionai

Klaipėdos “Dragūnas“

Praeitų metų Lietuvos čempionams pavyko išlaikyti visus pagrindinius savo žaidėjus – Lietuvos nacionalinės ir jaunimo rinktinių narius. Klaipėdą paliko klubo vidutiniokai M.Meškauskas ir L.Jurys, kurie rungtyniaus Vokietijos žemesnių lygų klubuose. Tačiau atvykę nacionalinės rinktinės debiutantas L.Palevičius bei jaunimo rinktinės narys L.Vanagas sustiprino komandą. Kokio lygio legionierius E.Ignatenko, galėsime įvertinti tik prasidėjus sezonui. Tai nėra žinomas žaidėjas. Įvertinus šiuos pokyčius, drąsiai galima teigti, kad „Dragūno“ komanda sutiprėjo ir jų tikslai bus tik aukščiausi.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Lukas Juškėnas, Lukas Simėnas, Gintaras Cibulskis, Benas Vaicekauskas, Laurynas Palevičius

Išvyko: Mindaugas Meškauskas (HSG Wagenfeld/Wetschen; Vokietija), Lukas Jurys (HSG Exten-Rinteln; Vokietija)

Atvyko:  Laurynas Palevičius (HSG Barnstorf/Diepholz; Vokietija), Lukas Vanagas (Panevėžio „R.S. sporto gimnazija-KKSC-Grifas“), Ernest Ignatenko (Almalyk AGMK; Uzbekija)

 

Pokytis: sustiprėjo (+)

 

 

Alytaus „Varsa-Stronglasas“

Pareitų metų vicečempionai šiemet stengėsi išsaugoti sudėtį, tačiau komandą paliko L.Feoktisovas, o papildė tik jaunieji Alytaus sporto centro auklėtiniai. Alytaus vyresnio amžiaus žaidėjams kuo toliau, tuo sunkiau bus išlaikyti gerą sportinę formą, todėl komandos pajėgumas, bent jau sezono pradžioje, sumažės. Ekipos pagrindą sudaro žaidėjai, kurie jau visiškai subrendę kaip rankininkai ir daugiau netobulėja. Ekipą papildęs jaunimas privalo sėkmingai įsilieti į žaidimą ir pradėti kartų kaitą, kurią pavadinti natūralia būtų sunku. Tai turėjo įvykti gerokai anksčiau. Komandai verkiant reikia “šviežio kraujo” ir naujų “ginklų”. Šiai minutei pusfinalis atrodo neblogas rezultatas alytiškiams.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Žygimantas Micevičius, Aurelijus Sabonis, Remigius Čepulis, Gintautas Adamkevičius, Robertas Paužuolis, Rytis Cypkus.

Išvyko: Lukas Feoktisovas (Kauno „Granitas-Karys“)

Atvyko:  Ridas Čeginskas, Edvinas Grėbliūnas, Tautvydas Petrušauskas, Arnas Lubauskas (visi Alytaus SRC)

 

Pokytis: ­susilpnėjo (-)

 

RK "Varsos" nuotrauka

RK „Varsos“ nuotrauka

 

Kauno „Granitas-Karys“

Kauniečiai jau kelis metus iš eilės išlaiko pagrindinius žaidėjus ir stiprinasi perspektyviu jaunimu. Vis tik tituluočiausiam Lietuvos klubui jau keli metai iš eilės taip ir nepavyksta užkopti ant aukštesnio nei bronzinio laiptelio. Gal šiame sezone Kaune tarp klubų atsiradusi konkurencija paskatins legendinį „Granitą“ pajudėti į priekį ir žengti tą lemiamą žingsnį į finalą? Juolab ekipos papildymas dar labiau pailginą “suolą”, o tai turėtų leisti išvengti duobių sezono metu.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Vaidas Drevinskas, Mindaugas Urbonas, Modestas Štarolis

Išvyko: Aurimas Petravičius (Vilniaus HC „Amber“)

Atvyko:  Tomas Valiulis (VHC „Šviesa“), Tomas Švelpa (FRK „Atletas“), Lukas Feoktisovas (Alytaus „Varsa-Stronglasas“)

 

Pokytis: ­sustiprėjo (+)

 

 

