Vyrų rinktinė – nukraujavusi, bet nusiteikusi kovingai

2015-04-28

Balandžio 26 d. Klaipėdoje į pirmąją treniruotę rinkosi Lietuvos nacionalinė vyrų rankinio rinktinė, kuri tęsia pasirodymą 2016 metų Europos Čempionato atrankos varžybų etape. Jau paskutiniąją balandžio dieną lietuviai išvykoje kovos prieš Bosniją ir Hercegoviną. Atsakomosios rungtynės su bosniais – jau šį sekmadienį, gegužės 3 d. Kaune.

Traumos atėmė patyrusius žaidėjus
Antrajame atrankos į kitais metais Lenkijoje vyksiantį čempionatą etape Lietuvos rankininkai jau grūmėsi su dukart Europos čempione Danija ir Baltarusija, tačiau abu kartus patyrė pralaimėjimus ir šiuo metu savo grupėje užima paskutinę, ketvirtąją vietą.

Pirmąją stovyklos dieną Lietuvos rinktinės vyr. treneris Artūras Juškėnas teigė, kad šiuo metu rinktinė išgyvena ne patį geriausią laikotarpį: „Rolandas Bernatonis ir Aidenas Malašinskas – du pagrindinės sudėties žaidėjai, kurie yra ir vieni daugiausiai patyrusių žaidėjų, – gavo traumas, dėl kurių rinktinei padėti negalės. Taip pat prisijungti prie rinktinės negalės ir Vaidas Trainavičius bei Povilas Babarskas. Tai tikrai gerokai pakoregavo mūsų planus ir esame stipriai nukraujavę“, – kalbėjo rinktinės vyr. treneris A. Juškėnas.

Vis dėlto, pasak jo, į rinktinės sudėtį patekę žaidėjai stengsis iš visų jėgų: „Tai nėra kokia nors paprasta šalies komanda, tai – nacionalinė rinktinė ir į ją pakliuvo patys geriausi žaidėjai, kurie atstovaus Lietuvai ir sieks pasirodyti kuo geriau“, – sakė prie rinktinės vairo praėjusių metų rudenį stojęs A. Juškėnas.

Vyr. trenerio teigimu, rinktinės sudėtyje yra ir Lietuvos aukščiausioje rankinio lygoje, ir pajėgiose Austrijos, Islandijos, Prancūzijos, Rumunijos, Olandijos ekipose rungtyniaujančių rankininkų: „Šiemet pirmą kartą prie rinktinės prisijungė Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ekipos žaidėjas Mindaugas Urbonas, po pertraukos į rinktinę sugrįžo Olandijoje rungtyniaujantis įspūdingo stoto žaidėjas Gintaras Cibulskis, žiūrėsime, kaip mums seksis“, – komentavo A. Juškėnas.

Laukia palaikymo
Lietuvos rinktinė yra viena iš 28 komandų, kovojanti dėl 15 kelialapių į kitų metų Europos čempionatą, kuris vyks 2016 metų sausį penkiuose Lenkijos miestuose. Iš viso komandos yra suskirstytos į 7 grupes. Teisę žaisti Lenkijoje iškovos po dvi stipriausias kiekvienos grupės komandas bei geriausia ekipa tarp užimsiančių trečiąją vietą.

rinktines_stovykla2

Šiuo metu grupėje pirmauja Danijos rinktinė, jau turinti 4 taškus, antroje vietoje – baltarusiai su trimis taškais, trečioje – Bosnijos ir Hercegovinos rankininkai. Lietuviai kol kas dar neturi nė vieno taško ir yra paskutiniai grupėje, todėl pergalė atsakomosiose rungtynėse, kurios vyks Kauno sporto halėje gegužės 3 d. 17 val., yra ypač reikalinga.

„Realiai vertinant mūsų šansus patekti į kitą etapą, galime matyti, kad to sunkoka tikėtis. Tačiau pagrindinis mūsų uždavinys – pademonstruoti gerą, tinkamą rinktinei žaidimą ir, be abejo, kovoti dėl pergalės. Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė yra tikrai pajėgi, tad mes turime sužaisti kuo geriau. Todėl mums reikalingas ir kuo didesnis savų žiūrovų palaikymas“, – kalbėjo rinktinės vyr. treneris A. Juškėnas.

Išankstiniais bilietais į sekmadienį vyksiančias rungtynes prekiauja: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/sportas/2016-metu-europos-vyru-rankinio-cempionato-atrankos-rungtynes-lietuva-bosnija-ir-hercegovina-163241/

RINKTINĖS ŽAIDĖJŲ SĄRAŠAS

Žaidėjas Atstovaujamas klubas
Karolis Stropus („Dragūnas“, Lietuva)
Jonas Truchanovičius („Dragūnas“, Lietuva)
Augustas Strazdas („SG Insignis Handball Westvien“, Austrija)
Gintaras Cibulskis („Kremer/Hurry-Up“, Olandija)
Benas Petreikis („Union JURI Leoben“, Austrija)
Vilius Rašimas („Azoty Pulawy“, Lenkija)
Mindaugas Urbonas („Granitas-Gaja-Karys“, Lietuva)
Gintautas Adamkevičius („Almeida-Stronglasas“, Lietuva)
Skirmantas Plėta („Šviesa“, Lietuva)
Aistis Pažemeckas („Dragūnas“, Lietuva)
Gerdas Babarskas („Moser Medical UHK Krems“, Austrija)
Vaidotas Grosas („US Creteil“, Prancūzija)
Giedrius Morkūnas („Haukar“, Islandija)
Tadas Stankevičius („Energia Lignitul TG. JIU“, Rumunija)
Valdas Drabavičius („Šviesa“, Lietuva)
Mindaugas Dumčius („Dragūnas“, Lietuva)
Varžybų rezultatai