Vokietijos čempionate pergales iškovojo abi lietuvių komandos

2023-06-06

Vokietijos rankinio čempionato 32 turas buvo sėkmingas abiems komandoms, kuriose rungtyniauja lietuviai. Į aštuntą vietą pakilo „Melsungen“ komanda su Aidenu Malašinsku. „Melsungen“ rankininkai išvykoje 27:25 įveikė „Wetzlar“ ekipą. A. Malašinskas įvarčiais nepasižymėjo.

Aidenas Malasinskas_Melsungen_2

Penkioliktoje vietoje esantis „Stuttgart“ klubas su Jonu Truchanovičiumi, savo aikštelėje 31:30 palaužė „Gummerbach“ ekipos pasipriešinimą. J. Truchanovičius prie pergalės pridėjo 3 įvarčius ir 2 rezultatyvius perdavimus.

Jonas Truchanovicius_Stuttgart_2

Iki Vokietijos čempionato pabaigos lieka 2 turai. Priešpaskutiniame ture „Melsungen“ trečiadienį priims autsaiderę „Ham-Westfalen“ komandą, o „Stuttgart“ ketvirtadienį svečiuose rungtyniaus su antroje vietoje esančiu čempionu „Magdeburg“ klubu. „Bundeslygos“ sezonas baigsis birželio 11 dieną.

Antrojoje „Bundeslygoje“ laimėjo tik viena lietuvio komanda

Antrosios Vokietijos lygos priešpaskutiniame ture pergalę šventė tik viena „lietuviška“ komanda iš penkių. „N-Lubbecke“ komanda su Benu Petreikiu namuose minimaliu skirtumu 30:29 įveikė tarp autsaiderių esantį „Konstanz“ klubą. B. Petreikis pelnė 2 įvarčius. Penktoje vietoje esantis „N-Lubbecke“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, tačiau jau anksčiau prarado viltis po metų pertraukos grįžti į aukščiausiąją Vokietijos lygą.

Jau penkerių rungtynių iš eilės negali laimėti 14-oje vietoje esantis „Grosswallstadt“ su Povilu Babarsku. „Grosswallstadt“ išvykoje 30:32 pralaimėjo „Bietigheim“ septynetui. P. Babarskas pelnė įvartį.

16-ą vietą užimantis Dresdeno „Elbflorenz“ su Mindaugu Dumčium svečiuose 25:34 neprilygo dėl kelialapio į aukščiausią lygą kovojančiam „Dessauer“. M. Dumčius pelnė 2 įvarčius ir atliko net 5 rezultatyvius perdavimus. Pagal rezultatyvius perdavimus M. Dumčius užima 11 vietą visoje lygoje. Nuo geriausiųjų dešimtuko lietuvį skiria vos vienas rezultatyvus perdavimas.

Laipteliu žemiau 17-oje vietoje esantys Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižės „Motor“ rankininkai savo aikštelėje Diuseldorfe 29:35 pralaimėjo „Coburg“ ekipai. Po šių rungtynių „Motor“ komanda atsisveikino su laikinaisiais namais šį sezoną buvusiu Diuseldorfu, nes paskutines sezono rungtynes žais svečiuose.

Motor

Priešpaskutinėje 19-oje pozicijoje esantis ir vilčių išlikti antrojoje „Bundeslygoje“ jau neturintis Rostoko „Empor“ su Romu Aukštikalniu namuose minimaliu skirtumu 34:35 pralaimėjo „Lubeck-Schwartau“ klubui. R. Aukštikalnis pelnė 2 įvarčius. Paskutinis antrosios lygos turas vyks birželio 7 dieną.

Baigėsi Ispanijos čempionatas

Ispanijos „Asobal“ lygos sezoną pergale baigė „Benidorm“ komanda su Rolandu Bernatoniu. „Benidorm“ namuose 33:27 nugalėjo „Anaitasuna“ ekipą. R. Bernatonis nugalėtojams pelnė įvartį. Galutinėje rikiuotėje „Benidorm“ liko devintoje vietoje.

Rolandas Bernatonis_Benidorm_Anaitasuna

„Galėjome užimti aukštesnę vietą. Išbarstėme nemažai taškų tose rungtynėse, kur turėjome laimėti. Komandą labai persekiojo traumos. Gal tik kelerias rungtynes per visą sezoną sužaidėme pilna sudėtimi, – rankinis.lt sakė į Ispanijos čempionatą po ketverių metų pertraukos Vengrijoje sugrįžęs 36-erių metų R. Bernatonis. – Man asmeniškai sezonas buvo neblogas. Norėjosi gauti daugiau žaidimo minučių, bet sezono pradžioje reikėjo prisitaikyti prie naujos žaidimo sistemos, vėliau įsibėgėti trukdė trauma.“

Ispanijos čempionate per 23 rungtynes R. Bernatonis pelnė 42 įvarčius.

Jau anksčiau Ispanijos čempionatą septintoje vietoje baigė Leono „Ademar“ komanda, kurioje žaidė broliai Deividas ir Gabrielius Virbauskai. D. Virbauskas sužaidė visas 30 rungtynių ir per jas pelnė 83 įvarčius. G. Virbauskas per 19 rungtynių surinko 27 įvarčius.

Ispanijos čempione tapo visas 30-imt pergalių iškovojusi „Barcelona“. Per visą istoriją „Barcelona“ titulą laimėjo jau 30-ą kartą ir 13-ą kartą iš eilės.

Prancūzijos čempionate liko vienas turas

Prancūzijos „Starligue“ pirmenybėse „Aix“ komanda su Gerdu Babarsku išvykoje 24:32 pralaimėjo antroje vietoje esančiam „Montpellier“ klubui. G. Babarskas pelnė 2 įvarčius. „Aix“ užima 8 vietą. Paskutiniame ture trečiadienį „Aix“ namuose susitiks su čempiono titulą jau užsitikrinusiu „Paris Saint-Germain“ klubu. Kovoje su čempionais G. Babarskas negalės padėti „Aix“ komandai, nes dėl tėvo – legendinio Kauno „Granito“ rankininko Valiaus Babarsko mirties – buvo priverstas grįžti į Lietuvą.

Gerdas Babarskas_Aix

Paskutinis turas bus lemiamas dėl išlikimo kovojančiai „Istres“ komandai, kurioje rungtyniauja Lukas Simėnas. Priešpaskutinę 15-ą vietą užimantys „Istres“ rankininkai privalo namuose įveikti penktoje pozicijoje esančią „Nimes“ ekipą, kuriai paskutinis turas jau nieko nelems. Be to, lietuvio komandai dar reikia sulaukti palankaus pagrindinių varžovų rezultato.

Varžybų rezultatai