Vilniaus VHC „Šviesa“

Tarpsezonyje vilniečiai dėjo daug pastangų, kad surinktų pajėgesnę sudėtį nei pernai. Jau dveji metai komanda negali džiaugti medaliais, todėl šiemet VHC „Šviesa“ surinko itin daug žadantį kolektyvą. Iš užsienio grįžo T.Bernatavičius, R.Ramūnis, atvyko jaunimo rinktinės nariai iš Utenos ir Šiaulių. Prisiminus praėjusių metų rezultatą (4 vieta), šiemet vilniečiai turi taikytis tik į medalius ir ne bet kokius.

valdas

Pagrindiniai žaidėjai: Valdas Drabavičius, Tomas Bernatavičius, Artūras Švilpa

Išvyko: Tomas Valiulis (Kauno „Granitas-Karys“), Lukas Ragelis (HC „Vilnius“)

Atvyko:  Tomas Bernatavičius (Hurry up; Olandija), Matas Mecelica (HC „Utena“), Rosvaldas Ramūnis (HSG Exten-Rinteln; Vokietija), Kristupas Goštautas (Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“)

 

Pokytis: itin sustiprėjo (++)

 

 

Vilniaus HC „Vilnius“

 

HC „Vilnius“ kaip visada sezoną pradeda su ambicijomis patekti tarp keturių geriausių. Šiemet pretendentų į ketvertą kaip niekad daug ir tai HC “Vilniaus” galimybes padaro ribotas. Vis tik tai, kad ekipa nebus priskiriama prie favoritų kovoje dėl ketvertuko, gali leisti jai atsiskleisti. Komanda subrendusi, o atvykę žaidėjai praplėtė jos galimybes ir gynyboje ir puolime. Komanda pasidarė universalesnė ir tą jau įrodė supertaurės kovoje su “Dragūnu”.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Petras Raupėnas, Karolis Antonovičius, Šarūnas Sakalauskas

Išvyko: Maksim Lapitski (Baltarusija), Andrius Kliorė (Švedija), Mindaugas Agurkis (HC „Molėtai“), Benas Paulius Linkevičius (Panevėžio „R.S. sporto gimnazija-KKSC-Grifas“), Paulius Verbickas, Domantas Čiuplinskas, Tomas Smalakys (visi nebežais)

Atvyko:  Šarūnas Sakalauskas (HIT Innsbruck; Austrija), Domantas Pukas (Panevėžio „R.S. sporto gimnazija-KKSC-Grifas“), Lukas Ragelis (VHC „Šviesa“)

 

Pokytis:  sustiprėjo (+)

 

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

 

Tradicinis sezonas Šiaulių ekipai. Jokių skambių praradimų ar atradimų. Ekipoje vyksta natūrali kaita, kuri neturėtų keisti nei jos braižo, nei rezultatų. Pagrindinis šiauliečių ginklas ir toliau lieka tinkamai nepasiruošusių varžovų medžioklė. Patekimas į šešetuką būtų puikus rezultatas šiai ekipai.

Pagrindiniai žaidėjai: Aivaras Budrys

Išvyko: Kristupas Goštautas (VHC „Šviesa“)

Atvyko:  Eligijus Baranauskas (Pasvalio „Rankininkas“), Rokas Radavičius, Ugnius Ivanovas (abu SM „Dubysa“)

 

Pokytis: ekipos lygis išliko toks pat (0)

 

 

Varėnos „Ūla“

 

Į ekipą sugrįžęs Deivas Eidukonis turėjo pakelti ekipą į kitą lygį. Tačiau praradimai taip pat ryškūs, tad jei lygintume su praėjusiu sezonu, ekipos pajėgumas nepasikeitė. Tuo metu rezultatai gali pasikeisti ženkliai. Jei pirmosiose keliose sezono rungtynėse ekipa sužais sėkmingai bei varžovams primins jau keletą metų primirštą namų aikštelės jėgą, Varėnoje taškus turėtų barstyti ir nominaliai stipresnės komandos. Ekipą papildęs vietinis jaunimas žaisti gaus nemažai ir turėtų tobulėti akyse. Sezono pabaigoje “Ūla” gali tapti dar grėsmingesne komanda. Juolab, kad jaunimas augintas tame pačiame klube ir laiko adaptuotis prie komandos stiliaus nereikės.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Deivas Eidukonis, Gražvydas Sereičikas

