Vivus.lt rankinio lygoje – favoritų pergalės

2015-10-31

Šeštadienį prasidėjo penktasis turas Vivus.lt rankinio lygoje. Šiame ture netrūko ir derbių, ir intriguojančių dvikovų.

Dzūkijos derbyje – čempionato lyderių pergalė

Varėnos „Ūlos“ rankininkai priėmė vienus čempionato lyderių Alytaus „Almeida – Stronglaso“ komandą. Labiau patyrę ir aukštesnę vietą čempionate užimantys svečiai įrodė savo pranašumą 25:30 (9 : 13).

Aikštelės šeimininkus į priekį vedė Kęstutis Ikasala įmetęs 10 įvarčių, 7 (2 iš 7 m.) – pridėjo Deivas Eidukonis.

Alytiškių gretose Aurelijus Sabonis pelnė 10 įvarčių, Gintautas Adamkevičius pridėjo 8 (1).

Pirma šiauliečių pergalė

Šiaulių „SM Dubysa – Gubernija“ susitiko su Utenos HC „Utena“. Praėjusį turą laimėję uteniškiai atvyko į Šiaulius pratęsti sėkmingos čempionato atkarpos, tačiau aikštelės šeimininkai turėjo kitokių minčių ir sutriuškino oponentus 41:29 (25:11).

Kaip ir įprasta šiauliečius į priekį vedė Mindaugas Nakvosas ir Gabrielius Virbauskas atitinkamai pelnę 10 ir 9 įvarčius.

Uteniškių gretose Šarūnas Šeduikis pelnė 13 (1), Karolis Antanavičius – 7 (1).

Artūras Strupas (Šiaulių „SM Dubysa – Gubernija“ žaidėjas): rungtynes pradėjome rimtai nusiteikę, greitai įgijome pranašumą kurį nesunkiai išlaikėme iki rungtynių pabaigos.

Andrius Katinas (HC „Utena“ žaidėjas): rungtynių pradžioje daug klydome tiek puolime, tiek gynyboje, varžovai tuo pasinaudoję greitomis atakomis pelnė daug lengvų įvarčių ir atitrūko. Antrame kėlinyje priartėti nebepavyko.

Po šios pergalės šiauliečiai aplenkė uteniškius ir Varėnos „Ūlos“ komandą turnyro lentelėje.

Vilniuje- HC „Vilnius“ apgynė savo tvirtovę

Vilniuje HC „Vilnius“ ir VHC „Šviesa“ stojo akis į akį pirmą kartą šį sezoną oficialiose rungtynėse. Nors rungtynių  pradžioje į priekį įsiveržė formalūs „svečiai“ „Šviesos“ vyrai rezultatu 0:3, tačiau HC „Vilnius“ sugebėjo mobilizuotis ir jau 11 minutę pirmavo 7:4. Visas rungtynes pirmavę aikštės šeimininkai rezultatu 27:23 (12:9) įveikė savo oponentus.

Nugalėtojų gretose Martynas Žala pelnė 8(2) įvarčius, Marius Panavas pridėjo 7.

Pralaimėjusiems nepakako Valdo Drabavičiaus pelnytų 10(1) įvarčių, jam geriausiai talkino Simas Stankevičius- 6 įvarčiai.

Martynas Žala (HC „Vilnius“ komandos žaidėjas): derbis visada būna atkalus, nors mes šiais metais „ant popieriaus“ atrodome stipresni, bet tai reikia įrodyti aikštelėje. Pradžioje gerai „užbėgome“, buvo lengviau, bet vėliau patekome į keletą duobių, tačiau atsirado žaidėjų, kurie įmetė įvarčius. Taip pat mums padėjo greitas puolimas bei 7 metrų baudiniai, nors pora prametėme vėliau pataikėme ir viskas baigėsi gerai.“

Valdas Drabavičius (VHC „Šviesa“ komandos žaidėjas): „Šiandien niekas nesisekė, tik vartai padėjo, tiesiog patys neapsigynėme ir puolime buvo baisu, nes praradus tiek kamuolių neįmanoma laimėti.  Taip pat gal kažkiek nuovargis turėjo įtakos rezultatui, trūko ir metimų nuo 9 metrų, niekas aštriai nežaidė, bėgiojome ratais, jeigu ne vartai būtų buvę dar blogiau. Derbis yra derbis, visada varžybos nebūna lengvos nei vienai komandai, praėjusiais metai buvo tradicija, kad visada laimėdavo išvykos komanda, šiemet gal bus kitaip, atsirevanšuosim namuose.“

Debiutantai įsibėgėjo – trečioji pergalė iš eilės

Panevėžio HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ įsibėgėjo ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. Šiandien jų varžovai iš Pasvalio „Rankininkas – SM“ turėjo pripažinti panevėžiečių pranašumą rezultatu 29:19 (16:5).

Panevėžio ekipoje Deivydas Miškinis ir Petras Očikas pelnė po 6 įvarčius, Arūnas Valansevičius įmetė 5.

Pralaimėjusiems Karolis Gražinis pelnė 4 įvarčius, po 3 – Mantas Paliulis ir Eligijus Baranauskas.

„Dragūnas“ nesustoja, nukautas „Granitas – Gaja – Karys“

Kauno „Granitas – Gaja – Karys“ laimėjęs trečiadienį prieš HC „Vilniaus“ ekipą svečiuose, šiandien laikė dar rimtesnį egzaminą. Jų varžovai praėjusių metų čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Pakartoti trečiadienio rungtynių scenarijaus aikštelės šeimininkams nepavyko ir teko pripažinti klaipėdiečių pranašumą 23:28 (8:12)

Kauniečius gelbėti šiame mače bandė Paulius Šarkauskas pelnęs 8 (3) įvarčius, 7 pridėjo Paulius Orlovskis. „Dragūno“ ekipai pavyko neutralizuoti pagrindinį kauniečių atakų lyderį Vaidą Drevinską.

Klaipėdiečiams  Mindaugas Dumčius įmetė 9 įvarčius, Igor Kopyshynskyi pelnė 5 (2).

Varžybų rezultatai