„Vivus.lt“ rankinio lygoje – atkrintamųjų startas

2018-04-10

Prasidedančios „Vivus.lt“ Lietuvos vyrų rankinio lygos atkrintamosios kovos vienose arenose žada intriguojančias akistatas, kitose – lyderių turėtų laukti lengvi pasivaikščiojimai. Nereikia pamiršti, kad pasiekta sezono stadija, kuomet rungtynės nebegali baigtis lygiosiomis.

Balandžio 14 d.

Klaipėdos „Dragūnas“ – Varėnos „Ūla“

Neptūno sporto salė 14:00 val.

dragis2Stipriausia sezono ekipa susitinka su ekipa, kuri kvalifikavosi į atkrintamąsias kaip silpniausia. Viso sezono eigoje Varėnos rankininkai iškovojo tris taškus. Visus juos prieš lygos autsaiderius iš Utenos. Tai  nenuteikia optimistiškai ir Varėnos klubo atstovai tą puikiai supranta. Sunku įsivaizduoti scenarijų, pagal kurį Varėnos ekipa sugebėtų iškovoti bent vieną pergalę. Visas dėmesys mūšyje su klaipėdiečiais bus nukreiptas į antrąsias rungtynes namuose. Ten galima tikėtis atkaklesnės kovos. Pirmąjį mūšį Klaipėdoje be didesnių problemų turėtų laimėti klaipėdiečiai, kurie turės galimybę rotuoti savo žaidėjus ir ilsinti juos prieš svarbesnes kovas ateityje. Abi tarpusavio dvikovas reguliariajame sezone nesunkiai laimėjo būsimų rungtynių favoritai.

Prognozė: 95-5

Kauno „Granitas-Karys“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

LSMU VA 17:00 val.

granitas garliavaDar viena pora, kurioje turime aiškų favoritą. Kauniečiai Šiaulių klubą įveikė abu kartus reguliariajame sezone. Vis tik, nerimo ženklų prieš šią dvikovą turėtų būti. Visų pirma, šiauliečiai šiemet ne kartą kibo į atlapus favoritams ir be kovos nepasiduos. Tad laukia pakankamai varginančios rungtynės. Kitas dalykas – ilgai be pralaimėjimų reguliariajame sezone žygiavę kauniečiai jo pabaigoje patyrė keletą nesėkmių iš eilės, o sezoną baigė lygiosiomis su KTU. Ilgas suolas ir patirtis leidžia manyti, kad ši duobė bus įveikta ketvirtfinalio barjero metu. Vis tik norint tinkamai nusiteikti pusfinalio kovoms, reikia užtikrintų pergalių ir trumpos serijos prieš šiauliečius. Kauno ekipa yra favoritai ir savo statusą turėtų įrodyti. Jų pergalių ryškumas bus labai geras indikatorius, kuris parodys ar ekipa šioje sezono stadijoje vis dar yra ta pati, kuri traiškė varžovus sezono eigoje.

Prognozė: 85-15

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Vilniaus HC „Vilnius“

LEU sporto salė 14:00 val.

hcv playoffŠiame sezone „Šviesa“ įrodinėja, kad šiemet yra Vilniaus komanda numeris vienas. Tarpusavio dvikovose HC „Vilniaus“ klubas įveiktas abu kartus. Tačiau šioje serijoje žavesio įneša derbio faktorius. HC „Vilnius“ sezono pabaigoje buvo aiškiai nusitaikęs į šeštąją poziciją, kurią užimti didesnio vargo nebuvo. Tai reiškia, kad ekipa galėjo kiek pailsinti savo lyderius, kurių nėra daug. Šiemet trumpu suolu pasižyminčiam klubui pakankami energijos ištekliai itin svarbūs. Mintyse nubraukę praėjusį reguliarųjų sezoną, HC „Vilnius“ gali kibti į atlapus „Šviesai“. Pastarieji turėtų iškovoti pergalę pirmose rungtynėse, tačiau bet koks slystelėjimas ar nesusikaupimas gali būti pražūtingas.

Prognozė: 75:25

 

Balandžio 15 d.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – KTU

Alyataus sporto rūmai 14:00 val.

KTU pergalėBe jokios abejonės tai pati įdomiausia pora. Ne tik dėl to, kad tarpusavyje kausis reguliaraus sezono lentelės kaimynai, bet nereikia pamiršti ir tarpusavio dvikovų istorijos bei ekipų sportinės formos. Pirmąją sezono dvikovą gana sunkai išvykoje laimėjo alytiškiai, o tą pralaimėjimą KTU gali nurašyti patirties stokai ir debiutui lygoje. Antrojoje dvikovoje išvykoje pergalę jau šventė KTU. Tuomet alytiškių gretose nežaidė Ž. Micevičius. Tad ir Alytaus ekipa turi rezervų. Pridėjus tai, kad abi ekipos sezono pabaigoje įgavo neblogą sportinę formą, gauname intriguojančią ketvirtfinalio porą. Pirmoji dvikova bus be galo svarbi, o jos metu vienas iš klubų įgaus svarų pranašumą. Jis negarantuos pergalės serijoje, bet žingsnis link to bus žengtas labai stiprus. Tai bus KTU debiutas atkrintamosiose, o Alytaus ekipa žino kaip reikia žaisti svarbiausias sezono rungtynes. Jie nežymūs favoritai.

Prognozė: 60-40

Varžybų rezultatai