„Vivus.lt“ rankinio lygoje – atsakomieji pusfinalių susitikimai

2018-05-01

Lietuvos Vivus.lt vyrų rankinio lygoje laukia antrosios pusfinalių dvikovos. Pirmosiose favoritai įrodė savo pranašumą, tačiau šį kartą serijos keliasi į pralaimėjusių ekipų arenas.

Abi pirmosios rungtynės iš esmės turėjo ryškių bendrų bruožų – favoritai nuo pirmųjų minučių susikrovė persvarą ir „saugiai“ pabaigė rungtynes. Nugalėtojų treneriai galėjo turėti šiokių tokių priekaištų dėl atsipalaidavimo antroje rungtynių dalyje, tačiau didesnių problemų nebuvo prisidaryta, varžovai „koviniu“ atstumu neprileisti, o pasiektas rezultatas tenkino Klaipėdos ir Kauno ekipas. Dabar rungtynės keliasi į varžovų arenas, kur nominaliai turėtų būti sunkiau. Tačiau abu favoritai neturi namų komandos statuso ir išvykose žaidžia lygiai taip pat užtikrintai kaip ir namuose. Tai prastas ženklas serijoje pralaiminčioms ekipoms.

Kauno „KTU“ – Klaipėdos „Dragūnas“

eyebe stankūnasPirmosiose rungtynėse užfiksuota klaipėdiečių pergalė rezultatu 36-29. Kaip jau tapo įprasta, varžovų vartams grasino visa uostamiesčio ekipa, o prieš rungtynes atspėti tos dienos lyderius itin sunku. Kauno ekipoje lyderiai tie patys kaip ir reguliariajame sezone. Nors jų įvarčių kraitis solidus, to neužtenka kovoje su „Dragūnu“. Tai ką akcentavome prieš šią seriją, tenka pakartoti dar kartą – „Dragūnas“ per stiprus varžovas kauniečiams, be to, „KTU“ yra ir palanki ekipa klaipėdiečiams. Didžiausi šio sezono triukšmadariai turėtų vis tik keliauti į mažąjį finalą ir ten rimtai pakovoti dėl bronzos. Rungtynės gali būti kiek įtemptesnės nei pirmosios, tačiau jų likimas nesispręs paskutinėmis sekundėmis. Jeigu „Dragūnas“ rungtynes pradės su tokiu pat nusiteikimu kaip ir Klaipėdoje – kauniečių mintys greitai gali pasisukti apie mažąją finalą.

Prognozė: 25:75

Vilniaus „Šviesa“ – Kauno „Granitas-Karys“

31655534_1685189078203023_3031941959708049408_nŠiemet „Granitas-Karys“ yra itin arti to, kad sugrįžtų į didįjį finalą. Visi koziriai jų rankose, o pirmos rungtynės daug klausimų nekėlė – 32:26. Antrosiose lengviau nebus, tačiau vargu ar kauniečiai nerimauja prieš išvyką į sostinę. Nors asmeninė abiejų ekipų lyderių Mindaugo Urbono ir Valdo Drabavičiaus dvikova išties stulbinanti – pirmose rungtynėse abu pelnė po 12 įvarčių – pagalbininkų sąrašas skiriasi iš esmės. O tai ir yra pagrindinis ekipų lygio skirtumas. Gerokai ilgesnis ir svarbiausia lygesnis kauniečių suolas leidžia surasti optimalią sudėtį kiekvienoms rungtynėms, tuo metu vilniečiams tenka ieškoti savų lyderių iš kiek mažesnio žaidėjų pasirinkimo. Jei „Šviesa“ nori pratęsti seriją, reikia itin gerų rungtynių. Kauno ekipa tikėsis „Šviesos“, kuri priremta prie sienos, žūtbūtinio bandymo išgyventi šioje serijoje. Vis tik panašu, kad patirties ir meistriškumo pranašumą turintys kauniečiai pabaigs seriją Vilniuje. Kauniečiai turės įrodyti, jog jie nebėra ta ekipa, kuri subyra atėjus lemiamoms kovoms.

Prognozės: 35-65

Varžybų rezultatai