Išvyko: Laurynas Petrušis (Hurry up; Olandija), Žygimantas Grigėnas (baigė karjerą), Aivaras Lysenko (HSG Exten-Rinteln; Vokietija)

Atvyko:  Deivas Eidukonis (TB Kenzingen; Vokietija), Klaidas Stoškus, Lukas Sužiedėlis, Aurimas Dobravolskas, Mantas Seričikas, Ervinas Valiukevičius, Rolandas Bliznevič, Taurintas Markiavičius, Tomas Valentukevičius, Myklas Baliūnas (visi Varėnos SC)

 

Pokytis: ekipos lygis išliko toks pat (0)

 

 

Utenos HC „Utena“

 

Uteniškiai sieks nelikti paskutiniais ir patekti į atkrintamąsias. Vis tik tai padaryti lengva nebus. Tačiau ekipa verta pagarbos už nuolatinį darbą su jaunimu, kuris laikas nuo laiko papildo kitus Lietuvos klubus bei jaunimo rinktines. Gilias rankinio tradicijas turinčiame krašte atsiras naujų talentų, kurie turėtų įsilieti į ekipos žaidimą ir įnešti naujų vėjų.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Arūnas Urbonas, Šarūnas Šeduikis, Simonas Mecelica

Išvyko: Matas Mecelica (VHC „Šviesa“)

Atvyko:  Ernestas Nikitinas (Panevėžio „R.S. sporto gimnazija-KKSC-Grifas“), Mantas Dronga, Domantas Trinkūnas (abu Utenos DSC)

 

Pokytis: ekipos lygis išliko toks pat (0)

 

 

Kauno KTU

 

Jau praėjusiais metais taurės rungtynėse ekipa vos “nedavė į skudurus” “Dragūnui”. Ir nors tada viską buvo galima nurašyti varžovų neįvertinimui, savo potencialą ekipa parodė. Patekę į stipriausiųjų ešeloną “KTU” gerokai pasistiprino ir tikrai neturėtų pasimesti lygoje. Ekipos patekimas į pusfinalį nebūtų staigmena. Vis tik tai komanda, kurioje labai daug naujokų ir iš jų visų dar reikai sulipdyti vieną darnų mechanizmą. Sezono pradžia turėtų būti kiek sunkesnė, tačiau vėliau komanda įsibėgės ir tiesiogine ir netiesiogine prasme. Greičiausiai tai bus ekipa kuri dėl rezultatyviausios titulo konkuruos su “Dragūnu” ir “Šviesa”.

 

Pagrindiniai žaidėjai: Karolis Jankauskas, Ignas Grigas, Arminas Stankūnas, Vilius Juozaitis

Išvyko: Mindaugas Mažeika, Juozas Liesionis (nebežais)

Atvyko: Vilius Juozaitis (TuS Helmlingen; Vokietija), Arminas Stankūnas, Deividas Jovaišas (abu Kauno raj. SM), Ignotas Vazinskas, Artūras Butkus, Martynas Stumbra (visi Tauragės „Šiltaura-SM“), Matas Mačulaitis (Klaipėdos SC „Viesulas“), Ernestas Milius (Alytaus „Varsa-Stronglasas“)

 

Pokytis: itin sustiprėjo (+++)

ktu 1 vieta

Į ką verta atkreipti dėmesį sezono metu:

  • Alytaus klubo žaidėjų rotacija. Sezono pabaigoje svarbu išlaikyti žaidėjus kaip įmanoma šviežesnius. Lyderiai neatlaikys rungtyniaudami kiekviename ture po 45 minutes.
  • “Šviesos” ir “KTU” mūšiai turėtų būti rezultatyviausi lygoje.
  • “Dragūno” žaidimo stiliai prieš skirtingus varžovus. Silnesnius apibėginės, stipresnius bandys įklampinti į jiems neparankų rankinį.
  • Kokia susiformuos Kauno derbių praktika ir santykiai tarp ekipų?
  • Ar patirs “Dragūnas” bent vieną nesėkmę reguliariajame sezone?
  • Ar D. Eidukonis taps rezultatyviausiu lygoje?
  • Kiek jaunųjų talentų išvyks į pajėgesnius užsienio klubus?
  • HC “Vilniaus” žaidimas namuose su favoritais. Kiek iš jų kris Vilniečių tvirtovėje?
Varžybų rezultatai